Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak stwierdzić czy ma się nerwicę?


stx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, sprawa wygląda tak:

 

czuje lęk przed rodzicami. gdy siedze sobie przy komputerze a rodzice np. robią coś w kuchni to czuje niepokój, stres itd. czuje że musze też coś robić

 

jednak nie mam siły. dla moich rodziców całe życie to praca, która według mnie jest często niepotrzebna, ale nieważne

 

nie mam sił również przez świadomość, że wszyscy których znam wracając po szkole do domu mogą sobie gdzieś wyjść, iść spać, obejrzeć film itd. a u mnie jest tak, że wracając ze szkoły musze zacząć sprzątać, robić obiad, pomagać tacie robić drzewo itd. praca się kumuluje a ja nigdy nic z tego nie mam. może to mnie dołuje i brak mi sił.

 

mam tak od dawna może od 10 lat, teraz mam 18. w podstawówce (6 klasa) stopniowo przestawałem mieć dobre oceny i tak jest do dziś, ledwo zdaje. nie mogę się zmotywować, skoncentrować, brak mi sił i wiele innych.

 

czy to mogło spowodować nerwicę? czuję lęk itd, ale nie mam żadnych ataków charakterystycznych dla nerwicy. czasem może serce mi mocniej zabije ale ogólnie to nic.

 

liczę na jakiekolwiek komentarze, pomoc, cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam badań. 18 lat bede miał dopiero za 2 miesiące, poza tym mieszkam w miejscu gdzie raczej nie ma takich lekarzy.

 

musiałbym to zrobić na własną rękę, ale raczej się nie da. jest to na tyle skomplikowane że nie wytłumacze tego, ale chodzi o rodziców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stx, nie dasz rady porozmawiać z jednym z rodziców?niedługo bedziesz pełnoletni więc na spokojnie będziesz mogł się zapisać do psychiatry na Nfz np a tam sie czeka.Skoro nie chcesz porozmawiac nawet z lekarzem rodzinnym skad wiesz jak zareaguje?Poza tym mogłbyś wtedy zrobic badania powiesz jak sie czujesz .Moze problem jest gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko musi powodować nerwicę, ale sytuacja u ciebie w domu powoduje u ciebie jakieś stany z pogranicza lęku i depresji. Próbowałeś mówić rodzicom co czujesz? Dobrze by było jak byś mógł porozmawiać z jakimś psychologiem. Masz dobry kontakt z jakimiś kolegami/rodziną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ja mam 33 lata, jak bylam nastolatka tez balam sie, tzn wszystko ukrywalam, jak slyszalam,ze ojciec sie zbliza wstawalam z fotela, gasilam telewizor i udawalam, ze szukam cos w pokoju, nigdy nie moglam swobodnie funkcjonowac w domu, bo jak za dlugo ogladalam telewizje, albo siedzialam przed komputerem dostawalam opieprz, ze moglabym w tym czasie albo pomoc matce, albo w koncu sie pouczyc, wiec z czasem balam sie, chowalam sie w swoim pokoju i siedzialam jak mysz pod miotla, a teraz spijam pianke i mam newrice, albo porozmawiaj z rodzicami i otwarcie powiedz im coi sie z toba dzieje i co wywoluje te stany, albo poszukaj pomocy psychologa, bo z czasem nie bedzie lepiej, owszem dorosniej pojdziesz na swoje, bedziesz mial dzieci i....ta ohydna nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ja mam 33 lata, jak bylam nastolatka tez balam sie, tzn wszystko ukrywalam, jak slyszalam,ze ojciec sie zbliza wstawalam z fotela, gasilam telewizor i udawalam, ze szukam cos w pokoju, nigdy nie moglam swobodnie funkcjonowac w domu, bo jak za dlugo ogladalam telewizje, albo siedzialam przed komputerem dostawalam opieprz, ze moglabym w tym czasie albo pomoc matce, albo w koncu sie pouczyc, wiec z czasem balam sie, chowalam sie w swoim pokoju i siedzialam jak mysz pod miotla, a teraz spijam pianke i mam newrice, albo porozmawiaj z rodzicami i otwarcie powiedz im coi sie z toba dzieje i co wywoluje te stany, albo poszukaj pomocy psychologa, bo z czasem nie bedzie lepiej, owszem dorosniej pojdziesz na swoje, bedziesz mial dzieci i....ta ohydna nerwice.

 

no mam dokładnie tak jak napisałaś.

 

no ale jak pójdę na swoje bez rodziców to będę miał nerwicę? mam tak, że np. byłem na szkolnej wycieczce przez tydzień w drugiej stronie polski to 0 lęków itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×