Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boje sie ,ze nie zdam matury


Gość oohwowlovely

Rekomendowane odpowiedzi

za 10 dni matury. Panicznie boje sie matury z polskiego. Gdy mielismy probne, nie zdalam ani razu. Raz pomylilam postac, pisalam o postaci o ktorej w ogole nie bylo mowy we fragmencie, a raz zrobilam duzo bledow rzeczowych. Moze to tez kwiestia tego, ze to spr moja nauczycielka od polskiego , a ona sie czepia o bylo co. Gdy pisalismy w szkole wypracowanie, to zawsze mialam 3, a na maturach nie wiem co sie ze mna dzieje. O angielski i matme tez sie nie martwie. To zdam na pewno. ALe ten polski, to Boze. to kwestia tego,ze jestem roztrzepana, nie pomysle dobrze ,tylko pisze od razu.

Nie wiem co mam robic. Dzisiaj sie rozplakalam z tego stresu. Doradzcie mi cos, jak mam zrobic, zeby sie skupic , bezstresowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie takie streszczenie lektur co są wszystkie lektury w jednej książce. Średnio jedna lektura na kilka stron, opisane najważniejsze postacie, motywy, akcja, o czym to w ogóle jest. Na maturze po prostu to rozwiniesz według własnego widzimisię trzymając się tych głównych faktów które zapamiętałaś - zwykłe lanie wody. Ja w liceum przeczytałem tylko te lektury które musiałem mieć na prezentację maturalną, całą resztę ze streszczeń.

 

Co do tego że nie zdałaś na próbnej to jest to bardzo powszechne że oceniają bardzo surowo wręcz za surowo. To jest tak żeby postraszyć uczniów i ich bardziej zmotywować(przynajmniej tych normalnych;p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oohwowlovely, też mam mature i też się boje,że nie zdam. Wiem,że jak mi pytania nie przypasują to będzie ciężko,bo z lęku tak trzęsą mi się ręce,że dlugopisu u trzymać nie moge-przerabialam to na sprawdzianach. Ale w sumie nie po to sie tyle tyra,żeby teraz nie zdać! Znam ludzi,którzy....no nie ukrywam ani nic sie nie przygotowywali,ani nie byli zbyt "mądrzy" i zdali to my nie zdamy???!!!!Jestem z Tobą! Trzymaj sie! :great:

 

Hahaha! Śmieszy mnie mój optymizm bo sama rycze jak myśle o maturze,ale cóż.Grunt to dawać ludziom rady,których samemu nie umie się zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz pomylilam postac, pisalam o postaci o ktorej w ogole nie bylo mowy we fragmencie, a raz zrobilam duzo bledow rzeczowych.

Jeżeli aż tak się boisz że coś pomylisz, to nie pisz w wypracowaniu nic ponad to co jest zamieszczone we fragmencie i zdasz bez problemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oohwowlovely, i jak tam.

 

-- 20 maja 2013, 13:51 --

 

hehe konto skasowane widzę przed maturą, pewnie, żeby forum nie odciągało od nauki. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×