Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie daję spać swojemu wspóloktorowi z pokoju


general

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam taki problem. Od miesiąca mieszkam z kumplem ze studiów w jednym pokoju. I jak w temacie, prawie każdej nocy nie daję mu spać, ponieważ wiercę się i chrapię. Jednak generalnie budzi się z powodu, że przewracam się co chwilę, a skrzypiące łóżko na metalowym stelażu, zwiększa decybele w środku nocy. Jestem pewien, że mój niespokojny sen jest spowodowany stresem. Nie raz miałem ostatnio sytuacje stresowe, chociaż staram się żyć beztrosko (jednak przykre wspomnienia z dzieciństwa, tak szybko nie chcą się wymazać). Szukałem innych porad w internecie i nie wiem czy zdecydować się na techniki relaksacyjne, ziółka, leki, a może wizytę u odpowiedniego specjalisty.

Głównie dla tego, że nie chcę stracić kumpla, na którym mi tak bardzo zależy, a po drugie, gdy znajdę drugą połówkę, to żeby mogła ze mną normalnie się wyspać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generale! Przede wszystkim nie sądzę, byś stracił kumpla z takiego powodu. Co najwyżej zamieszkacie w oddzielnych pokojach. To po pierwsze.

Po drugie - zalecam uprawianie sportu. Sport działa cuda, naprawdę. Poza tym techniki relaksacyjne (medytacja) też świetnie redukuje stres. Proponuję Ci też czasem po prostu poleżeć, posłuchać relaksacyjnej muzyki i nie myśleć o niczym. Jeśli chodzi o ziółka, to może melisa? Melisa dobra na wszystko.

A pytanie - łóżko kumpla też skrzypi? Bo jak nie, to możecie się zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam na taki sen niespokojny herbatę - 2 łyżeczki melisy, 2 łyżeczki chmielu, parzyć 5 minut pod przykryciem, odcedzić, wypić (ew. można zrobić z tego nalewkę). Wywar jest niezwykle gorzki, ale da się przyzwyczaić. Składniki kupisz w pierwszym lepszym sklepie zielarskim.

Przy mocniejszym ekstrakcie (w postaci nalewki) sen jest taki, że wybuch bomby atomowej by cię nie obudził, zwłaszcza jak sobie zdrowo chlapniesz ;) Testowałem to na sobie i mogę śmiało polecić - po przespaniu nocy rano nie będą się utrzymywać żadne efekty. Jedyna wada jest taka, że o ile wczesniej pamiętałeś jakieś sny, to po tym będziesz miał z tym spory problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×