Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nic jest wielkie. I daje w kość.


Gość Marek77

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tylko 13 lat? :shock: Piszesz lepiej niż ja, jak osoba bardzo dojrzała i dorosła.

 

Obrazami myślą chorzy na autyzm, ale to nie to.

Dałbym ci do przeczytania pewną książkę, ale czuję że to zły pomysł po tym co tu napisałaś.

Ale możesz bez przeszkód przeczytać inną, może pomoże ci uwolnić się od tej derealizacji - postrzegania świata zza szyby, Eckhart Tolle - Potęga Teraźniejszości. Dobra książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja lubię konkrety.

Tolle jest tylko trochę buddyjski, głównie mówi o tym, jak nasza psychika oszukuje nas i więzi wewnątrz mentalnego świata stworzonego z myśli, uczuć i emocji (nigdy nie wiem za bardzo czym te dwa ostatnie się różnią) i jak się z niego wydostać, żeby ponownie móc zobaczyć zieloną trawę na łące i usłyszeć śpiew ptaków, wszystko jedno co, zamiast spać na jawie. Kiedyś mi ta książka bardzo pomogła, dziś już nie działa, ale może to coś dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek "nic nie czuję" w dziale zaburzenia osobowości. Tam jest właśnie o apatii, braku emocji itd. Niestety przez 182 strony forum nie doszliśmy do żadnej poprawy właściwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się tam. Współczuję. Miałem na terapii grupowej kilka osób, które miały swój wymyślony świat i przyjaciół, a więc nie jesteś jedyna. Ale to są objawy, żę coś jest jednak nie tak z Twoją psychiką nie można tego lekceważyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×