Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki p/zapalne-p/gorączkowe, leki psychotropowe, betabloker?


White Rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Od rana wymiotowałam i miałam biegunkę. Prawie nie jadłam, tylko słone paluszki i picie 'odstanej' coli.

Mam blisko 39 goraczki..

Niestety, nie mam żadnych leków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych. Mam do Was pytanie - które można zażywać z psychotropami? Biore mirtazapinę w dawce 52,5mg. Rozumiem, że fervexy, fevariny odpadaja?

 

Czy wolno mi jednocześnie zażyć betabloker (propranolol)? Prawie nic nie jadlam, wiem, ze nasercowych nie wolno na czczo.. Czy wolno łączyć propranolol z przeciwzapalnym/-gorączkowym i mirtazapiną? Dostalam jakiegos dziwnego ataku paniki, serce szaleje do 120/min. Nie wiem, co robic, bo to nie sprzyja radzeniu sobie organizmu ze zbijaniem goraczki.

 

A może Xanax? Czy wolno je łączyć? Przypominam, ze dzis wymiotowalam i mialam biegunke. Nie wiem, co robic. Martwie sie o siebie.. Prosze o pomoc..

 

Czy mozliwe, ze serce przyspieszylo od goraczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stronie- http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

 

Mirtazapina+gripex(paracetamol, pseudoefedryna, dxm)+propranolol+xanax.

 

Zachodzi tylko mało istotna interakcja pomiędzy paracetamolem zawartym w gripexie, a propranololem-

 

"Nasilenie działania paracetamolu spowodowane hamowaniem przez propranolol procesu oksydacji i glukuronizacji w wątrobie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mi xanax pomoże to moze lepiej xanax na uspokojenie?

 

Nie wiem, w jakich kombinacjach mam to brać, tzn. czasowo, co najpierw... :/ Xanax wezme razem z mirtą, bo już to robiłam..

 

A pseudoefedryna mnie nie pobudzi?

 

-- 01 lis 2013, 23:26 --

 

Czy mirta powinna troszkę zbić gorączkę ze względu na antyhistaminowe działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, mirta mi nie zbijała gorączki jak już to nawet potęgowała :/

spokojnie, nie bój się, dawka pseudoefedryny w tym jest na tyle niska, że nie działa tak mocno psychoaktywnie jak te zażywane rekreacyjnie

możesz spokojnie brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam.

W całodoboej aptece dostałam Polopirynę S, zbiła gorączkę do 38 st. uprzednio przegryzłam tabletkę xanaxu, połknęłam jakieś 1,5 mg. Odniosłam wrażenie że delkatnie sam alprazolam obniżył ciepłotę ciała, nim kwas zaczął działać.

Zastanawiam się też, czy kola mne nie pobudzila, zdaje się, że ze wzlędu na zawartosc kofeiny - nie pijam kaw, nie nawykłam.

Tachykadia była nieznosna. Dobrze wiedziec, ze wspolwystepuje z wysoka tempertura.

Za to zatrucie pokarmowe przistoczylo sie w wstretne grypsko :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×