Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mój psychiatra coraz bardziej skłania się ku temu, że mam właśnie CHAD. Ja się tylko zastanawiam, czy to możliwe, skoro, owszem mam huśtawki, jednak najczęściej jest tak, że albo czuje się w porządku albo zupełnie beznadziejnie. Nie odczuwam euforii. Poza tym zmiany nastroju nie są błyskawiczne. Czy ktoś może mnie uświadomić, czy mimo to, CHAD w moim przypadku jest możliwy.

Chad ma rozne oblicza. Klasycznie dla chad zmiany nastroju wlasnie nie sa blyskawiczne chyba ze to odmiana rapid cycling lub stany mieszane.

Nie odczuwasz euforii teraz czy jej nigdy nie odczuwalas? Czesto trudnosc w przypomnieniu sobie momentow euforii lub branie jej za stan normalny sprawia klopot w diagnozowaniu chad.

Chyba poza tylko chad I w pozostalych przypadkach przez wiekszy okres czasu dominuje obnizony nastroj.

Jest tez cos takiego jak spektrum chad ktore niedlugo wejdzie do oficjalnej Miedzynarodowej Klasyfikacji Chorob. Spektrum ma obejmowac inne zabuzenia nastroju nie mieszczace sie w dotychczasowej klasyfikacji.

Moze warto przejsc sie do innego lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne byc zadowolonym z leczenia na chorobe, kiedy sie watpi w diagnoze lekarza ;)

(Stad byla propozycja sprawdzic u kogos innego.)

Ale chyba jest tak, ze na razie jestes leczona na chad ale na 100% sam lekarz jeszcze nie jest pewny. Stad i Twoje watpliwosci.

Zdrowia :)

 

p.s. a tutaj dobrze sa opisane rodzaje chad

http://online.synapsis.pl/Choroba-afektywna-dwubiegunowa-ChAD-podstawowe-informacje/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne byc zadowolonym z leczenia na chorobe, kiedy sie watpi w diagnoze lekarza ;)

(Stad byla propozycja sprawdzic u kogos innego.)

Ale chyba jest tak, ze na razie jestes leczona na chad ale na 100% sam lekarz jeszcze nie jest pewny. Stad i Twoje watpliwosci.

Zdrowia :)

 

p.s. a tutaj dobrze sa opisane rodzaje chad

http://online.synapsis.pl/Choroba-afektywna-dwubiegunowa-ChAD-podstawowe-informacje/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój psychiatra coraz bardziej skłania się ku temu, że mam właśnie CHAD. Ja się tylko zastanawiam, czy to możliwe, skoro, owszem mam huśtawki, jednak najczęściej jest tak, że albo czuje się w porządku albo zupełnie beznadziejnie. Nie odczuwam euforii. Poza tym zmiany nastroju nie są błyskawiczne. Czy ktoś może mnie uświadomić, czy mimo to, CHAD w moim przypadku jest możliwy.

 

hej

ja też myslałam, że nie odczuwałam euforii... że miałam normalne stany + depresja

ale teraz myslę że to była euforia, nie brałam kredytów ale tyle rzeczy mogłam zrobić, taka była towarzyska, i miałam taką wiarę w siebie....

teraz myślę, że to jednak częściowo była euforia

 

powodzenia w diagnozie i leczeniu

 

-- 08 mar 2013, 21:17 --

 

Ehhh, i jadę do szpitala, drugi raz w ciągu pół roku :?

 

o kurcze....

trzymaj się kochana

ja tak miałam w 2010 - co prawda po 2 próbwach przedawkowania leków i nie na długo....

w 2011 byłam na oddziale dziennym...

nie wiem czy to mi pomogło...

może tyle że nabrałam dystansu

gdzie będziesz? jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój psychiatra coraz bardziej skłania się ku temu, że mam właśnie CHAD. Ja się tylko zastanawiam, czy to możliwe, skoro, owszem mam huśtawki, jednak najczęściej jest tak, że albo czuje się w porządku albo zupełnie beznadziejnie. Nie odczuwam euforii. Poza tym zmiany nastroju nie są błyskawiczne. Czy ktoś może mnie uświadomić, czy mimo to, CHAD w moim przypadku jest możliwy.

 

hej

ja też myslałam, że nie odczuwałam euforii... że miałam normalne stany + depresja

ale teraz myslę że to była euforia, nie brałam kredytów ale tyle rzeczy mogłam zrobić, taka była towarzyska, i miałam taką wiarę w siebie....

teraz myślę, że to jednak częściowo była euforia

 

powodzenia w diagnozie i leczeniu

 

-- 08 mar 2013, 21:17 --

 

Ehhh, i jadę do szpitala, drugi raz w ciągu pół roku :?

 

o kurcze....

trzymaj się kochana

ja tak miałam w 2010 - co prawda po 2 próbwach przedawkowania leków i nie na długo....

w 2011 byłam na oddziale dziennym...

nie wiem czy to mi pomogło...

może tyle że nabrałam dystansu

gdzie będziesz? jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nam zniknął INTEL ?

 

 

Nie ma już INTELA :(

 

Uważam, że pod względem merytorycznym jak i poziomem prezentowanym przez większość użytkowników, forum osiągnęło poziom nie do zaakceptowania. Coraz to nowe , bardziej wydumane tematy, gdzie prym wiodą pustaki trolujące na poziomie tabloidów i pisemek dla ćwierćinteligentów.Tzw "dusze towarzystwa" , ktore w każdym temacie mają coś do powiedzenia. Swoisty wyścig na ilośc spłodzonych postów. Forum już dawno zaczęło przypominać czat dla opóźnionych w rozwoju gimnazjalistów. Na palcach jednej ręki trędowatego można policzyć użytkowników prezentujących poziom pozwalający na rzeczową dyskusję. Z prostej przyczyny- ci co mieli jakikolwiek ugruntowany światopogląd zostali wyrzuceni na rzecz lewicującyh kreatur , piejących peany na cześć wszelkich zwyrodnień kulturowych i religijnych. Kreatur na podobieństwo szmacianych chorągiewek. Inni, co wartościowsi sami się usunęli z tego grajdołka - poziom zacząl obrażać ich inteligencję....A poza tym nie da się dyskutować z idiotami. Jak to powiedział jeden z moich przyjaciół ( z tzw "Starej Forumowej Gwadii" )-idioci sprowadzą człowieka inteligentnego do swojego poziomu idiotów i pokonają doświadczeniem.

"degrengolada.com" jest chyba w obecnej chwili bardziej na miejscu niż "nerwica.com"

Tak więc - domagam się usunięcia mojego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nam zniknął INTEL ?

 

 

Nie ma już INTELA :(

 

Uważam, że pod względem merytorycznym jak i poziomem prezentowanym przez większość użytkowników, forum osiągnęło poziom nie do zaakceptowania. Coraz to nowe , bardziej wydumane tematy, gdzie prym wiodą pustaki trolujące na poziomie tabloidów i pisemek dla ćwierćinteligentów.Tzw "dusze towarzystwa" , ktore w każdym temacie mają coś do powiedzenia. Swoisty wyścig na ilośc spłodzonych postów. Forum już dawno zaczęło przypominać czat dla opóźnionych w rozwoju gimnazjalistów. Na palcach jednej ręki trędowatego można policzyć użytkowników prezentujących poziom pozwalający na rzeczową dyskusję. Z prostej przyczyny- ci co mieli jakikolwiek ugruntowany światopogląd zostali wyrzuceni na rzecz lewicującyh kreatur , piejących peany na cześć wszelkich zwyrodnień kulturowych i religijnych. Kreatur na podobieństwo szmacianych chorągiewek. Inni, co wartościowsi sami się usunęli z tego grajdołka - poziom zacząl obrażać ich inteligencję....A poza tym nie da się dyskutować z idiotami. Jak to powiedział jeden z moich przyjaciół ( z tzw "Starej Forumowej Gwadii" )-idioci sprowadzą człowieka inteligentnego do swojego poziomu idiotów i pokonają doświadczeniem.

"degrengolada.com" jest chyba w obecnej chwili bardziej na miejscu niż "nerwica.com"

Tak więc - domagam się usunięcia mojego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×