Skocz do zawartości
Nerwica.com

Enneagram


Kasandra

Rekomendowane odpowiedzi

siedem_zapalek,

Piątki, zwłaszcza ze skrzydłem 4, czasem mylnie opisują się jako czwórki. Takie piątki uważają, że posiadają silne uczucia i nie indentyfikują się z często ekstremalnym, pozbawionym uczuć wizerunkiem piątek. Jednakże piątki, w przeciwieństwie do czwórek, odczuwają pewien dyskomfort gdy przychodzi im opisać swój stan emocji i uczuć. I mimo, że mogą w tym względzie posiadać pewną łatwość, to jednak język emocji, nie jest naturalnym sposobem porozumiewania się piątek
nie zdradzaj piątek i nie przechodź tam więcej :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam na odwrót, czuję się bardziej piątką, bo uczuć u mnie jak na lekarstwo, chyba, że względem siebie :mrgreen: gdzieś jeszcze czytałam, że enneagramowa piątka to jest liczba powiązana z lękami i to też by się zgadzało, pewnie moja czwórka ujawnia się podczas kryzysów egzystencjalnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gimbazie bylam 1w2 tyz teraz od kilku juz lat jestem 4w5 ale nadal poczuwam sie jedynka

 

pamietam kiedys moj mlodszy brat rozwiazywal enneagram i po zakonczeniu testu wykrzyczal na caly dom: ,,MAMO WYSZLO MI ZE BEDE PRAWNIKIEM A KLAUDII ZE BEZDOMNYM*"

 

* 1w2 = adwokat

4w5 = wloczega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy odkryłam enneagram (a było to już ładnych parę lat temu) to przez cały czas mam ten sam wynik

Nawet mnie to trochę dziwi, bo wydawało mi się, że od tamtego czasu bardzo się zmieniłam

Jak widać nie koniecznie...

 

Swoją drogą to tak teraz patrzę i dochodzę do wniosku, że do dawnej mnie z samej nazwy pasowałaby do mnie "włóczęga" :P:lol:

Jednak nigdy mi to jakoś nie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam kiedys moj mlodszy brat rozwiazywal enneagram i po zakonczeniu testu wykrzyczal na caly dom: ,,MAMO WYSZLO MI ZE BEDE PRAWNIKIEM A KLAUDII ZE BEZDOMNYM*"

 

:lol:

 

Mi za to wyszło, że jestem szefem a mój facet służącym :mrgreen:

 

Szkoda tylko, że to się nie pokrywa z rzeczywistością :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nic z tego nie rozumiem.......................................................................................................................... trzasnelam ten test raz jeszcze przed chwila i wyszlo mi 5w4 :bezradny:

szczerze topierdole : P

 

W niektórych przypadkach testy osobowości i tym podobne nie mają żadnego celu ani odzwierciedlenia, bo są osoby, które pasują wszędzie albo właśnie nigdzie i nic im się nie zgadza, dlatego nie powinno się tym sugerować. I tak samemu się wie najlepiej, jaką osobą się jest, ew. można popytać innych albo pójść do profesjonalisty i wziąć się za to porządnie, jeśli tak bardzo chcemy wiedzieć, kim jesteśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego napisałem, że w niektórych przypadkach. Inni na przykład mają łatwo, za każdym razem wychodzi im to samo, opisy są dokładne. Nie każdy tak ma, a nawet jeśli, to trzeba pamiętać, że to dalej nie jest wszystko. Trzeba brać pod uwagę wiele innych rzeczy, dlatego ludziom, którzy mają problem z enneagramem sugerowałbym porobienie testów u psychologów, jeśli uważają, że jest im to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×