Skocz do zawartości
Nerwica.com

Potrzbuje pomocy mam probelm z bratem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was na forum :) Potrzebuję pomocy, mam problem z bratem. Nie wiem, co zrobic. Dziwnie sie zachowuje od 4,5 miesiąca. Siedzi w domu, gra na pleyu i mówi, ze nie chce mu się żyć. 2 razy chciał tragnąć se na życie, ale nie udało mu sie, bo mu przeszkodziłem. W nocy nie śpi. Po prostu sam już nie wiem co zrobić. Nerwowy jest na maksa. Jak gadałem z lekarzem to powiedział, ze ma nerwice i depresje czy jakos tak i szukam pomocy dla niego, jakiegoś ośrodka. Dzwoniłem do Moszny w Opolu, ale musze czkac od ośmiu miesięcy do 1 roku wiec myślę, ze to za długo, a prywtanie nie będe ryzykował, bo jeżeli ucieknie, to strace na tym. Wole przez NFZ. Podajcie jakies namiary na jakieś takie ośrodki, które mogą mu pomóc wyjść z tego. Bradzo prosze was o pomoc. Moj kontakt gg jakby co: 11158894 Dziękuję, z poważaniem Tomek :) :oops::roll:;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o bracie???

Ile ma lat, od kiedy to się dokładnie zaczęło, z tego wynika, że od momentu początku szkoły, jakieś problemy z nauka???z rówieśnikami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma 21 lat powiem krotko.6 miesięcy temu był troszkę dziwny ale myślałem że złe dni ma jak każdy z nas, ale minęło i się stało 1,5 później się zaczęło ,zasiadł na dobre w domu, nigdzie nie wychodzi, olał kolegów, telefonu w ogóle nie odbiera od nikogo, dziewczynę rzucił ??? mówi, że niema miejsca dla niego tutaj w tym świecie, jak nigdy, kiedyś był pogodny, radosny, cieszył się życiem, wyjeżdżał z dziewczyną a teraz on widzi świat tylko tv konsola i nic więcej ,dziwne trochę, naprawdę nie da się nic do niego powiedzieć, ma jakieś dziwne przeczucia ze go obserwują, lekarz powiedział ze to depresja i nerwica, ja się tam nie znam i mówił żeby mu ośrodek znaleźć jakiś ,wiec pisze na forum i proszę o pomoc szkole radził sobie bardzo dobrze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel22, a lekarz badał twojego brata w ogóle? Czy Ty byłeś po diagnozę i opowiadałeś co jest z bratem nie tak? Brat w ogóle chce się leczyć? Zdaje sobie sprawę, ze coś jest nie tak? Co do "ośrodków" myślę, że lekarzowi chodziło o oddziały leczenia takich przypadłości w szpitalach psychiatrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, od razu ośrodek???

a nie dociekano z czego to mu się porobiło???

A te śledzenie??? Może naprawdę coś narozrabia i obawia się ze ktoś (np. jakieś służby go obserwują), robił jakieś dziwne interesy??? może mieć jakikolwiek realny powód do takich obaw???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka żaden psychiatryk żeby się załamał na 100% on nie pójdzie do psychiatry niema bata nie poślę go szukam dla niego coś takiego jak w mosznie w opolu sanatorium

 

[Dodane po edycji:]

 

ortografia hmmm nie pomogee ztym jemu :D ok widze ze te forum jest cienkie niema co tu pomocy szukac

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel22, nie ma czegoś takiego jak sanatoria dla ludzi z nerwicą i depresją, nie ma ośrodków leczących ten stan na NFZa jeśli są to czeka się rok czasu i przyjmują tylko ze skierowaniem od psychiatry, są oddziały leczenia nerwic i depresji na oddziałach szpitali psychiatrycznych.

Ty jak widać wiesz bardzo mało o tej chorobie ....sam go nie wyleczysz, on sam z tego raczej nie wyjdzie, potrzebna jest pomoc psychiatry i psychologa.

Twój brat powinien jak najszybciej odwiedzić psychiatrę, zacząć brać leki antydepresyjne, iść na terapię - bez tego nic nie zdziałasz.

Po raz kolejny pytam, czy to brat był u psychiatry? Czy Ty byłeś u jakiegoś lekarza ogólnego? Bo jeśli tak to nie wiadomo co jest twojemu bratu - taką diagnozę może postawić tylko psychiatra.

 

ps. Zwróć uwagę na swoje błędy ortograficzne i interpunkcyjne, bo ciężko się czyta twoje posty.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel22, a dlaczego twoi rodzice się nim nie zajmą tylko ty? owszem ja myślę że twój brat potrzebuje pomocy, jeżeli miałby próby samobójcze, to wtedy dzwoń na pogotowie, bo to jest zagrożenie dla jego życia! Musisz go zapisać do psychiatry, poza tym spróbuj go namówić żeby obejrzał to forum, może się przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brat ma wrażenie, że go ktoś obserwuje, to być może rozwija się u niego jakaś poważna choroba psychiczna. Dobrze Ci tu radzą ludzie na forum, byś brata namówił na leczenie psychiatryczne.

 

Prawdopodobnie nie będzie chciał, lecz postaraj się go przekonać. Użyj takich argumentów - ma jedno życie - szkoda go marnować. Poza tym jest właśnie w najpiękniejszym okresie tego życia - szkoda marnować młodość na siedzenie w domu przed komputerem. Dodatkowo - to żaden wstyd iść na leczenie do psychiatry - jeden zapada na chorobę infekcyjną, inny na chorobę psychiczną. To się zdarza i trzeba w dorosły sposób podejść do tej choroby, czyli wziąć się za jej leczenie u psychiatry. I tym podobne argumenty.

 

Powodzenia. Gdybyś miał jeszcze jakiekolwiek inne pytania, to się odzywaj. A tak na marginesie - zapamiętaj sobie, że to forum nie jest cienkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miki74 bardziej mi chodzi oto zeby go gdzies do jakiegos osierodka terapi dac na nerwice i depresje itp dostałem propozycje do moszny w opolu ale dlugo trzeba czakac do 1 roku wiec chodzi mi wlasnie oto cos takiego jak bys byl miły podał bys jakies adresy do takich osierodkow terapi całodobowych?P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam w google "poradnia zdrowia psychicznego opole" - nie wiem gdzie mieszkacie

 

http://www.rynekmedyczny.pl/Poradnia_Zdrowia_Psychicznego,Opole,Wr%C3%B3blewskiego,ZOZ,1582869,1582879,1582894

 

http://www.rynekmedyczny.pl/Wojew%C3%B3dzki_Specjalistyczny_Zesp%C3%B3%C5%82_Neuropsychiatryczny_im_%C5%9Aw_Jadwigi,Opole,Wodoci%C4%85gowa,ZOZ,1637587,1637588

 

http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Zaburzenia-nastroju-afektywne/Opolskie/I58,i62,W16,20,1.html

 

Najważniejsze to zapisz go do psychiatry, czas oczekiwania jest różny, ja czekałam miesiąc. Myślę że możesz spróbować nawet w 2 miejsca na raz go zapisać, oni nie mają rejestrów żeby to sprawdzić. W razie jak w jednym miejscu nie wyjdzie to masz drugie. Powodzenia! Może ktoś z rodziny może wam pomóc bo faktycznie tobie samemu może być trudno. Gdyby sytuacja się pogarszała to proponuję ci dzwonić na pogotowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my potrzebne cos takiego zeby go przyjeli na misonc mniej 3tygodnie i zeby byl obsrerowoany calodobowo cos takiego jak w Moszna wtym zamku ale tam trzeba czekac 8 misiency takie adresy potrzbuje zeby zadzwonic i czy sa miejsca na przyjecia dla mlodziezy i dzici ?>D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile lat ma twój brat, i w ogóle w jakiej miejscowości mieszkacie? może spróbuj najpierw go zapisać do lekarza rodzinnego który może coś poradzi, albo do dowolnego psychiatry - na pewno by się przydało skierowanie na takie leczenie, no i diagnoza co mu jest w ogóle. Zapewne depresja lub stany depresyjno-lękowe. Jeżeli twój brat ma myśli samobójcze to powinien on natychmiast dostać jakąś pomoc, bez czekania.

 

PS. Twój brat będzie potrzebował jakiś dokument tożsamości oraz dowód ubezpieczenia - nie wiem jak to wygląda jeśli nie ma 18 lat, bo ja mam z pracy ubezpieczenie. On będzie potrzebował takie same dokumenty jak przy zapisywaniu się do nowej przychodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma 21lat lekarza byłem potrzbuje skierowanie i moze smigac tlyko ja nieznam tkaich osierdkow do moszny dzwoniłem do dopiero po roku czasu mozna sie ubiegac:D?D wiec cos natychmiast potrzbuje d jesli znasz jakies taki osierodki to daj namiary bardzo prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie adresy potrzbuje zeby zadzwonic i czy sa miejsca na przyjecia dla mlodziezy i dzici ?>D

Jeżeli ma 21 lat to nie jest już młodzieżą ani dzieckiem tylko jest dorosły i idzie z dorosłymi, chyba że coś dla studentów. Ale nie napisałeś mi z jakiego jesteś miasta więc nawet gdybym chciała poszukać jakichś ośrodków to nie wiem gdzie. Część linków już ci podesłałam, może tam poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu na forum zobacz ostatnie dwa wpisy, to jest strona o Katowicach

katowice-t305-84.html

 

Tu znalazłam w Katowicach trzy placówki państwowe, musisz tylko wykonać telefon i dowiedzieć się na jakich zasadach przyjmują

http://www.google.com/search?hl=pl&q=poradnia+zdrowia+psychicznego+katowice&lr=&aq=0&oq=poradnia+zdrowia+psychicznego+kat

 

Często są prowadzone takie terapie że idzie się na 3 miesiące do szpitala, i tam jest prowadzona psychoterapia plus leczenie lekarstwami, może coś takiego mu się uda załatwić. Tak czy inaczej spotkanie z psychiatrą jest nieuniknione, bo to oni się zajmują leczeniem depresji i nerwic, i oni się na tym najlepiej znają ze wszystkch lekarzy.

 

[Dodane po edycji:]

 

Pogadaj też z ludźmi z forum którzy sa z Katowic - tu jest link prosz-o-kontakt-osob-z-okolic-katowic-t1440-868.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×