Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

Wiadomości w tym temacie: 402

Strona 2 z 29  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 61%  61%  [ 17 ]
Nie 18%  18%  [ 5 ]
Zaszkodziła 21%  21%  [ 6 ]
Liczba głosów : 28
Reklama

Autor

PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

Post 12 sie 2006, 17:30 

Od: 10 lip 2006, 22:53
Opakowanie
20 szt. tabletek 25mg
30 szt. tabletek 100mg

Skład
1tabl. zawiera 25mg lub 100mg perazine.

Działanie
Perazyna jest fenotiazynowym lekiem psychotropowym o właściwościach przeciwpsychotycznych. Działa jako antagonista receptorów dopaminergicznych D1 i D2. Wywiera także antagonistyczne działanie na receptory cholinergiczne, adrenergiczne a1 , histaminowe i serotoninowe. Ze względu na zrównoważony profil działania i małą toksyczność perazyna jest uważana w Polsce za lek pierwszego rzutu w terapii zespołów urojeniowych.

Wskazania
Lek stosowany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii, ostrych i przewlekłych psychoz z towarzyszeniem urojeń, stanów lękowych, halucynacji, utraty poczucia osobowości i katatonii, zespołu maniakalnego oraz chorych w stanie pobudzenia psychomotorycznego.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek, stany śpiączkowe wywołane barbituranami, alkoholem, środkami odurzającymi i innymi środkami wpływającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, stany depresyjne, uszkodzenie szpiku lub komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek, pierwszy trymestr ciąży. Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 16 lat. Ostrożnie stosować w złośliwym zespole neuroleptycznym, leukopenii, padaczce, chorobie Parkinsona, raku piersi, zwężeniu odźwiernika, okresie karmienia piersią, niedociśnieniu, jaskrze z wąskim kątem przesączania, ostrej niewydolności wieńcowej, przeroście gruczołu krokowego, drgawkach, u osób w podeszłym wieku i u chorych osłabionych.

Działanie niepożądane
Objawy niepożądane występują rzadko i mają niewielkie nasielnie, może wystąpic; senność, apatia, zespół dyskinetyczny, zespół parkinsonowski, akatyzja, objawy depresji, niedociśnienie ortostatyczne, arytmia serca, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, zaburzenia endokrynologiczno-metaboliczne, zaburzenia układu krwiotwórczego (leukopenia, agranulocytoza).

Interakcje
Wzmaga działanie leków wpływających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (barbiturany, inne leki nasenne, narkotyki, leki przeciwbólowe) oraz alkoholu. Nasila działanie leków hipotensyjnych. Osłabia działanie lewodopy i leków przeciwcukrzycowych.

Dawkowanie
Dorośli zwykle 50-100 mg 2-3 razy dziennie; w długotrwałym leczeniu szpitalnym 75-600mg dziennie; w leczeniu ambulatoryjnym do 75-300 mg dziennie w dawkach podzielonych. Maksymalna dobowa dawka lecznicza wynosi 800 mg (tylko u chorych hospitalizowanych) w dawkach podzielonych. W leczeniu stanów lękowych i niepokoju podaje się 25 mg przed snem.

Uwaga : Podczas leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn, pić alkoholu.

______
...życie idioty to nie bułka z masłem...

PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 16 sie 2006, 02:32 

Od: 16 sie 2006, 02:14
Biore 100mg przed snem i pomaga nie tyle w usnieciu co w dlugim snie.

Post 16 sie 2006, 15:03 

Od: 12 sie 2006, 19:58
biore pernazyne 3 razy dziennie. trzeba przyznac ze ma imponujaca liste skutkow ubocznych. na szczescie nie mam zadnych, no moze oprocz tego ze czesto chodze zaspana i nieprzytomna

Post 16 sie 2006, 23:09 

Od: 15 sie 2006, 23:58
Witaj. Przepraszam, że piszę prywatną wiadomość ale nie umiem używać forum (pierwszy raz zarejestrowałem się w czymś takim). Mam pytanie odnośnie pernazyny. Jaką dawkę i od jak dawna zażywasz oraz jakie leki jeszcze bierzesz oprócz pernazyny? Zastanowiło mnie, że napisałaś o braku skutków ubocznych. Chciałem porównać ze swoim przypadkiem i dość zabawnymi efektami ubocznymi jakie u mnie wystąpiły.
Przy okazji proszę podpowiedz mi jak używać forum.
Dzięki. Krzysztof

______
w najgorszym razie poproszę o grzebień...

Post 30 sie 2006, 18:56 
Jestem w szoku.Dzis bylam u psychiatry i do seroxatu dodal mi pernazyne.Ja mam taki problem,ze nie wierze iz mam nerwice lekowa,tylko sobie wkrecilam ze moze mam jakas chorobe psychiczna.Myslalam,ze to sa mysli natretne ale jak przeczytalam ulotke pronazyny (ktora dostalam gratis w aptece!!!!), to doznalam szoku: neuroleptyk o licznych dziwnych objawach ubocznych, ktory dziala na schizofrenie urojeniowa i psychozy.Nie przekonuje mnie to,ze ktos go bierze na depresje czy nerwice.To ewidentnie lek przeciwpsychotyczny.Czytalam w fachowej ksiazce medycznej.Nie ma ani wzmianki,ze moze byc brany przy depresjach czy nerwicach.Teraz to dopiero sobie wkrece chorobsko w glowie przez ta psychiatre!A moze jak ja rozmawialam z lekarzem to stwierdzil: "nienormalna, se wkrecila ze ma chorobe psychiczna.Ma urojenia schizofreniczne to ja jej dam lek na te urojenia". O,nie ze mna takie zabawy bratki!Dzis spuscilam w kibelku wszystkie trzy opakowania promazynki.Zostaje przy seroxacie.Lekarze ida na latwizne,mysla ze tasmowo pozbeda sie problemow.Mam zaburzenia lekowe i byc moze tez natretne mysli ale nie SCHIZY!!!!!!!!!!!

Post 30 sie 2006, 20:08 

Od: 14 sty 2006, 23:23
A, cos mi sie skojarzylo. Jesli powiedzialas lekarzowi ze jestes w trojkacie i masz duze potrzeby seksualne, moglo mu sie skojarzyc z jakims stanem manii. Lepiej z nim pogadaj, mozesz tez zawsze odwiedzic innego, ale jesli wspolpraca szla dobrze to moze warto go sluchac?

Post 20 wrz 2006, 21:54 

Od: 29 sie 2006, 17:35
Wiesz co Moniczko, wydaje mi się że przesadzasz. Sorry, ale takie odniosłam wrażenie. Sokro lepiej wiesz, co Ci jest, to faktycznie nie słuchaj lekarza, spróbuj sama wyjść ze swojej nerwicy. Uda Ci się? A jeśli po prostu przestraszyłaś się leku i jego skutków ubocznych - powiedz o tym lekarzowi. Ja dostałam pernazynę bo mimo stilnoxu i lerivonu miałam duże problemy z zasypianiem. W końcu poradziłam sobie bez pernazyny, bo pogłębiła błyskawicznie moją depresję, prawie do myśli samobójczych - ale jak widać na forum nie każdy tak miał. Najpierw wyjaśnij z lekarzem swoje wątpliwości, potem wyrzucaj leki. Pamiętaj, że nasza ocena tego co nam dolega, może być różna od tego, co stwierdzi lekarz. Myślisz, że ja wiedziałam, że mam depresję? Ot, zwykłe nerwy - tak myślałam. A jednak lekarka ocenił to inaczej i dał mi odpowiednie leki. Teraz wiem, że to ona miała rację - nie ja.
Pozdrawiam

______
Przyjaźń zaczyna się w chwili, gdy jedna osoba mówi do drugiej:"Co, Ty też?! Myślałem, że jestem jeden!" - C.S. Lewis

Post 22 mar 2007, 15:31 

Od: 22 mar 2007, 15:01
Witam,
Biore perazyne od ok roku. Trudno powiedziec co mi dolega. Troche przegiąłem z psychodelikami. Objawy niby podobne do schizofreni ale moj psychiatra nazwał to kiedyś ostroznie "zaburzeniem bio-chemicznej rownowagi mozgu" czy jakos tak. No ale niewazne. Krytyczne były pierwsze pierwsze kilkanaście dni, kiedy miałem kosmos w głowie. Obecnie jest juz praktycznie ok ale jak odtawiam leki to mam dziwne lęki (nie boje się niczego konkretnego tylko "po prostu") i tępieje nieco. Co więcej przyjmuje dawkę równą połowie zalecanej minimalnej dawki, czyli 50mg/dobę - moj psychiatra śmieje się ze to dawka homeopatyczna:D W kazdym razie oto do czego zmierzam, co może się komuś przydac:
Podobnie jak u wielu osób głownym moim problemem z przymowaniem perazyny była straszna ospałość. Najgorzej bylo jak brałem dawke rano - wtedy połowa dnia jest dosłownie zmarnowana bo nic sensownego nie moglem robic Rozwiązałem to wraz z moim psychiatrą w sposób następujący: biorę tylko jedną dawkę leku i tylko na noc, tuż przed snem. W nocy raczej sennosc jest wskazana a rano wtedy przewaznie czuje sie zupełnie normalnie. Musi być jednak jakaś minimalna dlugość snu zapewniona, zależna od dawki tak alby część perazyny się przez noc zmetabolizuwała i organizm się dostosował, bo inaczej efekt następnego dnia jest taki sam jakby wziąć dawkę rano. W moim przypadku wystarczy nawet 4-5h snu, ale przy 100mg musiałem spać dłuzej. Sam do konca nierozumiem tego mechanizmu, osoby ktorym opowiadałem o moim dawkowaniu się dziwily dlaczego się czuje normalnie np wieczorem jak lek przyjmowałem na noc ale widać, że przynajmniej przy lżejszych dolegliwościach wystarczy robic tak jak ja, co rozwiązuje ów ferelny problem senności.
Pozdrawiam

Post 27 maja 2007, 23:46 

Od: 15 maja 2007, 23:06
hello:)
czy ktos leczyl nerwice, d/d pernazyna? Ile czasu trwalo zanim objawy ustapily? pozdrawiam cieplo...

Post 04 cze 2007, 17:18 

Od: 04 cze 2007, 16:35
brałem go bardzo dłudo nie zauwarzyłem poprawy zbyt słaby

______
Pozdrawiam Serdecznie

Post 08 sie 2007, 19:58 

Od: 07 sie 2007, 11:30
bralam pernazyne. niestety nie umiem powiedziec jak sie po niej czulam bo... nie pamietam!! ten lek zorbil ze mnie wraiatke i dopiero miesiac po odstawieniu zaczelam wracac do siebie. to jest naprawde jak dla mnie straszny lek. niby slaby ale... powinni go wycofac :|
btw. nie pamietam jak sie podczas brania tego, ale pamietam ze w ostatecznosci probowalam popelnic samobojstwo. moze dlatego ze w ogole juz nie myslalam po nim, a moze dlatego ze zle sie czulam. nie wiem.

______
(...) - jesteś stworzony, żeby być człowiekiem!
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

Post 24 lis 2007, 16:21 

Od: 24 lis 2007, 16:11
Witam
Mam pewien problem a mianowicie moja mama jest na cos chora. Osobiscie uwazam ze to przez zazywanie lekow wlasnie m.in. pernazyne.Byla u psychiatry i on powiedzial ze to depresja. Zaczela tracic pamiec, nic nie pamieta np co jadla, majaczy, nie mogla spac. Brala pramolan potem aurex z Cloranksenem potem aurex tyle ze z pernazyna a na koniec sama pernazyna.Czy jest mozliwe aby te jej objawy pojawily sie przez zazywanie lekow?Robila tomograf i badania wyszly dobrze, prosze piszczcie!Jak cos to napiszcie na maila ag6pus@interia.pl bede bardzo wdzieczna i zobowiazana

Post 26 lis 2007, 19:03 
Stosowalam pernazinum wczesniej regularnie - wszystko bylo ok, dosc dobrze uspokaja. Prowadze po nim samochod i jest ok (po konsultacji z lekarzem oczywiscie). Teraz biore go doraznie i tez sie dobrze po nim czuje (rowniez prowadze po nim samochod). Nie zauwazylam u siebie ZADNYCH skutkow ubocznych. Nie jestem senna etc

pernazyna
Post 30 sty 2008, 11:16 

Od: 30 sty 2008, 10:49
Ja bralem prnazyne z polaczeniu z hydroxyzinum przez 8 tygodni, efekt jak najbardziej pozytywny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |