Skocz do zawartości
Nerwica.com

prosze o porade


ozi198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam sie Marcin. Borykam sie z nerwica juz chyba 10 lat. :( W moim zyciu sa lepsze czy gorsze dni ,niestety znow dominuja te trudne i ciezkie chwile.Mialem dwa lata temu robione szereg badan>ekg holter rtg klatki piersiowej i echo serca.Mam pytanie ,czy np robiac kilka razy badanie holterowski raz echo serca i wykluczenie choroby organiczen serca jest mozliwosc ze lekarz cos przeoczyl czy jezli w echo jest ok to tylko moja nerwica spowodowana tym ze boje sie ze zemdleje alebo ze kluje w klatce piersiowej a ja mysle ze cos z sercem ? pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

ps.Oto wyniki w echu serca .

 

zastawka mitralna - v max 1.0 m/s E=a

zastawka aortalna - v max 1.3 m/s

zastawka trojdzielna - v max 0.55 m/s

zastawka tetnicy plucnej - v max 0.9 m/s

 

Morfologia płatków zastawki mitralnej prawidłowa

średnica aorty 27mm

rozwarcie płatków 17mm

lewey przedsionek 29mm

prawda komora 22mm

lewa komora 46mm

esd 26mm

grubosc przegrowy 7.5mm

kurczylwosc lewej komory w normie

ef -frakcja wyrzutowa 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. ale w klinice kardiologicznej w ochojcu powiedzieli ze z sercem jest wszystko ok. myslicie ze przy tym badaniu mozna sie pomylic czy to raczej moj strach i leki tak powoduja hm? nadmienie ze nigdy w zyciu nie zemdlalem co dziwne zawsze czuje ze ma to nastapic ale sie nei staje czy ma ktos podobne objawy ze podczas gdy przychodzi lek i uczucie ze sie zemdleje albo jakby problemu ze swiadomoscia wtedy od razu robia mi sie zimne rece i stopy brzuch zaczyna bolec itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozi198, myślę że 90% ludzi tutaj ma takie objawy :) to normalne. nic Ci nie jest ..to nerwica, strach przed omdleniem powoduje że odczuwasz takie objawy

 

-- 19 lut 2011, 15:57 --

 

zresztą sama mam identyczne teraz, ręce i nogi lodowate, ból brzucha..norma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam nerwicę od jakiegoś roku, ale również wrodzoną wadę serca (zwężenie aorty).

Dziesiątki razy miałem Echo, czy ekg, lub holtera, i uwierz mi jak kardiolog patrzy na wyniki, to raczej nie ma możliwości, aby coś przeoczył.

Upewniałem się odnośnie tego mając wykrytą już nerwicę, byłem u kardiologa, on zrobił mi badania i nic nie wykrył, mimo że mi się wydawało inaczej.

Także raczej twoje objawy to nerwica, ale jeśli cie to nie przekonuje, idź z wynikami do kardiologa, on już w razie czego będzie wiedział co robić...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak kiedys dawno mi serce skakalo po 180/min itp:) piekne chwile;D

Olej te objawy - twoje serce reaguje na strach ktory sobie napedzasz przez to, ze codziennie kontrolujesz swoje serce i czekasz az zacznie szybciej bic. A jak juz zacznie, to zaczynasz sie bac, ono jeszcze szybciej, a ty jeszcze bardziej... i tak pewnie co chwila.

Olej to. Skoro bije, znaczy ze zyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozi198, tak uczucie z mdleniem zawsze. po prostu nie można dać się porwać tym odczuciom. wtedy jak najsyzbciej zmienam tok myśli nawet jeśli miałabym w głowie powtarzać sobie jedno i to samo słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×