Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne zaburzenie - co to może być?


enenen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam prośbę o podpowiedź, sugestię, ukierunkowanie - czy ktoś z Was zetknął się albo ma podobny problem jak ja?

Od wielu już lat (chyba od dzieciństwa, o ile pamiętam) funkcjonuje w mojej świadomości jakby równoległy świat. Świat, z którego fikcyjności w 100% zdaję sobie sprawę, ale który mnie męczy. Trudno to opisać - ale wyobraźcie sobie jak dziecko wymyśla sobie w fantazjach własne państwo, jakieś tam postaci, królów nie królów, itp. No i teraz przełóżcie to na sytuację prawie 40-letniego faceta, po studiach, kilkunastu latach normalnego małżeństwa itp. Jest to szalenie męczące, bo np. zastanawiam się nad jakąś sprawą, np. czysto zawodową, i zaraz "układa" mi się to w głowie w dyskusję jakichś wyobrażonych postaci, albo czytam w gazecie o jakim krachu banku (czy czymkolwiek, temat nie jest ważny) i zaraz wyobrażam sobie coś podobnego w mojej wymyślonej rzeczywistości.

Żeby była jasność - to nie są jakieś "głosy", doskonale sobie zdaję sprawę że wszystko to jest fantazja, bardziej przypomina mi to jakieś natręctwo (zresztą, jak mi się wydaje, cierpię na "normalną" nerwicę natręctw, z którą lepiej lub gorzej sobie radzę) - ale w żadnej literaturze popularno-psychologicznej czy psychiatrycznej, ani w necie, niczego podobnego co wyżej opisałem nie znalazłem (może z uwagi na problem ze zdefiniowaniem czego szukam).

Czy to się w ogóle nadaje do specjalisty, czy po prostu trzeba przyjąć że "ten typ tak ma" (taka forma wizualizacji myśli) i machnąć ręką? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enenen, Każdy sobie o czymś marzy, każdy też snuje plany.

Jednak Ty opisałeś swój problem w taki sposób,że domyślać można się,że on Cię niepokoi.

Nie postawię Ci diagnozy, mogę jedynie powiedzieć to,że jeśli te myśli powodują,że czujesz się bardzo zaniepokojony ...to powinieneś dla swojego spokoju udać się na konsultację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×