Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia osobowości (cz.I)


Słowianka

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ;/ Nie ma go cały dzień a gg . :( Nie wiem czy gdzieś wyjechał na Sylwestra czy co ? Dzisiaj czuje się źle ... Boje się że znów ulokowałem swoje uczucia w niewłaściwej osobie. Z drugiej strony nie chcę dać wygrać mojemu pierdo... borderowi i nie chce się odciąc od tego chłopaka ze strachu przed odrzuceniem. I tak powstaje bledne kolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z terapii.

Cóż... zostaję. Podświadomie chciałam ją podobno sprawdzić czy zajmie się mną w wyjątkowy sposób czy też nie, taka zabawa w porzucanie. Może i ma trochę racji.

Wyrzuciłam z siebie wiele rzeczy, łącznie z próbą samobójczą. Zasmuciła się. Czekam tylko aż przekaże tę nowinę mojej psychiatrze i razem ulokują mnie w psychiatryku. Chociaż - o dziwo - ona uważa że robię postępy.

Jakie kur*wa postępy? Szarpię się i dławię, a to że mam jakąś tam świadomość swojego zaburzenia tak naprawdę mimo, że jest krokiem w przód, nic nie zmienia. Nadal emocje rządzą. Więc gdzie do cholery jest lepiej?

 

Depakine to lek na padaczkę prawda? Jeśli chodzi o ta grupę leków to mam nieciekawe doświadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, robisz postępy jestem z Ciebie dumny zarówno z powodu tego, że nie rezygnujesz z terapii jak i tego, że wyrzucasz z siebie tyle rzeczy.

 

Ja...

Chciałbym teraz się położyć i móc w spokoju i z zainteresowaniem poczytać książkę, ale czuję pustkę i jest to bezsensu.

Ciężko mi się zabrać za coś poważniejszego :((

 

Chciałbym, żeby jednak do wieczora to się zmieniło i żebym poczytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa,

 

No to tak, Bioxetinu bierzesz malo, powinnas sprobowac 60 nawet az do 100 (w szpitalach daja i do 120-140).

 

Jak Tegretol nie dziala to ze stabilizatorow masz jeszcze :

 

- Lamotrygina (najlepszy stabilizator), ma dodatkowo dzialanie antydepresyjne, swietnie poteguje dzialanie SSRI

 

- Topomax - ale to bralas

 

- Depakine - stary lek....

 

- Neurontin - stabilizator o dzialaniu uspokajajacym

 

 

Mysle, ze moglabys spotegowac kuracje Coaxilem (lekko dziala na kwasy glutaminowe, moze byc uzupelnieniem SSRI) - warto sprobowac.

 

Ewentulanie jako dodatek Mianseryna lub Mirtazapina - czasami dobrze dzialaja antydepresyjni w polaczeniu SSRI.

 

Kup sobie olej lniasny Budwiogowy - cudow po tym nie bedzie , ale jako spotegowanie kuracji antydepresyjnej moze zdzialac.

 

Na pewno nie zaszkodzi.

 

Dobrze wplywa na szuplosc sylwetki, jesli Cie to przekona.

 

Nie ma co sie meczyc na 40 mg , jak nie ma odpowiednich rezultatow. Trza probowac gorne dawki, zwiekszajac co 10-20 mg i odczekac 1-2 miesiace na nowej dawce.

 

Jak nie bedzie GIT to moze Cymbalta ? (ulepszona Wenlafaksyna) lub inny SSRI jako podstawka + dodatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., ja mam ochotę się zakopać i zasnąć.

Decyzje, rozmowy, czynności, wszystko to mnie przerasta. Nie wiem już sama, jestem tak leniwa?

 

Rzygać mi się chce. Na tego sylwestra, na to wszystko.

 

[Dodane po edycji:]

 

Zenonek, musisz brać pod uwagę, że nie wszystkie leki się dla mnie nadają przez zaburzenia odżywiania - aktualnie w stronę bulimii... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Lamotrygina (najlepszy stabilizator), ma dodatkowo dzialanie antydepresyjne, swietnie poteguje dzialanie SSRI

 

fuck.... to ja jestem jakiś wyjątkowo debilny przypadek :?

 

Aniu, ja też uważam, że zrobiłaś postęp na dzisiejszej sesji. Postęp to często właśnie ta szarpanina...., ważne by o niej mówić. Ja się np. nie przyznałam do próby samobójczej podczas gdy byłam w terapii w zeszłym roku. Gówniana taka terapia, 2 lata poszły się je....

 

 

Ja wróciłam właśnie od terapeutki. Robiła ze mną ćwiczenia z jogi na moje plecy i ramiona. WSZYSTKO mnie cholernie bolało, kręciło mi się w głowie między ćwiczeniami, miałam problemy z oddychaniem, bo głęboki oddech sprawiał ból. Powiedziała, ze mam słaby oddech, wiem, że oddycham płytko i szybko, podobno nawet jak śpię. Podczas jednego z ostatnich ćwiczeń zaczęłam płakać i nie mogłam się uspokoić. I oczywiście nie umiałam wytłumaczyć, co to za emocje były... Coś jakby cały smutek istniejący na świecie wessało do mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, ja chętnie, im więcej tym lepiej, w granicach pewnych oc, ale muszę to przedyskutować z moją psychiatrą. Z tym że przy 100mg seronilu miałam okropne drżenia mięśniowe, a efekt cóż...

 

milano3, nie wiem jak u innych ale ja mam stałego partnera i jako że jestem zaspokojona nie odczuwam takich ciągot - chociaż wcześniej zdarzały mi się przygody jednej nocy :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was ze stosunkami seksualnymi ? Czy macie czasami ochotę zrobić to z kimś lub oddać sie komuś dla zasady, dla dowartościowania siebie ? Pytam bo pani psycholog mówiła że u Borderów to czeste (ryzykowne zachowania seksualne);)

 

typowe jest ryzyko na każdym polu - np. nadużywanie substancji, niebezpieczna jazda samochodem, ryzykowne zachowania seksualne, owszem wynikające z jakiegoś narcyzmu (mogę uwieść każdego), lecz upadlające i raniące jak samookaleczanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×