Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a zaburzenia widzenia


zjebnerwicowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy nerwicy lękowej zaburzenie widzenia to rzecz typowa?

 

Zaczynam się zastanawiać czy to u mnie nowy objaw (przeszły mi bóle głowy, napięcia) w miejsce innego, czy też w końcu normalna dolegliwość?

Kłopoty z widzeniem zaczęły się mniej więcej tydzień temu w sobotę, kiedy to następował szczyt ciągłych bólów głowy trwających tydzień, do ubiegłej niedzieli. Z widzeniem problem wzmagający od poniedziałku w zasadzie. A co mianowicie? Jestem krótkowidzem, ale z tego co powiedziano mi na ostatnim badaniu wzroku (jakoś rok albo 2 temu w kwietniu - nie pamiętam), oczy są ok, a wada się skorygowała. Widzę takie dziwne zaciemnienia po całości obrazu (przy mocnym albo jasnym świetle) albo rozbłyski/błyski/lekkie plamy światła [trudno to opisać] (w ciemnych, przy zmroku, itd) głównie przy ruszaniu oczami. Zasadniczo jedno i drugie jest ledwo widoczne, ale przeszkadza mi, a po drugie, że się boję o utratę wzroku, czuję, że się nakręcam tym objawem.

 

Wybieram się do okulisty, ale wiadomo jak to jest z terminami, więc raczej padnie na prywatną wizytę, będzie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie w tym dziale, bo nie wymyślę nic lepszego, które kieruję do osób mających problem z widzeniem:

 

Witam! I mam pytanie. Czy ktokolwiek z Was ma zaburzenia widzenia przy depresji/nerwicy (tzn. od podwójnego do czasami wielokrotnego widzenia, przesunięcie kolorów - czerwony do żółtego, zielony do niebieskiego, drżenie i falowanie obrazu, omamy wzrokowe). Lekarz neurolog podejrzewał początki SM. Po rezonansie magnetycznym zostało to wykluczone. Dodam, że od 9 lat mam rozpoznanie schizofrenii paranoidalnej (biorę haloperidol, rispolept). Leki muszę brać, bo inaczej wracają urojenia, głosy. Niemniej nigdy wcześniej nie miałem kłopotów ze wzrokiem. Od lekarza otrzymałem dodatkowo Seronil (poprawy brak). Czy ktokolwiek ma taki problem i jak z tym walczyć? Ponieważ jest to uciążliwe i męczące. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam podwójne widzenie, ale takie specyficzne, borykam się od lat. Tzn. jak się "wyłączę", czy to z nudów, czy gwoli odpoczynku, to rozmazuje mi się obraz, czasem też i podwójne widzenie. Poza tym, potrafię samemu ten objaw wywołać, po prostu ruszając jakoś oczami. Zdrów jestem, więc jeśli lekarze nic nie wykazują, olej to. Może to tylko kwestia "talentu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjebnerwicowy,

podw ojne widzenie to objaw zeza, moze tak ruszasz oczami ze zezujesz :?:

 

-- 19 kwi 2012, 21:25 --

 

Ja mam z czasem zanik widzenia calkowitego na kilkanaście kilkadziesiat sekund, ze czzarno mnie się robi przed oczami i zupelnie nic nie widze i czekam az widzenie wroci, juz mam obcykany ten objaw, kiedyś dosc czesto teraz rzadziej ,chyba na wakacjach ostatni raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjebnerwicowy,

podw ojne widzenie to objaw zeza, moze tak ruszasz oczami ze zezujesz :?:

 

Zez w wieku 20 lat? I nikt nie zauważył, wątpię. Poza tym, jest to pod moją kontrolą, po prostu potrafię tak zrobić, nie na długo zresztą, bo po chwili mózg się przegrzewa :D (takie uczucie jakby przemęczenia intelektualnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×