Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich mój pierwszy post. Mam pytanie. Czy po odstawieniu Moklobemidu trzeba czekać aż 14 dni na przyjęcie wenlafaksyny. A jeśli nie to ile trzeba czekać ? Mam przerwę 2- dniową i chciałbym zacząć kurację wenlą. Moklo brałem 2 tygodnie ale wymiotowałem jak kot. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim braniu tego leku mialem tak ze pierwszy tydzien/poltora czulem poprawe a potem cisza. I dopiero po zwiekszeniu dawki za jakies poltora miesiaca(?) zaczal lek dzialac jak nalezy.

Teraz mam podobnie. Pierwsze dwa tygodnie czulem sie rewelacyjnie, ale nie w tym sensie ze mialem przedadnie dobry nastroj i bylem nadaktywny tylko funkcjonowalem jak zdrowy czlowiek tzn nastroj i naped na poziomie normalnym. Teraz jestem w tej chwili w ktorej nie moge powiedziec ze czuje sie dobrze bo nastroj i naped nieco opadl ale tez nie jest na bardzo niskim poziomie przez co nie moge powiedziec ze czuje sie tragicznie. Podejrzewam ze na nastepnej wizycie bede mial zwiekszona dawke i wtedy po jakis 2 tygodniach odczuje poprawe i powiem ze nawet jestem o tym przekonany. Wg mnie to dobry lek i w poprzednim braniu zwiekszajac dawke do 2 x 300mg to do momentu w ktorym pojawila sie hipomania (bo choruje na chad) ten lek zdzialal cuda - poprawa nastroju, brak naglych silnych spadkow nastroju, stabilizacja emocjonalna, poprawa wigoru i napedu. Choc tak naprawde dosc ciezko mi to oceniac bo byla cienka granica miedzy zdrowiem a hipomania ale w miare potrafie rozroznic oba etapy kiedy bylo poprostu dobrze a kiedy przeszlo to w hipo. Choc nie wydaje mi sie ze te pozytywy o ktorych mowie to nie lek tylko przedsionek hipo bo inaczej w tej chwili gdy zaczelo sie wszystko pieprzyc lekarz by nie zapisal mi tego leku. Troche mi szkoda ze u takich jak ja nie mozna brac tego leku w dawce 2 x 300 bo by zylo mi sie napewno lepiej dlatego u mnie niestety to beda male dawki. Nawet czuje wewnetrznie ze chcialbym brac wiecej i to taka tesknota za normalnym funkcjonowaniem ale ja niestety nie moge. Nie zrazajcie sie po miesiacu brania. Wg mnie by ocenic skutecznosc tego leku nalezalo by stopniowo dojsc do dawki 2 x 300 i pobrac ta dawke co najmniej miesiac i troche wiary w lek.

 

-- 17 gru 2013, 08:25 --

 

Na marginesie dodam ze w lato mialem mega gleboka depresje, najciezsza i najokrutniejsza jak do tej pory i lek ssri escitalopram w jaki kolwiek sposob nie zmienil nic przez 2 miesiaca brania. Jako lek 2 rzutu dostalem mobemid wiec moja lekarka widocznie uwaza go skuteczniejszy. I wlasnie ten lek mi pomogl. Dlatego tak wychwalam ten lek bo gdyby nie on zgnilbym na dnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Osobiscie nie biore moklobemidu ale to ma byc moj nastepny lek w razie nie dzialania paroksetyny.Jak to jest ze mobklebomid ma okres poltrwania 1-2 h czyli dziala doraznie ? nie rozumiem... wiem ze bierze sie go w 3 dawkach co daje 6 h dzialania a gdzie pozostala doba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz 3 razy dziennie i ma działanie rano, w południe i wieczór, resztę śpisz. To nie jest przecież tak, że po tych 1-2 godzinach lek znika jak za dotknięciem magicznej różdżki. Po 1-2 godzinach poziom leku wynosi około połowy a więc nie jest równy zeru.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moklobemid ma okres biologicznego półtrwania wynoszący 1-2h- oznacza, że po tym czasie(po 1-2h) jego stężenie we krwi/surowicy/osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej po przyjęciu pojedynczej dawki. Okres póltrwania nie ma nic do działania, bo mimo tak ktrótkiego okresu półtrwania moklobemid blokuje monooaminooksydazę(enzym rozkładający monoaminy=serotoninę, noradrenalinę, adrenalinę, dopaminę=jego zablokowanie równa się zwiększenie tych amin) na okres około 24h(a najsilniej przez pierwsze 8-10h).

 

Fenelzyna ma okres póltrwania 11h- a blokuje MAO-A/MAO-B na okres 14 dni. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

 

Ja za najlepszą strategię stosowania moklobemidu, która pozwala wycisnąć max z tego leku uważam- rano 300mg i w południe 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zejść w jakiś tydzień z wenli i potem wejść na moklobemid

mam nadzieję na poprawę, zmniejszenie zmęczenia

 

a w razie problemów ze spaniem mam brać ketrel :/ bo ponoć mirtagenu czy podobnych nie można, a ketrel można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie do tych co się na tym znają

 

ile dni trzeba zrobić przerwy - bycia czystym od wenli, żeby można bezpiecznie wprowadzić moklo? chciałabym to zrobić jak najszybciej, w sensie, żeby zdążyć tak do końca roku, najlepiej np. 30 zacząć moklo brać

 

postaram się odstawiać od piątku wenlę w 5 dni, 5 dni na czysto i później moklo - tylko nie wiem czy 5 dni to nie za mało na bycie czystą od wenli i potem wrzucać moklo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wenla ale 5dni odstawialem escitalopram (ssri) i potem 7dni na sucho. Tak lekarz zlecil. Co do objawow odstawiennych to ich wogole nie odnotowalem w moklobemidzie a musialem odstawic natychmiast w momencie gdy byl w pelni rozkrecony i bralem 2 x 300mg.

Uwazam tak jak Dark ze najlepsza strategia to 300 rano i 300 w poludnie i ladnie opisal o co chodzi z okresem poktrwania i tak dalej. Dzialanie leku czuc caly dzien. Jest to jeden z tych lekow przy ktorych czujesz ze cos bierzesz bo widzisz jak sie zmieniasz. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z fobia spoleczno ale u mnie zlikwidowal wstret do ludzi na ulicy ktory czulem oraz zauwazylem ze np. w pracy wdawalem sie w rozmowy z ludzmi z ktorymi do tego czasu bylem jedynie na dzien dobry. A potem zastanawiasz sie, co Ty robisz? To ja? Ponoc tak dziala "prozac". Co do zmeczenia to faktycznie je znosi co nie znaczy ze jestes nie do zajechania, poprostu likwiduje uczucie zmeczenia ktore produkuje depresja przez co dostajesz napedu do czegos co chcesz zrobic, przykladowo nie mozesz sie zebrac zeby posprzatac pokoj i to odkladasz a tak masz naped i poprostu bierzesz sie to roboty. Dobra sprawa:) Problemy ze snem faktycznie mialem ale nie pokusze sie o jednoznaczne okreslenie czy to wina leku czy choroby. Co do emocji u mnie byly. Odczuwalem w sposob prawidlowy z przewaga tych dobrych. Mirtazapina tez biore rownolegle i nic mi nie jest. Lekarz wie co robi. A w ulotce jest wspomniana inna grupa MAO do ktorej moklo nie nalezy. Dark juz to wyjasnial na forum, moze nawet w tym dziale. Jakos tak nie wyraznie pisza o ktora grupe MAO chodzi. Co do sportu to podejrzewam ze nie zachodza reakcje ktore wspomagaja rozwoj miesnia ale nie znam sie. Bynajmniej nigdzie o tym nie doczytalem. Ale na chlopski rozum sprzyja uprawianiu sportu bo dodaje napedu przez co samemu postarajac sie mozna odnalezc motywacje do sportu i treningiem podnosic kondycje. Nalezy pamietac ze temu wszystkiemu trzeba pomoc. Dac cos od siebie i postarac sie przykladowo odnajdowac motywacje, a lek nam to wspomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×