Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie dopamina a noradrenalina!!!


Gość Freddie Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś może taka tabelke tudzież zestawienie w jakiej sile (liczbowo, procentowo) na poszczególne neuroprzwekaźniki(serotonina, dopamina, noradrenalina) działają leki?

 

 

pete a czy też ogranicza pamięć tak jak xanax i inne benzo, że się nie pamięta o wielu rzeczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zauważyłem. Nie wierzę żeby jednak tak było. Ten lek zwiększa ostrość umysłu. Więcej o substancji tutaj : http://www.imminst.org/forum/index.php?showtopic=38982

 

Oraz tutaj : http://en.wikipedia.org/wiki/Afobazole. W wiki nie piszą, że lek jest odwracalnym inhibitorem MAO-A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam taki zamiar. Właśnie się ogoliłem, prasuję spodnie i koszulę i ogień na balety. Jeszcze 2 tabsy łyknąłem, co by efekt utrwalić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farmakologicznie:

agonista receptora sigma 1(kiedyś sądzono, iz jest to receptor opioidowy, obecnie wydaje się że wpływ na niego wykazuje działanie antydepresyjne), czyli tu działanie podobne jak pramolan (opipramol)

oddziaływuje na receptory melatoninowe MT1 i MT2, choć nie wiem w jaki sposób

ochrania(podwyżśza) BDNF(nurotropowy czynnik pochodzenia mózgowego) w mózgu(mający spory wpływ na inteligencje), ma wpływać na NGF (czyli tu działanie podobne do amitryptyliny)

odwracalny inhibitor MAO (MAO A)

ma wchodzić w bezpośrednią interakcje z gaba A

 

 

Antydepresant i anksjolityk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, narazie to dopiero początek więc staram się zachowywać dystans do tego jak się czuję i nie nakręcać się za bardzo. Za wcześnie by oceniać obiektywnie, ale działanie już się uwidacznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół h temu zjadłem 2 pigułki na pusty żołądek i widać, że działa to sporo lepiej niż po posiłkach. Efekty jakie zauważam :

 

-pozytywne pobudzenie/nakręcenie, ale i spokój zarazem

-jasny umysł

-zwiększenie motywacji i chęć do działania

-wzrost libido

-wzrost pewności siebie

-poprawiony nastrój

 

Z minusów już widać, że troszkę podrażnia mój żołądek. Nie podoba mi się też to, że wypadałoby brać afo 2-3 x dziennie by efekt był stabilny.

 

Generalnie jak na OTC to jestem pod wrażeniem. Jak tak dalej pójdzie to zmniejszam dawkę/odstawiam agomelatynę bo mam wrażenie, że ten lek będzie lepszy. No chyba, że to działanie się nakłada z ago.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że jak narazie minęło kilka dni i test jest niemiarodajny. Równie dobrze mogłoby się okazać, że za 5 dni przestanie działać. W co jednak nie wierzę :P Należy wziąć też zakładkę na fakt, że na mnie WSZYSTKIE substancje psychoaktywne działają silnie. Z drugiej strony w sieci są badania, że lek dorównuje skuteczności diazepamu (a nawet go przewyższa) bez działania typowego dla benzo (zamulenia, senności, rozluźnienia mięśni i amnezji). Pożyjemy, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Wierzę, że będzie dobrze!

 

P.S. Ten lek nie należy do żadnej znanej grupy leków. Zresztą jakie to ma znaczenie? Działa? Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stamtąd byłoby bajeczenie tanio. Taka agomelatyna na Ukrainie kosztuje np. 80 zł , a u nas 2 stówki. Zresztą jakby miało się okazać, że afobazol ma dobre działanie długofalowe to na weekend do ruskich mogę się wybrać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×