Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: nerwobóle

Wiadomości w tym temacie: 40

Strona 1 z 3  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Reklama

Autor

nerwobóle

nerwobóle
Post 16 sty 2008, 22:02 

Od: 25 sty 2007, 21:51
Byłam dzisiaj u psychologa i kobieta powiedziała mi, że wszystkie bóle, które mam są to nerwobóle. Wierzyć się nie chce, że potrafią tak dokuczyć. Czasami to już nie mam sił z nimi walczyć.

______
majta

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

nerwobóle
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 17 sty 2008, 09:33 

Od: 25 sty 2007, 21:51
Mnie wczoraj bardzo bolała PRAWA strona klatki piersiowej. Wiedziałam, że to nie serce (bo to przecież nie ta strona) więc co...?

______
majta

Post 17 sty 2008, 10:44 

Od: 08 paź 2007, 17:56
Mnie czsem boli całe ciało jak po zakwasach, to jest najgorsze tak wrażliwa skóra, mam też migreny, nikomu migren nie życzę, przeżywam swoją chorobe bardzo fizjologicznie, jak się boję to cała klatka piersiowa mnie boli. Trzymajcie się. Pozdrawiam

Post 17 sty 2008, 10:59 

Od: 01 paź 2006, 15:49
Nerwobóle mają to do siebie, że trwają tak długo, jak długo poświęca się im uwagę.
Chyba warto zrobić badania, czy to faktycznie nerwobóle. Jeśli badania to potwierdzą, to po prostu je ignorować. Wtedy ból ustąpi.

______
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Post 17 sty 2008, 12:26 

heheh Dałem dosyć radykalną receptę na bóle.
Miałem duszności, kłucia w sercu, bóle głowy (i to bynajmniej nie jako "środek antykoncepcyjny" :lol: ). I jak długo trwała moja panika "duszę się/mam zawał serca/mózgu", tak długo to bolało. Mi akurat ignorowanie tego pomogło.
Ale ok, rozumiem, że nie wszystkim taki radykalizm może pomóc ;)

______
W. Wharton "Stado"

Post 17 sty 2008, 12:35 

Od: 12 mar 2007, 11:40
Czasem mam też kłucia w serduchu. Robiłam kiedyś ekg, lekarz stwierdził nerwobóle.
Da rady z tym żyć...ale najgorzej jak trwa atak. Ani złapać oddechu, ani się ruszyć, taka bezsilność i panika...
Oczywiście zawsze przechodzi i już o tym nie myślę...

Post 17 sty 2008, 15:41 

Polina napisał(a):
najgorzej, jak zlapie w nocy, ja na przyklad wlaśnie nocą mam najczarniejsze myśli, więc jak mnie tylko coś klujnie, to koniec
[...]
Dopiero jak zrobię cokolwiek, nawet coś, co teoretycznie nie ma prawa mi pomóc (na przyklad mimo bólu w klacie posprzątam chatę), to przechodzi.

Może warto podążać w tą stronę ? Czyli zająć czymś głowę. Co sprawiało Ci wcześniej frajdę, spełnienie, zadowolenie z siebie ? Malarstwo, rysunek, fotografia, granie na instrumentach (ale lepiej nie nocą :lol: ), komponowanie, pisanie wierszy, opowiadań..... ?
Co prawda to walczenie ze skutkami, nie z przyczynami, ale jakąś ulgę może przynieść. 8)
Polina napisał(a):
A czy 10-letni dzieciak myśli o takich rzeczach?

Dzieci w tym wieku doskonale rozróżniają emocje, uczucia, myślą o tym, co czują, nawet pomimo tego, że nie zawsze potrafią to wszystko nazwać.
Polina napisał(a):
Mój facet tak się zszokowal, że rozmawiając z nim też tak się czuję, że aż uciekl.

Skąd ja to znam :roll: Kiedy mówię o tym, co czuję, to rozmówcy mają zwyczaj albo bagatelizować wszystko, albo "dać drapaka", aż się za nimi kurzy. :roll:
Ale może to się zmieni. ;)

______
W. Wharton "Stado"

Post 17 sty 2008, 18:30 
ExModerator

Od: 22 lip 2007, 19:57
ja mam czeste nerwobole w "sercu" , wtedy nawet oddechu nie moge zlapac a jakby mnie ktos rozmieszyl to juz makabra chyba serce by mi peklo ale przechodzi samoistnie.

______
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami

Post 17 sty 2008, 19:15 
Oj, nerwobóle potrafią dać w kość. Ja nie mam na szczęście, ale widzę, jak moja koleżanka cierpi. Zanim zdiagnozowano nerwobóle przeszła niesamowitą ilość badań :?
A czy to nie to samo co nerwica narządów wewnętrznych?

Post 17 sty 2008, 20:29 
ExModerator

otoz to ja mam nerwice serca ;)

______

Post 19 sty 2008, 09:15 
No właśnie - w mijającym tygodniu dwóch lekarzy powiedziało, że to nerwica organów wewnętrznych. Mam niesympatyczne skurcze żołądka, jelita i innych narządów. Odczuwam to jak skurcze mięśni raczej w okolicach brzucha i podbrzusza, a to, że przy okazji wymiotuję cóż... to chyba potwierdza ich diagnozę :?

Post 19 sty 2008, 11:07 
ExModerator

oj tak skurcze zoladka i jelit , wykryto u mnie niestrawnosc zoladka ale czasem mam takie ataki jakby mi caly zoladek skamienial i wyszedl bokiem bo az wystaje ze skory-powaga.
natomiast mam nerwice serca - stad te nerwobole oraz mam jelito drazliwe-stad skrety kiszek - o i juz wszystko jasne.

______

Post 19 sty 2008, 14:53 

Od: 05 sty 2008, 23:31
dobrze nauczyć sie jakoś z tym żyć, funkcjonowac...ja mam tak czasami, że jak idę czy siedzę łapie mnie taki ból w klatce,że nie mogę wziąć normalnego oddechu,bo czuję się jakby mi w nią wbijano miliony igieł od środka :? na początku myslalam,że to od serca idie,ale na szczęście na badaniach wyszło,ze mam je całkiem zdrowe

______
"...feeding the crows with my sorrow..."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |