Skocz do zawartości
Nerwica.com

ANKIETY, BADANIA, MAGISTERKA - WĄTEK ZBIORCZY


anovi

Rekomendowane odpowiedzi

heh, następna ankieta, mogę pomóc o ile się nadaję. od razu uprzedzam że leczę się już pół roku. mam depresję lub nerwicę depresyjno-lękową ;p

 

może moje problemy się do czegoś w końcu przydadzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja diagnoza to zaburzenia lękowe i pewne ekhem zaburzenie osobowości.I historia choroby iście ośmioletnia.Więc się nie nadaję,a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy spotkałem się z wątpliwością czy temat jest aktualny: tak, do końca października 2007 roku.

Jeśli chodzi o limit osób badanych to funkcjonuje on w myśl zasady "im nas więcej tym weselej" ;) (czyli mówiąc wprost: nie ma żadnego limitu)

Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie :D

 

PS.: gusia, snaefridur czy dotarły do Was PW, które wysłałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentką V roku APS. Piszę obecnie pracę mgr. poświęconą zaburzeniom odżywiania, a dokładnie życiu wewnętrznemu osób z anoreksją i bulimią. Byłabym bardzo wdzięczna chętnym do wypełnienia prostych ankiet dotyczących samoświadomości i religijności. Bardzo byście mi pomogli :smile: Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja od lutego schudlem ponad 20 kilo siedzialem w domu 66 dni nie jadlem praktycznie i nie wychodzilem nigdzie ale nie wiem czy cie to interysuje :smile: ale gdybys potrzebowala pomocy to chetnie pomoge jesli w przyszlosci pomozesz komus innemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ponawiam prośbę, bo sprawa jest pilna :smile: Poniżej zamieszczam linki do trzech ankiet. Nie są bardzo długie ani skomplikowane. Dotyczą samoświadomości i postaw religijnych. Ponieważ do ankiet mają dostęp wszyscy, a ja potrzebuję pomocy osób z zaburzeniami odżywiania, prosiłabym o wpisanie inicjałów i wieku przy pierwszej odp. każdej z ankiet. Z góry baaardzo dziękuję! Pozdrawiam!

 

http://www.ankietka.pl/2689/samoswiadomosc_2.html http://www.ankietka.pl/2687/samoswiadomosc_2.html http://www.ankietka.pl/2681/samoswiadomosc_2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

piszę artykuł o psychologicznych aspektach rozwoju astmy oskrzelowej. Szukam ludzi, ktorzy cierpią na astmę i uważają, że w ich przypadku do rozwoju choroby przyczynił się stres, toksyczna praca czy toksyczna relacja z kimś... Lub może jakieś cechy charakteru.

Sama mam astmę na tle psychosomatycznym od 6 lat.

Więcej szczegółów na priv: jagienka@frajda.pl

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mam skórę atopową. Ale wiążę to raczej ze steroidami - wziewnymi co prawda, ponoć nieszkodliwymi, ale jednak. Mniej więcej w tym samym czasie, co choroba, zaczęło mi się coś dziać z twarzą. Bywały takie dni, kiedy po prostu po wstaniu z łóżka myślałam, żeby wrócić do niego z powrotem, żeby nie musieć pokazywać się ludziom. Parę lat zajęło mi wyprowadzanie twarzy z rumieni, wysypek.

W tej chwili mam wprawdzie skórę bardzo przesuszoną, czasami lekko łuszczącą się, ale udało mi się doprowadzić ją do stanu używalności.

Podobnie zresztą jak oskrzela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też posiadam ten typ skóry. niestety :/ i pojawiło sie to nagle... jakiś rok temu. w pewnym stopniu jestem narażona na to że w przyszłości może dotknąć mnie również astma (tzw. atopowa czy jakoś tak)... niewiedziałam że nawet astma może mieć podłoże stresogenne, wynikające z charakteru itd... że w ogóle jest to choroba psychosomatyczna...

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć astmy :) A co do skory - nie wiem, na ile Tobie wytracila sie bariera lipidowa (na ile masz przesuszona skore) - polecam krem La Roche Posay "Nutritic". Mnie nie uczula - to takie stezone biolipidy, odbudowuja naturalna zniszczona bariere lipidowa. Nie jest tani, ale to jedyny krem, ktory powstrzymuje moje policzki od odpadania platami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż w ok. 30 procentach przypadków medycyna pozostaje bezradna wobec pytania, dlaczego ktoś zachorował na astmę (odsyłam do Wprost 36/2006). Prawdopodobnie mogą to być te przypadki, w których czynnik "P" odegrał decydującą rolę. Coraz więcej lekarzy zresztą przychyla się do tej teorii. Bardzo trudno byłoby udowodnić, że czyjaś astma ma tylko i wyłącznie podłoże psychosomatyczne. Najczęściej mamy do czynienia z grupą "wyzwalaczy" choroby: np. lekka alergia, lub nadwrażliwość oskrzeli w dzieciństwie (tak było w moim przypadku) + stres, depresja, toksyczna więź = astma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JagnaK używam emulsji do ciała od La Roche Posay ;) są to bardzo dobre kosmetyki.. z tym że drogie i jak dla mnie mało wydajne.

wracając do tematu...

napisałaś w innych postach że w "charakterach" był artykuł odnośnie astmy. przypomniałam sobie, że sama go czytałam i musze przyznać, że był bardzo ciekawy i dość przekonujący.

ja bym się z tym zgadzała, że astma może mieć podłoże psychosomatyczne...

to ma nawet sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA I PAMIĘĆ W NERWICY NATRĘCTW

BADANIE

„ Procesy wybiórczej uwagi i pamięci oraz zaufanie do własnej pamięci u osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym”

 

Serdecznie zapraszam Panią/Pana do udziału w badaniu „ Procesy wybiórczej uwagi i pamięci oraz zaufanie do własnej pamięci u osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym”, realizowanym pod kierunkiem dr Izy Krejtz, adiunkta Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz pracownika Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Celem badania jest lepsze zrozumienie istoty zaburzenia obsesyjno- kompulsyjnego (nerwicy natręctw), związanych z nim procesów wybiórczej uwagi i pamięci.

 

Opis badania

 

Badanie będzie składało się z dwóch części.

W trakcie pierwszego spotkania chciałabym poprosić Panią/Pana o podpisanie formularza świadomej zgody na wzięcie udziału w badaniu oraz wypełnienie kwestionariusza i skali objawów obsesyjno-kompulsyjnych.

W trakcie drugiego spotkania poproszę Panią/Pana o wypełnienie kilku kwestionariuszy i wykonanie prostego zadania na komputerze, w którym będzie Pan/i poproszony/a o zapamiętanie różnych słów. Następnie sprawdzone zostanie zarówno to na ile jest Pan/i pewny/a, że właściwie zapamiętała wyświetlone na komputerze słowo, jak i faktyczna poprawność odpowiedzi.

W tej części badania będziemy śledzić ruchy Pani/a oczu przy użyciu elektrookulografii (EOG). W trakcie wykonywania zadania będzie Pan/i miał/a przyklejone małe elektrody w okolicach oczu połączone z elektrookulografem, za pomocą którego będziemy mogły śledzić ruchy gałek ocznych. Jest to metoda nieuciążliwa, nieinwazyjna i bezbolesna.

 

Wszystkie informacje uzyskane w trakcie badania pozostaną całkowicie poufne i będą wykorzystane tylko do analiz naukowych.

 

Korzyści z udziału w badaniu

 

• Lepsze rozumienie zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego oraz poznanie funkcjonowania swojej pamięci i uwagi

• Możliwość zobaczenia wykresu ruchu własnych oczu z przykładowej próby badania

Czas rozpoczęcia projektu badawczego:

Lipiec 2007

 

Czas trwania badania:

ok. 1 h

Miejsce badania:

laboratorium przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej,

ul. Chodakowska 19/31

 

Jeśli jest Pan/i zainteresowany/a udziałem w badaniu i lepszym poznaniem własnego zaburzenia serdecznie proszę o

kontakt

pod numerem tel. 508267225

lub adresem e-mail: maggicus@gmail.com

 

Magdalena Czarnocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentką psychologii. Planuję napisać pracę magisterską na temat terapii zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwicy natręctw). Poszukuję osób, które mogłyby mi pomóc w stworzeniu tej pracy, cierpiących z powodu natręctw i mieszkających na terenie Trójmiasta. Bardzo proszę o kontakt. Moje gg: 2460164.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję osób cierpiących z powodu nerwicy natręctw i mieszkających na terenie Trójmiasta. Jestem studentką psychologii i chciałabym napisać pracę na ten właśnie temat. Proszę o kontakt. Mój nr gg: 2460164

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:30 pm ]

Okazało się, że mam problemy z gg i możliwe, że nie otrzymuję wszystkich wiadomości. W tej sytuacji gdyby nie było odezwu z mojej strony na gg, piszcie na maila :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:)

poszukuję osób, które depresja pchnęła do pisania. Wierszy, pamiętników, innych form. Zbieram materiały. Chcę rozpocząć kampanię społeczną, przybliżającą ludziom problem depresji. Tak, by mogli jej dotknąć, poczuć, co dzieję sie w naszych głowach. Tak, by przestali mówić 'weź sie w garść' i spróbowali zrozumieć.

Plan wygląda następująco: wydać publikację zawierającą nasze odczucia i przemyślenia, odpowiednio ją nagłośnić(projekt mulimedialny), wywołać dyskusję w mediach, rozpocząć kampanię uświadamiającą. Być może pójdą za tym jakieś dalsze konsekwencje, ale na razie chciałabym skupić się na wyżej opisanych działaniach. Jest już wstępny projekt, jego akceptacja, teraz potrzebuję Waszej dobrej woli, żeby móc to wszystko ująć w ramy i zacząć starać się o środki unijne.

Zainteresowanych zachęcam do kontaktu. Mam nadzieję, że pomożecie:)

pozdrawiam,

A.

kontakt: yani_s@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO CIEKAWA TEORJA ZMARL MI 4 MIESIACE TEMU BRAT MIAL 34LATA :-( ...POL ROKU PRZED SMERCIA ZACHOROWAL NA TAKA ASTME ......OSOBICIE MECZYL SIE BARDZO DZIEWCZYNA I JEJ OJCIEC Z KTORA MIAL DZIECKO TAK SIE UWZIELI NA NIEGO ZE NAPRAWDE ZNISZCZYLI ZDEPTALI WSZYSTKO A NAPRAWDE MOGLO BYC LEPIEJ ..MIELI ZNAJOMOSCI W PROKURATURZE SIEDZIAL NAWET KILKA MIESIECY ZA PORWANIE WLASNEJ CORKI Z WOZKA ..A PRAWDA BYLA TAKA ZE TO ONA GO ZARZYMALA POZNIEJ POPROSIELA ZEBY POTRZYMAL DZIECKO NA CHWILE TYLKO WEJDZIE I ZROBI ZAKUPY ALE ONA WESZLA ZEBY POPROSTU ZADZWONIC I ZGLOSIC PORWANIE ZEBY GO UDUPIC DO KONCA..NAGLE WLASNIE DOSTAL TEJ ASTMY NIGDY WCZESNIEJ NIEMIAL NIC PODOBNEGO CHWILE POTEM SERCE POWIEKSZONE NIEDOMAGANIA JAKIES ..I NA SAM KONIEC CORKI MU TA S...KA NIE PRZYWIOZLA MIALA DOKLADNE TERMINY PRZEZ SAD WYZNACZONE ON CZEKAL JAK GLUPI A ONA BYLA WTEDY Z MALA NA DRUGIM KONCU POLSKI Z CORKKA I NOWYM MENEM 27LAT STARSZYM OD NIEJ ....NIEWARZNE ALE JAK WRUCILI PRZYSZLA W KOLEJNA NIDZIELE NA WIDZENIE Z MALA ZWRUCIL JEJ UWAGE ZE NIEWOLMO JEJ WYWOZIC CORKI NIE KONSULTUJAC TEGO Z NIM NAWET TEL ZE ICH NIEBEDZIE ....JA PRAWIE SAMOCHOD W OGRODZIE MYLEM ONA ZARAZ PO POLICJE ZE AWANTURE ROBI POPROSTU MIALA PRETEKST WRACAC ODRAZU PRZYJECHAL RADIOWOZ POLICJANT KAZAL MU CORKE ODDAC MATCE I SKARGR W SADZIE ALATWIAC ZE JAJ NIEBYLO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MYSLE ZE WTEDY GO JUZ DOBILO TO WSZYSTKO POWIEDZIAL GLINIARZOWI WYPIERDALAJ STAD BO JESTEM POWAZNIE HORRY I JUZ DLUGO NIE POZYJE A ZNACIE MNIE TO ZROBIE TU TAKI ZARAZ DYM ZE BEDZIECIE MUSIELI SCIAGAC ANTYTERRORYSYCZNA JAK ZDARZYCIE WOGULW WYCOFAC Z TAD ..WTEDY AZ MNA TRZEPLO POLECIAL GDZIES I WRACA Z WORKIEM JAK POZEMNIAKACH WSZEDL DO GARAZU PRZEZ PRZYPADEK WESZLEM PATRZE A ON KURWA WYCIAGA 3 CZESCOWA KUSZE DO POLOWAN NA WIELORYBY PODOBNO I SPOKOJNIE TO WSZYSTKO SKRECA KURWA MYSLE ZANJAC GO MOZE BYC TU DZIS CIEPLO DOBRZE Z MATKA PRZYSZLA I ZAWOLALA GO DO TELEFONU BO NA STAC. DYZURNY KOMISARIATU JUZ DZWONIL POSZEDL A OJCIEC GDES SIE TEJ KUSZY POZBYL ROZLADOWANA BOMBA CO Z TEGO JAK ZA KILKA DNI ODPROWADZILEM GO OSTATNI RAZ ...NIEWIEM ALE CHYBA DLUGO NA MNIE NIEBEDZIE MUSIAL CZEKAC ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :smile:

 

Od razu na wstępie mówię, że mam prośbę. Piszę mianowicie pracę magisterską z psychologii i potrzebna mi pomoc osób, które zgodziłyby się pomóc w badaniach. Chodzi o obejrzenie dwóch króciutkich filmów i wypełnienie dwóch ankiet – całość zajmuje kilka minut, przez internet.

Czy znajdzie się ktoś chętny? Konkretnie – studenci/studentki w wieku około 18-26 lat.

Proszę o podanie maila lub napisanie na adres: kit4@o2.pl

Oczywiście wszystko anonimowo. Proszę tylko w mailu o podanie płci.

 

Ktoś pomoże? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×