Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a problemy z tarczycą.


Nelka

Rekomendowane odpowiedzi

moje wyniki badan

 

TSH 3,620 norma 0,27-4,2

Ft3-3,34 2,04-4,4

Ft4-0,88 norma 0,93-1,71

 

z tego wynika,ze mam niski poziom tyroksyny,czy to może oznaczac niedoczynnosc tarczycy??? wizytę mam dopiero za 2 tyg. u lekarza ale może ktoś miał podobnie. prosze odezwijcie się. dodam ze od 2 lat cierpie na depresję i bezsennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wyniki badan

 

TSH 3,620 norma 0,27-4,2

Ft3-3,34 2,04-4,4

Ft4-0,88 norma 0,93-1,71

 

z tego wynika,ze mam niski poziom tyroksyny,czy to może oznaczac niedoczynnosc tarczycy??? wizytę mam dopiero za 2 tyg. u lekarza ale może ktoś miał podobnie. prosze odezwijcie się. dodam ze od 2 lat cierpie na depresję i bezsennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo nie wiem czy to nerwica daje objawy czy choroba tarczycy?

Najlepiej wybrać się do specjalisty, on odpowie na nurtujące Cię pytanie...

 

Ja mam i nerwicę i chorą tarczycę... I w sumie mi wydaje się, ze to wszystko mam przez nerwicę. Nawet kardiolog tak powiedział.

A leków na nerwicę nie biorę, ani na tarczycę, więc cały czas też jestem niestety narażona na ataki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo nie wiem czy to nerwica daje objawy czy choroba tarczycy?

Najlepiej wybrać się do specjalisty, on odpowie na nurtujące Cię pytanie...

 

Ja mam i nerwicę i chorą tarczycę... I w sumie mi wydaje się, ze to wszystko mam przez nerwicę. Nawet kardiolog tak powiedział.

A leków na nerwicę nie biorę, ani na tarczycę, więc cały czas też jestem niestety narażona na ataki.

 

 

Specjaliści nigdy nie odpowiadają na takie pytania:)Odpowiedź zawsze brzmi że może tak a może nie, to jest mozliwe ale raczej nie. Dużo też zależy od nastawienia danego lekarza do zaburzeń psychicznych. Czemu nie bierzesz żadnych leków?Przy chorej tarczycy branie np.euthyroxu to mus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie dowiedzialam, ze mam wysokie TSH czyli niedoczynnosc ale jeszcze nic powaznego bo tylko 6.4. Skierowali na badania USG.

 

Tak sie zastanawiam ile moze tu byc z tego wplywu na sama depresje z ktora borykam sie juz tyle lat.

 

Przypadkowo zrobili mi badanie TSH bo robili mi badania ogolne na oslabiony organizm zeby zobaczyc czy cos jest gdzies nie tak ale wszysyko poza tym TSH bardzo dobrze. W sumie to bardzo bym sie cieszyla jesli ta moja depresja to nie depresja tylko TSH ale watpie w to. Bo juz od lat mam napady lékowe i depreche. :/

 

Czytalam, ze mozna pomylic objawy depresji z niedoczynnoscia ale na jakim poziomie jest to mozliwe? Ile mam szans na to, ze to TSH a nie deprecha? Ktos cos wie, ma jakies linki do jakis zrodel powaznych? A co jak sie ma i niedoczynnosc i depresje? te same objawy o podwojnej sile? Jak sie zaccznie leczyc tarczyce moze sie zmniejszyc depresja??? Tyle mam pytan ale sama nie wiem jakch w sumie. Chyba jakies swiatelko nadzieji znalazlam w tym TSH.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw,

dzieki, juz to czytalam. Malo danych typu jakie TSH juz powoduje skutki podobne do depresji, ile lat mozna miec to TSH zbyt wysokie i juz powoduje takie objawy. Tzn, ile czasu rozwija sie ta niedoczynnosc i juz moze we wczesnym stadium dawac takie objawy?

I dlaczego psychiatra pierwsze co nie wysyla na badanie TSH? Moze ma jakis sposob zeby okreslic, ze to jednak depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dogomaniaczka, no to wyzej niz u mnie. Ja mialam 6 z groszami. W poniedzialek mam nastepne badanie i wtedy juz chyba jakas kuracja.

Co do deprechy to oprocz niedoczynnosci tarczycy to jeszcze niedobory witaminy D maja wplyw na objawy takie jak deprsja. Chyba sie powinno tez sprawdzic poziom wit. D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×