Czuje, ze przegralem zycie.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kormorek 18 mar 2014, 15:42
Jeśli chcesz wyjść z tego dołka finansowego to stwórz sobie plan, który będziesz realizował krok po kroku. Musisz wyznaczyć sobie szereg małych celów do zrealizowania i jeden po drugim konsekwentnie osiągać. Jeżeli rzucisz się od razu na głęboką wodę to nie dasz rady bo nikt by nie dał.

Przykładowe cele:

1. Znaleźć pracę
2. Odłożyć 100 zł (możesz to zrobić w miesiąc lub 3 miesiące) z każdą osiągniętą kwotą poprzednią wkładasz do koperty i wyznaczasz sobie nową.
3. Zacznij samodzielnie uczyć się języka obcego. (to też rozłóż sobie na cele pośrednie np. na początek naucz się 10 słów jak już zapamiętasz 10 to kolejne 20 itd. )

Naprawdę powoli możesz dojść do sukcesu ale to wymaga pracy i wytrwałości. Jeżeli chcesz naprawdę coś ze sobą zrobić a nie tylko biadolisz to dasz radę!
Ja w wieku 33 lat zacząłem rozkręcać firmę sprzatającą i powolutku jakoś idzie. Możesz też spróbować z firmą sprzatającą. Najpierw np. zacznij ludziom myć okna, do tego wystarczy wiaderko, płyn do mycia naczyń i szmatki. Wydrukuj i rozwieszaj ogłoszenia z numerami telefonu do zerwania. Naprawdę trzeba chcieć.
Usunięto link reklamowy - proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.

przez paulilamot 13 lut 2017, 14:16
Hej, od kilkunastu dni też jestem w życiowej dup ie, a depresja ciągnie się od kilku lat. Chętnie porozmawiam z kimś na skype, może pomogę komuś albo ktoś pomoże mnie.

A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto Z łez ocieraj cudze oczy chociaż twoich nie otarto.

przez refren 13 lut 2017, 17:47
fallenone26 napisał(a):Mam juz 30 lat na karku. Niestety ostatnie 10 lat mojego zycia to ciag nastepujacych po sobie porazek. Jestem w jednej wielkiej kropce. Od dluzszego czasu nie potrafie znalezc pracy.

30 lat to jeszcze nie jest czas, żeby mówić o przegranym życiu. Jeszcze masz szansę wszystko zmienić. Uwierz, mam więcej lat i wiem co to przegrane życie. :)
Teraz mam wrażenie, że w wieku 30 lat jeszcze mogłam wszystko i dużo się potem działo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez robercik567 22 lut 2017, 23:28
U mnie powodem depresji byla emigracja do USA w Polsce bylem szczesliwym czlowiekiem mialem tam przyjaciol rodzine dobre samopoczucie pewnosc dobra samoocene nie przejmowalem sie niczym. Jak przyjechalem do USA musialem sie uczyc wszystkiego od zera bo nie znalem jezyka nie mialem przyjaciol Cale moje poczucie wartosci spadlo do zera I samoocena I pewnosc siebie. Bylem jeszcze tu ponizany przez Polakow do dzisiaj ich nie nawidze Sami najgorsi. Nigdy nie spodziewalem sie ze wlasny rodak moze tak ponizyc Polaka. Dwa lata tej podstawowki byly slabe I a liceum to juz w ogole porazka po czterech latach liceum w USA nie mialem motywacji zeby isc dalej sie uczyc do collegu czulem sie poprostu wypalony niewiedzialem co chcialem dalej robic w zyciu. Cos czuje ze ta walke przegrywam :(

przez SrebrnaSowa 22 lut 2017, 23:38
Można osądzić swoje wlasne życie dopiero na kilka chwil przed śmiercią.

Przegrywasz kiedy przestajesz walczyć -w głowie. Byle do przodu zawsze - choćby jedną wątłą myślą...

"Czy ponadczasowy utwór można napisać przed czasem?
A da się założyć świat, zanim ten świat się zacznie?"

"Blizny to ślady po wygranej walce, z tym co chciało nas skrzywdzić "

przez cdn. 23 lut 2017, 02:05
Myślę, że co niektórzy z was zbyt bardzo trzymają się sztywnych konwenansów, magicznych granic - 30 lat na karku, nie dzieciaty, nie mężaty - nic, tylko grób sobie kopać.

Takim osobom polecam książkę - "Miłość w czasach zarazy" -i tu pewnie pojawi się szydera, bo to w końcu bajka jest. Może się wydawać tylko bajką, ale mnie osobiście ta bajka bardzo podnosi na duchu i zmusza do pytania - dlaczego tak łatwo odbieramy sobie wolność i z racji czego. Kto czytał ten wie o jaką wolność chodzi.

Wiele tutaj z was utyskuje na Polskę, że gdyby nie ten kraj, to byście nie byli takimi frajerami jakimi jesteście. Czy ktoś z was słyszał o zewnątrzsterowności i wewnątrzsterowności? Wiele razy się łapię na tym, że jestem zewnątrzsterowna, że zbyt łatwo ulegam opinii innym ludziom, które czasem dodają mi skrzydeł, ale o wiele częściej je podcinają. Chcę stawić temu większy opór, nie rozglądać się na innych. Nie będzie łatwo. Myślę, że to jest mój spory problem, ale też innych osób z tego forum. To nie jest wina Polski, społeczeństwa, masonów czy też Żydokomuny tylko wina naszego słabego charakteru.
Ruchem pełzającym - byle do przodu

przez cdn. 23 lut 2017, 02:12
Z resztą moja terapia na tym polega - na zyskaniu większej autonomii i na bardziej świadomym działaniu. Mam 26 lat i mimo tego moja dojrzałość z trudem goni swój wiek, ale nie czuję się jeszcze przegrana. Choć czuję, to niebezpieczeństwo, że jak nie dam z siebie 100 procent normy to rozpłynę się w szarzyźnie. Pocieszam się, że ta szarość nie jest tak demoniczna jak mi się wydawało, że to był to mój urojony wróg przez moje młodzieńcze lata. Teraz się z nim bardziej oswoiłam, bo zrozumiałam jakim przeciętnym jestem człowiekiem. Najlepsza terapia ever - dostać mocno po czapie :mrgreen:
Ruchem pełzającym - byle do przodu

przez mark123 23 lut 2017, 09:01
Ja przegrałem jeszcze jak byłem plemnikiem.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Zjawiska nadprzyrodzone istnieją, gdy doświadczysz, uwierzysz.

przez refren 25 lut 2017, 13:08
cdn. napisał(a):Mam 26 lat i mimo tego moja dojrzałość z trudem goni swój wiek, ale nie czuję się jeszcze przegrana.

Pewnie, że nie, w wieku 26 lat mało kto się czuje, bo to młody wiek.

Sortuj wg