Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy cos jest ze mna nie tak?


shyek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem w duzym skrocie przedstawic moj problem i zapytac czy ktos ma podobnie albo czy ktos widzi w tym objawy jakiejs choroby. Od dlugiego czasu czuje sie jak w prozni - w poczekalni. Mam 27 lat i juz jestem na tyle dorosly zeby wyjsc z domu rodzinnego a z drugiej strony nie zaczalem swojego zycia z druga osoba. Nie mam dziewczyny - dostaje propozycje od dziewczyn zeby sie spotkac czy umowic ale jestem jakis dziwny. Jezeli mi na jakiejs dziewczynie zalezy to chce z nia byc ale jednoczesnie odpycham ja od siebie. Nie wiem czemu mam jakas blokade - juz zranilem tak kilka osob i boje sie ze caly czas tak bedzie. To trudne do opisania ale mam problem z rozpoczeciem doroslego zycia. Oczywiscie mam prace, prawie skonczylem studia - w spoleczenstwie radze sobie niezle ale mimo to czuje ze cos jest nie tak. Poza tym od dluzszego czasmu mam leki przed innymi ludzmi - zdaje sobie z tego sprawe ale czasami nie moge sobie z tym poradzic. Nie moge powiedziec ze jestem szczesliwy - coraz mniej rzeczy mnie bawi - ostatnia praktycznie nic - wegetuje. Pochodze z rodziny alkoholikow - przez to mialem ograniczony kontakt z innymi, nigdy nikogo nie zapraszalem do domu -wiecie jak to jest kiedy wstydzi sie swoich rodzicow. W liceum musialem zajmowac sie takimi rzeczami jak placenie rachunkow - kombinowanie skad tu zdobyc pieniadze na rachunki. Mieszkanie zawsze bylo zadluzone i ja zawsze chodzilem do spoldzielni i wyjasnialem takie sprawy - martwilem sie rzeczami o ktorych inni moi rowiesnicy, znajomi nie mieli pojecia. No ale coz tak bywa - byc moze to zostawilo na mnie jakies pietno. Nigdy bedac gdzies poza domem nie moglem sie do konca wyluzowac i bawic - zawsze gdzies tam w srodku myslalem o tym co sie w domu dzieje itd.

Oczywiscie nie jestem w stanie przedstawic dokladnie tego co czuje ale wiem jedno - jest mi z tym pieronso zel i chce z tym cos zrobic. Nie wspomnialem jeszcze ze prawdopodobnie cierpie na nerwice natrectw - wiecie dotykanie po kilka razy rozych przedmiotow, przechodzenie kilka razy przez te same miejsca itd itp duzo tego jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie jestem w stanie przedstawic dokladnie tego co czuje ale wiem jedno - jest mi z tym pieronso zel i chce z tym cos zrobic.

 

Witaj na forum.

Myślę że intuicja dobrze Ci podpowiada , że warto coś z tym zrobić.

Zyczę żeby ci się to udało. Z mojego doświadczenia można zrobić

naprawdę dużo, jeżeli spełni sie 3 warunki:

 

1. Równowaga psychiczna. Jeżeli spożywasz alkohol, mieszkasz

z osobami systematycznie awanturującymi się, lub przemęczasz się w

pracy to niestety wiele nie zdziałasz.

2. Obserwowanie siebie. Dokładne rozpoznawanie swoich uczuć

i motywacji w kontakcie z dziewczyną wyjaśni ci co jest normalne

a co jest problemem. Tutaj już możliwe są najróżniejsze scenariusze.

3. Rozmawianie z osobą akceptującą. Rozwiązania niektórych problemów

nie da się wykombinować samemu.

 

Tak więc nakreśliłem ci zajęcia na najbliższy rok,

na pewno nie zdążysz się nudzić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×