Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oglądałam FILM: "Długo i szczęśliwie."

Francja, XVI wiek. Po śmierci ojca, Auguste'a, właściciela ziemskiego, nastoletnia Danielle De Barbarac (Drew Barrymore) dorasta pod opieką macochy, baronowej Rodmilli (Anjelica Huston). Kobieta faworyzuje swoje dwie córki, Marguerite (Megan Dodds) i Jacqueline (Melanie Lynskey), a Danielle traktuje jak służącą. Dziewczyna musi wykonywać wszystkie domowe obowiązki. Pewnego dnia spotyka księcia Henry'ego (Dougray Scott), przyszłego króla Francji. Oboje są sobą oczarowani. Danielle nie wyjawia jednak księciu swojego pochodzenia, on natomiast zwierza jej się, że ojciec domaga się, by poślubił księżniczkę Hiszpanii, mimo że nic go z nią nie łączy. Wkrótce Danielle i Henry znów się spotykają. Tym razem dziewczyna udaje hrabiankę. Książę jest oczarowany nieznaną mu wcześniej piękną arystokratką. Tymczasem na królewskim dworze organizowany jest bal, na którym książę ma przedstawić zebranym swoją narzeczoną. Tylko w ten sposób może uniknąć ślubu z hiszpańską dziedziczką. Baronowa Rodmilla zamierza zrobić wszystko, by to jedna z jej córek, Marguerite, została królową. Zakochana w Henrym Danielle może jednak liczyć na pomoc sympatycznej Jacqueline i malarza Leonarda da Vinci (Patrick Godfrey).

Drew Barrymore jako Kopciuszek, który - choć w renesansowym kostiumie - okazuje się rezolutną współczesną dziewczyną, znacznie inteligentniejszą od swego księcia. Było wiele zabawnych momentów w tym filmie, taki jakby komediowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja12, ja z swojej strony polecam kino Rumuńskie. Filmy takie jak ,,4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni'',,Pozycja dziecka'' ,,Wtorek, po świętach'' czy też tegoroczny ,,Egzamin'' Bardzo naturalistyczne, pokazujące rozwarstwienie społeczeństwa, gdzie nierówności czynią biednych zależnych od bogatych. Do tego dar do rozliczania, historie rodzinne, nie tak krzykliwe jak w Greckim ,,Kle'' ale pokazujące te same dysfunkcje i grunt na jakim to się rodzi.

Wtorek po świętach - Naturalistyczny obraz tworzenia się związku z konsekwencją kończenia innego. Trudno mu współczuć. Jeszcze trudniej go potępiać. Bez wodotrysków Rumuński TOP.

Takie się filmy kiedyś oglądało a nie jakieś amerykańskie pedały chlip, chlip:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem "Chce się żyć" Pieprzycy. Ciężko ocenić mi ten film, bo z jednej strony dosyć dobrze jest tam pokazane życie osoby z porażeniem mózgowym. Z drugiej jednak strony nieprawdopodobne wydają mi się relacje z kobietami, które nawiązał główny bohater.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996
Dziwne, The walking dead nikt nie ogląda?. :D. Sezon siódmy póki co jest zjadliwy.

Fear the walking dead sezon pierwszy. Drugi imo nudny jest.

Gra i tron :uklon: winter is coming!.

stranger things czekam na kolejne odcinki.

 

 

Przyznaje się bez bicia. Obejrzałem pierwszy sezon Rolnik szuka żony i nawet było ok :zonk:

Ja miałem styczność z The walking dead, ale to już dawno, bo około dwa lata temu. Obejrzałem jedynie 1 sezon i w ogóle zapomniałem o nim, bo mi nie podszedł w ogóle. O Grze o tron natomiast bardzo dużo słyszałem a nie oglądałem żadnego odcinka :P A takie durnoty z tv są dobre dla relaksu oraz śmiechu, także to nie jest wstyd żaden. Chociaż ja omijam szerokim łukiem takie ehm... programy.

 

Ostatnio żadnych seriali przez dłuższy czas nie oglądałem. Jedynie przypomnienie pierwszego sezonu Black Mirror plus obejrzenie specjalnego świątecznego odcinka, ponieważ teraz niedawno wyszedł 3 sezon i recenzje, komentarze są bardzo różnorodne. Teraz zająłem się innymi, ważniejszymi sprawami niż seriale, ale usiądę jutro i obejrzę. Wtedy sam zdanie sobie wyrobię, gdyż to jest moim ulubiony serial i dlatego mnie ciekawi ten najnowszy sezon :P

Dodatkowo mam na liście do sprawdzenia: polski serial Belfer, jako że lubię rocka to Vinyl z chęcią bym sprawdził, inny polski starszy już serial, który oglądałem i mi się podobał, czyli Pitbull, ale to prędzej z nostalgii, pewne anime oraz jeszcze kilka innych by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, to prawda, ale nie wydaje mi się to realne w normalnym świecie. Raczej się od takich osób niestety stroni i nie nawiązują żadnych relacji, a co dopiero z dziewczynami. Bardziej do mnie przemawia film "Ja też!" o chłopaku z zespołem Downa i jego relacji z kobietą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogville jest świetny, dobra klasyka nie jest zła :D

 

Głośno ostatnio o Nowym początku (2016), już go okrzyknęli filmem sci-fi roku, może nawet dekady, albo i wszechczasów. Zapowiada się miodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zakochana Jane" Biograficzny portret Jane Austen, która jako nieznana jeszcze pisarka wplątuje się w romans z młodym Irlandczykiem. Jane miała kilku adoratorów, ale ich nie kochała, kilku starających się o nią mężczyzn odrzuciła, to dlatego nigdy nie wyszła za mąż, nie mogła wyjść za mąż bez miłości, kochała książki, była pisarką, naprawdę fajny film, prawdziwy, transparentny, niezakłamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996
"Belfer" przypadł mi do gustu, ale nie oceniam póki co. Jestem dopiero na piątym odcinku. Z podobnym motywem jest jeszcze serial "Wataha". Polecam ze względu na Bieszczady <3

 

Belfer generalnie zbiera dobre recenzje, komentarzy zazwyczaj, więc dlatego chcę ten serial zacząć. Wataha? Słyszałem coś tam, ale nie zagłębiałem się prawdę mówiąc. Może kiedyś to zmienię. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam serial Sense8, reżyserowany przez siostry Wachowskie. Naprawdę mocny, emocjonalnie wbija w fotel :) Jest z 2015 roku, w sieci można obejrzeć po polsku cały pierwszy sezon, będą też powstawały kolejne. Postaci bardzo wyraziste, błyskotliwe, chwilami zabawne dialogi, wciągająca fabuła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×