Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica a choroba hashimoto


Kn24

Rekomendowane odpowiedzi

Kn24, czesc :) Ja mam nadczynnosc tarczycy, zdiagnozowali mi ja w wieku 17 lat -to u mnie rodzinne. Mam tez guzki, na szczescie po 10 latach leczenia podobno sie ustabilizowaly. lekarz endykrynolog powiedzial ze moja nerwica i depresja moze miec zwiazek ze zmianamy hormonalnymi zwiazanymi z tarczyca, bo gdy mi ja zdiagnozowali zaczela sie nerwica. Nie mam hashimoto, ale znam te chorobe, bo wiadomo ze duzo na ten temat czytalam. W moim miescie zlikwidowali punkt endykrynologiczny (jest tylko dla ludzi po operacji tarczycy), wiec teraz w Wawie wybieram sie na wizyte i usg, mialam tez biopsje, ale byla ok. Objawy jak mi zdiagnozowali nadczynnosc, to mialam takie jak pocenie sie, nadmierne chudniecie, bicie serca, nerwowosc itd pozniej doszly o wiele powazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze mozna to leczyc tylko ze ja od razu sie przerazilam jak przecytalam ze tej chorobie moze towarzyszyc toczen i oczywiscie od razu doszukuje sie w sobie objawow...a jesli chodzi o ta tarczyce to lekarze mowia ze to po ciazy mi sie ta choroba ujawnila a mowia ze ciaza to stan naturalny i licze ze to tylko bedzie tarczyca i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica ma tyle wspólnego z tarczycą że może dawać podobne objawy co rozchwiana tarczyca. Dlatego jak się zaczyna chorować na nerwicę to wypadałoby zbadać TSH i większość lekarzy to zaleca. Ja mam akurat w porządku wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Magda mylisz sie, zarowno lekarz endykrynolog jak i psychiatra wspolnie stwierdzili ze jezeli ktos ma nadczynnosc to ma wieksze szanse na nerwice natomiast przy niedoczynnosc depresja. Nadczynność tarczycy to nadmiar krążących we krwi hormonów tarczycy i

obecność patologicznych skutków nadmiaru tych hormonów. Najczęstszymi

przyczynami nadczynności jest pobudzenie tarczycy przez grupę własnych

przeciwciał (autoprzeciwciał) wytwarzanych patologicznie (choroba

Graves-Basedowa) lub obecność gruczolaka, który wydziela hormony

tarczycy niezależnie od wydzielanego przez przysadkę mózgową hormonu

tyreotropowego (TSH).

 

Rzadziej nadczynność tarczycy bywa skutkiem

przedawkowania hormonów tarczycy przez lekarza w leczeniu wola prostego

lub miąższowego. Nadczynność występuje również we wstępnej fazie

zapaleń tarczycy: wirusowego lub autoimmunologicznego. Objawy

nadczynności gruczołu wynikają z omówionych powyżej właściwości

hormonów tarczycy.

 

Chory z tym zaburzeniem (patologia tarczycy

występuje czterokrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn) traci na

wadze, poci się, jest pobudliwy, źle sypia, trzęsą mu się ręce;

pobudzenie nerwowe (stres) może wywołać oddawanie wolnych stolców.

Akcja serca jest przyspieszona, czasem bardzo znacznie, mogą wystąpić

zaburzenia rytmu serca i niewydolność wieńcowa. Niekiedy ujawniają się

choroby psychiczne lub nerwice.

 

Tutaj, wlasnie potwierdzenie :)

 

Kn ja tez sie doszukiwalam toczenia, bo mam b wrazliwe skore sklonna do zaczerwien, ale na szczescie juz mi przeszlo -grunt to zdrowy rozsadek :) Powinnas byc pod opieka endykrynologa i skonsultowac wyniki z psychiatra, jezeli jestes pod jego opieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko tyle że jak trafiłam do rodzinnego z moją nerwicą (jeszcze nie wiedziałam co mi jest) to kazał zrobić badanie krwi morfologia plus OB, TSH, mocz i do tego ja jeszcze zrobiłam markery (badanie na poziom komórek rakowych w organizmie), ale to już na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×