Skocz do zawartości
Nerwica.com

ANKIETY, BADANIA, MAGISTERKA - WĄTEK ZBIORCZY


anovi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem studentką V roku psychologii, właśnie piszę prace magisterską na temat depresji w związku. Poszukuję osób chętnych do badania. Badanie zajmuje ok. 20 min.i jest anonimowe. Potrzebuje przebadać kwestionariuszem osoby, które mają za partnera osobę depresyjną. Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc, to bardzo proszę o kontakt mailowy, mój adres: aniapsych@op.pl

 

 

Ja jestem partnerem ale z depresją. Pani Psycholog zainteresowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie ma na celu zbadać jak osoby zmieniają się pod wpływem choroby. Ja chciałabym dzięki nim wytłumaczyć i pokazać, że tak dzieje się ze względu na chorobę,a nie dlatego że ktoś jest np. leniwy. Moja babcia chorowała, gdy ja byłam mała. Ja nie rozumiałam tego co się z Nią dzieje, rodzice mi tego nie tłumaczyli, myślę że sami nie wiedzieli co tak naprawdę się dzieje. Myślę, że ludzie (społeczeństwo), którzy nie mieli do czynienia z depresją nie zdają sobie sprawy z tego jak poważna jest to choroba. Chciałabym to zmienić, może uda mi się komuś pomóc... Bardzo bym chciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie ma na celu zbadać jak osoby zmieniają się pod wpływem choroby. Ja chciałabym dzięki nim wytłumaczyć i pokazać, że tak dzieje się ze względu na chorobę,a nie dlatego że ktoś jest np. leniwy..

 

Aniu, pytam ponieważ non-stop zaglądują tutaj osoby z ankietami. I zastanawialem się jak ten nasz wkład może przyczynić się do polepszenia sytuacji nas samych, do tego właśnie służą badania. Ale cóż, badań na powyższy temat były już tysiące, prowadzone przez liczne uniwersytety i centra badawcze, tak więc nic nowego. Mam nadzieję, że chociaż spojrzysz w swojej pracy na inne aspekty niż "lenistwo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniastudentka, a ja mam pytanie merytoryczne. Co Twoja praca wniesie do nauki pomijając to, że na podstawie ankiet zrobisz jakieś podsumowania statystyczne, obliczysz C-Pearsona albo potwierdzisz coś zupełnie oczywistego testem Chowa albo Shapiro-Wilka?

 

 

W psychologii nie ma testu Chowa i Shapiro-wilka :shock: No przynajmniej ja nie słyszałam o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem studentką pedagogiki. Piszę pracę magisterską na temat funkcjonowania dorosłych dzieci rozwiedzionych rodziców. Zależy mi na poznaniu historii życia i własnej oceny i znaczenia jakie DDRR przypisują rozwodowi rodziców w swoim życiu. Jest to dla mnie temat bardzo ważny i zależy mi na poznaniu problemów, nadziei i obaw jakie towarzyszą waszemu życiu.

 

Poniżej zostawiam link do ankiety:

 

http://www.ebadania.pl/dcdaa7c1c22e87c0

 

Jeżeli ktoś byłby na tyle otwarty by dodatkowo udzielić wywiadu proszę o prywatną wiadomość. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniastudentka, a ja mam pytanie merytoryczne. Co Twoja praca wniesie do nauki pomijając to, że na podstawie ankiet zrobisz jakieś podsumowania statystyczne, obliczysz C-Pearsona albo potwierdzisz coś zupełnie oczywistego testem Chowa albo Shapiro-Wilka?

 

eligojot po co się wymądrzać?

wierzysz w to, że którakolwiek praca mgr wnosi COŚ do nauki?

na tym poziomie/etapie to chyba jedynie forma "zaliczenia" studiów, czyż nie?

pochowałam idealizm. czarne róże kwitną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co mamy wypełniać ankiety? W excelu jest funkcja do losowania liczb pseudolosowych, RAND, bodajże i już materiał do badań jest!

Ja na szczęscie żadnej pracy na koniec studiów pisać nie muszę, ale gdybym musiał, to jednak chciałbym, aby ona czemuś służyła, a nie tylko zaliczeniu studiów i cytując jedną z byłych forumowiczek "zamknięciu ludziom gęb".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co mamy wypełniać ankiety? W excelu jest funkcja do losowania liczb pseudolosowych, RAND, bodajże i już materiał do badań jest!
Ale dlaczego tak?
Ja na szczęscie żadnej pracy na koniec studiów pisać nie muszę,
Nie musisz bo Twoje studia nie koncza sie zadnym istotnym zaliczeniem? Czy po prostu studiujesz medycyne i jako niebieskokrwisty jestes ponad gminem?
ale gdybym musiał,
Lepiej brzmialoby: "gdybym chcial"
to jednak chciałbym,
Wlasnie :mrgreen: Czy chcesz?
aby ona czemuś służyła, a nie tylko zaliczeniu studiów i cytując jedną z byłych forumowiczek "zamknięciu ludziom gęb".
Nie mozesz tak stawiac sprawy. Popatrz: dziewczyna stara sie, szuka jakichs konkretnych ludzi a nie swiruje wynikow w excelu, nie idzie na latwizne. Pewnie sporo sie nad nimi jeszcze nasiedzi, ale ma jakąś motywacje, prawda? Dlaczego ją jej podkopujesz? Po co te uwagi o liczbach losowych? Ty bys tak zrobil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Cię tak boli, że wyrażam swoje zdanie nt. ciągłych próśb o wypełnianie jakiś bzdurnych ankiet, które personalnie dla wypełniającego nie przynoszą żadnej korzyści. Jak kiedyś studenci socjologii mnie zaczepili, aby wypełnić im kwestionariusz, które zajął 30 minut, to w zamian oferowali czekoladę - mała rzecz, a jednak jakaś gratyfikacja za obdarcie z intymności. (I żebyś nie pomyśłał, że jestem pazerny na słodycze).

Może więc szanowna AniaStudentka mogłaby się jednak zaoferować, że po zakończeniu swoich "badań" przedstawi ich wyniki tu na forum, choć znając życie, po złapaniu paru chętnych nigdy tu nie wróci.

 

Jakbyś kończył ekonomię i próbował zaanalizować kondycję jakiejś firmy albo banku, to byś naprawdę musiał sobie dane zmyślać - wiem od znajomych, bo ciągle całują klamki.

 

A do Twojej wiadomości, to tak - zdaję jedno zaliczenie na koniec studiów, które jest kwintesencją każdego jednego przedmiotu, który mam zaliczony i wpisany do indeksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę pracę poświęconą toksycznej miłości. http://www.wbadanie.pl/ankieta/219885899/ to jest link do ankiety poświęconej toksycznym partnerom, którzy znęcali się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Z góry dziękuję za poświęcony na to czas. Mam jeszcze jedno pytanie, co myślicie na temat katów, co nimi kieruje, co chcą osiągnac swoim postępowaniem, maltretowaniem osoby którą powinni kochac nad zycie ? Zaznaczam, ze katem nie zawsze musi byc mężczyzna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdybym mogła się jakoś odwdzięczyć, chociaż czekoladą, to bym to zrobiła... Niestety nie mam takiej możliwości, choć gdyby dało się wysłać czekoladki mailem- to na 100% osoby, które starają się mi pomóc dostały by je. Przy okazji, bardzo dziękuje raz jeszcze za pomoc :)

Ja moich badań nie wykonuje na ulicy, więc nie mam jak się odwdzięczyć żadnym drobiazgiem. Choć oczywiście to mój wybór, bo mogłam zająć się innym tematem, ale jak już pisałam wcześniej, ja chciałabym pomagać i mimo tego co piszecie mam nadzieję, że uda mi się przebadać odpowiednią liczbę osób, i moje badania na coś się przydadzą, przynajmniej w mojej przyszłej pracy psychologa, skoro uważacie, że badania do magisterki nic nie wnoszą.

A co do wyników, to osoby które mnie o nie prosiły dostaną je na maila. Na forum też mogłabym podać, bo to dla mnie nie problem, ale nie widzę tu osób zainteresowanych, poza tymi które do mnie pisały na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do Twojej wiadomości, to tak - zdaję jedno zaliczenie na koniec studiów, które jest kwintesencją każdego jednego przedmiotu, który mam zaliczony i wpisany do indeksu.

 

eligojot a wyobraż sobie ,że na psychologii jest tak ,że oprócz napisania pracy magisterskiej oraz jej obrony dodatkowo jest coś w stylu Twojego zaliczenia ? Student musi być przygotowany na pytania z całych 5 lat studiów czyli właśnie z każdego przedmiotu który był realizowany a wiesz ile ich jest ?

 

[Dodane po edycji:]

 

A i jeszcze jedno wcale nie prawda ,że te prace nic nie wnoszą.Dobre prace z psychologii przyniosły już wiele korzyści nawet Tobie tylko sobie z tego nie zdajesz sprawy np.to ,że wiemy tak dużo o specyfice zaburzeń nerwicowych ,o możliwości ,rodzaju i efektywności ich leczenia itd. to właśnie dzięki takim badaniom,bez nich nie było by psychopatologii,psychoterapii i wogóle psychologii,człowiek nie wiedział by o istnieniu takiego aparatu jak psychika no ,ale tłumacz lekarzowi.....

Ja w każdym razie jako psycholog będe bronić psychologii i każdego badacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniastudentka, a ja mam pytanie merytoryczne. Co Twoja praca wniesie do nauki pomijając to, że na podstawie ankiet zrobisz jakieś podsumowania statystyczne, obliczysz C-Pearsona albo potwierdzisz coś zupełnie oczywistego testem Chowa albo Shapiro-Wilka?

 

eligojot po co się wymądrzać?

wierzysz w to, że którakolwiek praca mgr wnosi COŚ do nauki?

na tym poziomie/etapie to chyba jedynie forma "zaliczenia" studiów, czyż nie?

pochowałam idealizm. czarne róże kwitną

i tak i nie

 

tak, ponieważ dotyczy zagadnienia, które ma swój unikatowy, niepowtarzalny temat, więc tworzy coś nowego;

nie, choćby dlatego, że jest formalnością i praca z błędami też przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jestem dziennikarzem magazynu Men's Health. Przygotowuję artykuł o męskiej depresji. Szukam mężczyzn, którzy poradzili sobie z depresją i są gotowi podzielić się swoimi doświadczeniami. Jeżeli któryś z użytkowników forum zdecyduje się opisać swoje przeżycia proszę o kontakt na adres: michal.golebiewicz@mpp.pl lub o przesłanie prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam,

Michał Gołębiewicz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach prowadzonych przeze mnie badań do pracy rocznej poszukuję osób dorosłych z Warszawy i okolic, które podjęły psychoterapię indywidualną lub grupową z powodu zaburzeń nerwicowych i zakończyły ją w roku 2007, 2008, 2009 lub 2010.

Badanie polegałoby na przedstawieniu podczas rozmowy własnych spostrzeżeń, doświadczeń z psychoterapii, na ocenie jej skuteczności z punktu widzenia osoby, która w psychoterapii uczestniczyła.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt: psychoterapia.badanie@gmail.com

 

Nadal poszukuję osób, które zechciałyby wziąć udział w badaniu. Bardzo trudno jest mi zebrać grupę badanych, więc będę wdzięczna każdej osobie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×