Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kava-Kava


siódmy

Rekomendowane odpowiedzi

tak chciałbym spróbować tak jak ty

 

-- 26 lis 2013, 17:32 --

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pieprz_metystynowy

nieprawda

 

-- 26 lis 2013, 17:33 --

 

W badaniu klinicznym z roku 2009 stwierdzono brak szkodliwości codziennego przyjmowania przez miesiąc 1,25 g kawalaktonów w formie tabletek uzyskanych z tradycyjnego wodnego ekstraktu roślinnego. Środek ten wykazywał korzystne działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Autorzy pracy przypisali hepatotoksyczność niektórych preparatów kavy sprzedawanych w Europie ich niewłaściwej procedurze produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasopiśmie "Phytotherapy Research" opublikowano ponadto dodatkowe wyniki niniejszego badania, które wskazują na to, że Kava wzmaga popęd seksualny u kobiet. Jednak badacze uważają, iż roślina nie jest afrodyzjakiem, a uzyskana korelacja to efekt towarzyszący redukcji lęku.

szkoda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było wiele spekulacji, że firmy farmaceutyczne były za "kava powoduje uszkodzenie wątroby" propoganda w celu uzyskania z powrotem sprzedaży Prozac. Coraz więcej lekarzy przepisuje Kava powodzeniem zamiast niebezpiecznych i wciągająca leków, a bez wątpienia, firmy farmaceutyczne były zwracać uwagę. Kava było tak skuteczne w leczeniu lęku, który został właściwie określone powyżej Prozac, szczególnie dla dzieci.

 

Po odkryto, że ustalenia były fałszywe, że uszkodzenie wątroby zdarza się od Kava tylko wtedy, gdy powszechnie znane trujące liście używane są zamiast ekstremalnie bezpiecznych korzeni, Niemcy przeniesiony do zniesienia zakazu w 2007 roku, po prawie wszyscy na świecie zrobił.

 

To mnie ciekawi..sorki , ale tlumaczenie z niemieckiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasz wspaniały rząd bardzo się o nas troszczy

wiesz co, najbardziej jak to miałem ( gdzieś ze 150gr) to jak sobie pomyśłaem ,że wpadną pieski i znajdą ,,,to wtedy mnie wsadzą do paki za taki chłam , to po paru dnaich wywaliłem, to do kompostownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wcale się nie dziwię, pewnie już niejednemu za kava-kava wolność odebrali :evil:

Sądze raczej ,że nikt w Polsce nie siedzi w kiciu za posiadanie samej kava kava. Ja przynajmniej nie słuszałem o takim wypadku .Co jednak nie zmienia faktu ,że trzeba z tym uważać i ,,,na zimne dmuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wpływu na wątrobę zależy od jakości Kavy. Te popularne ekstrakty w tabletkach mogą być szkodliwe, z racji prostego fakty, że są to te gorsze, komercyjne i zanieczyszczone surowce, tzw. Kava Tudei. Można zamawiać dobrej jakości Noble Kavę np. z Nowej Zelandii albo ze sprawdzonych sklepów w USA. Ta jest dużo bezpieczniejsza, nie wpływa negatywnie na wątrobę i ma przyjemniejsze działanie. Minus jest taki, że jest droga, bo uprawa nie jest łatwa, a i trzeba ją odpowiednio przyrządzać. Tutaj opisany sposób przyrządzania dobrej kavy: https://grananerwach.pl/kava-kava-psychoaktywna-roslina/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×