Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cynk jest inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy.


Gość QueenForever

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe,stosuje vitapil,bo wypadają mi włosy.Biore go od 2 miechów też zawiera cynk,jakoś euforii dopaminowej nie odczułam :-D

poza tym wiki to malo wiarygodne źródło,nawet ta zagraniczna.

Nie odczułam nawet cienia dopaminy po tym preparacie z cynkiem.

 

-- 24 lis 2012, 13:22 --

 

W tym moim Vitapilu jest podobno tyle cynku,ze powinnam czuc ta dopamine(niby 107% dziennego zapotrzebowania),a nic nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W vitapilu jest 15mg cynku (150% RDA). To za mało! Trzeba przyjąć na raz od 50mg do 100mg cynku. Efekt jest po kilku pierwszych razach. Potem zanika. Dla pewnej osoby optymalną dawką było 75mg (stosowali oni picoliniana i octan cynku, musi byćdobrze wchłanialna postać). To trzeba by łyknąć 5 tabletek po 15mg. Najlepiej na pusty żołądek - rozgnieść i rozbełtać w wodzie i wypić. Przy większych dawkach mogą pojawić się lekkie przemijające nudności. Na allegro można kupić związki cynku w proszku - wychodzi taniej niż tabsy, zresztą inne minerały też czy witamine C (kwas askorbinowy) - jakość farmaceutyczna czystsza niż do wyrobu suplementów diety. Trzeba mieć do tego dokładną bardzo wagę np. o dokładności 0,001g aby dobrze odmierzyć dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×