Dziwne zaburzenie - co to może być?

Inne zaburzenia.

Dziwne zaburzenie - co to może być?

przez enenen 24 maja 2011, 23:57
Witam!

Mam prośbę o podpowiedź, sugestię, ukierunkowanie - czy ktoś z Was zetknął się albo ma podobny problem jak ja?
Od wielu już lat (chyba od dzieciństwa, o ile pamiętam) funkcjonuje w mojej świadomości jakby równoległy świat. Świat, z którego fikcyjności w 100% zdaję sobie sprawę, ale który mnie męczy. Trudno to opisać - ale wyobraźcie sobie jak dziecko wymyśla sobie w fantazjach własne państwo, jakieś tam postaci, królów nie królów, itp. No i teraz przełóżcie to na sytuację prawie 40-letniego faceta, po studiach, kilkunastu latach normalnego małżeństwa itp. Jest to szalenie męczące, bo np. zastanawiam się nad jakąś sprawą, np. czysto zawodową, i zaraz "układa" mi się to w głowie w dyskusję jakichś wyobrażonych postaci, albo czytam w gazecie o jakim krachu banku (czy czymkolwiek, temat nie jest ważny) i zaraz wyobrażam sobie coś podobnego w mojej wymyślonej rzeczywistości.
Żeby była jasność - to nie są jakieś "głosy", doskonale sobie zdaję sprawę że wszystko to jest fantazja, bardziej przypomina mi to jakieś natręctwo (zresztą, jak mi się wydaje, cierpię na "normalną" nerwicę natręctw, z którą lepiej lub gorzej sobie radzę) - ale w żadnej literaturze popularno-psychologicznej czy psychiatrycznej, ani w necie, niczego podobnego co wyżej opisałem nie znalazłem (może z uwagi na problem ze zdefiniowaniem czego szukam).
Czy to się w ogóle nadaje do specjalisty, czy po prostu trzeba przyjąć że "ten typ tak ma" (taka forma wizualizacji myśli) i machnąć ręką? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
24 maja 2011, 23:35

Dziwne zaburzenie - co to może być?

Avatar użytkownika
przez *Monika* 25 maja 2011, 00:38
enenen, Każdy sobie o czymś marzy, każdy też snuje plany.
Jednak Ty opisałeś swój problem w taki sposób,że domyślać można się,że on Cię niepokoi.
Nie postawię Ci diagnozy, mogę jedynie powiedzieć to,że jeśli te myśli powodują,że czujesz się bardzo zaniepokojony ...to powinieneś dla swojego spokoju udać się na konsultację.
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18858
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Przeskocz do