Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki temat juz byl czy nie ale mi wciaz brakuje ciekawych ksiazek do czytania wiec moze macie cos do polecenia.

Jaka ksiazka wywolala u was ostatnio to niesamowite uczucie: po pierwsze oderwania mysli od wiadomo czego, a po drugie tchnela iskierke nadzeji, ze moze nie wszystko stracone i naprawde mozna cieszyc sie zyciem. Chcialabym zebyscie wpisywali takze krotki fragment, zdanie, cytat, slowo z wybranej pozycji.

 

Dla mnie ostatnio magiczna ksiazka byl "Ostatni sylwester ludzkosci" Niccolo Ammaniti - literatura z pazurem, czarnym humorem, absurdalnym spojzeniem na rzeczywistosc ale i bardzo pozytywnym przeslaniem, a motto ksiazki brzmi tak:

 

Sherree Rose, widzac, ze przyjecie udalo sie doskonale i ze goscie smieja sie i tancza, zastanawiala sie: "Dlaczego wszyscy swietnie sie bawia, a ja nie?". Sherree nie wiedziala, ze w tej samej chwili kazdy z gosci, nikogo nie wylaczajac, zadaje sobie to samo pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MNie bardzo rozrywa ostatnio kryminał. Przeczytałam wszystko Marininy i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Ostatnio odkryłam też Harlana Cobena - jak na Amerykanina to nieżle kombinuje.

Z bardziej ambitnej literatury zerknij do "Fototapety" Witkowskiego. Zachwyciła mnie. I żeby się Giertych nie czepiał, nic tam o viotach już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fantasy, fantasy, fantasy... od Sagi o Czarnoksiężniku, przez Świat Dysku, nawet i okrzyczanego Harrego Pottera po absolutnego klasyka, czyli Władcę Pierścieni. Te książki odrywają i przenoszą człowieka w inny świat (czy lepszy - to zależy od konkretnego tytułu i konkretnego fragmentu). Ale zawsze można sobie trochę pomarzyć :smile: . Przeczytaj i pomyśl, czy ci to odpowiada. Jak się spodoba gatunek, to marsz do biblioteki i do końca życia nie przerobisz wszystkich tytułów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uwielbiam fanstasy - nawet Harrego Pottera i Eragona przeczytałam choć to ponoć dla dzieci - ale co mi tam. Z tego gatunku to strasznie mi się Niebajka Feista podobała.

Niestety też czytam Kinga - fakt że tam nadziei bardzo mało - i Koontza i Mastertona i Deavera. Same thrillery i kryminały. Ale nie mogę się oderwać. Ta akcja...

Z takich normalnych książek to fajna jest "Spowiedź Chinki". Na razie więcej nie pamiętam.

przypomniało mi sie jeszcze: Listonosz - nie pamiętam autora - świetna książka i Nowy wspaniały świat Huxleya.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys wypozyczylam sobie taka ksiazke i nadal uwazam ze jest najlepsza z wszystkich ktore czytalam. tytul "UMYSL POZA CZASEM" chyba... bo to juz dawno bylo ;) taka z czarna okladka. to jest ksiazka dla ludzi ktorzy lubia sie zaglebiac w tajemnice ludzkiego umyslu, hipnoze i takie sprawy. ksiazka ogolnie jest o reinkarnacji ale tylko z pozoru bo autor obala poglad o reinkarnacji ale wyjasnia dlaczego ludzie w stanie hipnozy np.mowia innymi jezykami lub opowiadaja co robili w poprzednich wcieleniach. ksiazka jest napisana swietnym jezykiem, od pierwszej strony jest wciagajaca i ciekawa.polecam!! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie- MUMINKI!! Niezbyt to młode, ale seria świetna. Z jajem. A do tego poemat psychologiczny...hehehe.

 

No, oczywiście nieśmiertelny Władca Pierścieni autorstwa samego Tolkiena, oraz Harry Potter. A jak ktoś lubi inne klimaty, to ew. Sapkowski, Lem itp. No, Wrota Czasu mogą być. Wiem, że to same bajeczki dla młodzierzy i dorosłych, same fantazje i s-f ale co tam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muminki są ponadczasowe :mrgreen: .Klimat tej książki kocham,uwielbiam.Zwłaszcza Zima w Dolinie Muminków i ta upiorna nieco wizja skandynawskiej zimy mi do serca przypadła.A czy wspominałam już , że Mała MI to moja idolka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulo Caelho, chyba wszystko... Ostatnio "Być jak płynąca rzeka", zwłaszcza rozdział "Jak chodzić po górach"...

Znajdź górę , na którą chcesz wejść

Zastanów się jak do niej dotrzeć

Ucz się od ludzi, którzy zdobyli szczyt

Zagrożenie widziane z bliska możesz pokonać

Podziwiaj zmieniający sie krajobraz

Szanuj swoje ciało

Szanuj swą duszę

Przygotuj sie na to, że musisz przejść o kilometr więcej

Ciesz się, gdy wejdziesz na szczyt

Złóż przyrzeczenie

Opowiedz swoją historię.

R E W E L A C J A ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulo Caelho, chyba wszystko... Ostatnio "Być jak płynąca rzeka",

ja narazie tylko "Zahira" przeczytałam, ale juz jestem pod wielkim wrażeniem, niedługo biorę się za "Alchemika" :)

Do tego słynny Dan Brown, jestem w trakcie "Zwodniczego punktu" ;), "Kod leonarda..." i "Anioly i demony" zaliczone, świetnie ksiżki, bardzo wciągają i ciężko się oderwać od czytania.

No i oczywiście William Warthon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na polepszenie nastroju polecam "Pod Mocnym Aniołem" Pilcha.... zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej od ciebie :> poza tym świetny styl, ostry dowcip i niesamowite przepisy kulinarno- "koktailowe" - dostał był za nią Nike tak na marginesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To trzeba wyrazić" jest autentyczną historią Francuzki, która w wieku trzydziestu lat, na granicy obłędu i depresji, zdruzgotana dziwną przypadłością nieustającego krwawienia z macicy, podejmuje psychoanalizę. Książka jest dokumentacją kilkuletniej psychoterapii w fascynującym ujęciu - z perspektywy pacjentki, a zarazem poruszającą historią życia Marie Cardinal. W toku psychoanalizy krok po kroku wyłaniają się z zakamarków nieświadomości uczucia nienawiści wobec toksycznej matki oraz lęku i poczucia braku związanego z postacią utraconego ojca, wspomnienia zagrożenia nadużyciem seksualnym w dzieciństwie, dziwnych doświadczeń erotycznych i niespełnienia w miłości w późniejszym życiu, pomieszania w roli matki i córki zarazem... Postępy leczenia owocują odblokowaniem możliwości twórczych autorki, których pierwszym spełnieniem jest właśnie ta niecodzienna książka.

 

Czytał ktoś z Was tę książkę??? Polecam!!! Mi osobiście bardzo dużo dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Magda-27

ja narazie tylko "Zahira" przeczytałam' date=' ale juz jestem pod wielkim wrażeniem, niedługo biorę się za "Alchemika" :)

:D[/quote]

 

NiEEEEEEEEEEEEEEEEE, uważaj, to straszna chała, serio.

 

[ Dodano: Sro Sty 31, 2007 11:58 pm ]

[quote name="Magda-27

ja narazie tylko "Zahira" przeczytałam' date=' ale juz jestem pod wielkim wrażeniem, niedługo biorę się za "Alchemika" :)

:D[/quote]

 

NiEEEEEEEEEEEEEEEEE, uważaj, to straszna chała, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam dobre tytuły (chociaż większość pewnie przeczytała je jako lektury - lub jako lektury ich właśnie nie przeczytała ;p):

 

Hanna Kraal - Zdążyć przed Panem Bogiem

Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat

 

Książki o realiach wojennych - getta, obozy itp. - jednak niosą pewne przesłanie, po prostu trzeba przeczytać ... gdyby nie te 2 lektury, to już bym całkiem stracił wiarę w dobre książki (biorąc pod uwagę kanon lektur w liceum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulo Coelho - Weronika Postanawia Umrzeć
a o czym to było - bo straaasznie dawno to czytałem :]

 

no to jak Coelho to "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam" - choć to z tego co pamiętam nie było super optymistyczne (acz mogę się mylić, bo dawno temu zaczytywałem się w jego książkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×