Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosowałem ten lek na psychoze które pojawiają się w wyniku bezsenności na tle alkoholowym gdzie alkohol używałem jako środek nasenny, w pewnym momencie się uzależniłem i zaczeły występować u mnie objawy dwubiegunowe z lekką psychozą w tle.

Słabo działa przeciwpsychotycznie jest sporo słabsza od haloperydolu, zjadłem wtedy może 3 sztuki pojawiły się szarpania serce i duszności, innymi słowy więcej efektów ubocznych niż korzyści, na psychoze nie warto stosować.

Przez rok żyłem bez żadnych farmakologicznych środków, czasem ćwiczenia fizycznie lepiej pomagają na sen niż te prochy, ludzie nie warto

do końca życia brać te środki jeśli nie ma nagłej potrzeby.

Teraz biorę po 1/3 lub nawet 1/4 tabletki na dobe + ćwiczenia fizyczne + ziołowe środki wyciszające efekt jest świetny no itrzeba odstawić kofeine prawie całkowicie, wysypiam się świetnie. Jak brałem 1 tabletke 15 mg rano i wieczorem to niestety ale mnie wykręcało, dostawała drugiego dnia akinezji (uczucia przymusu chodzenia) a pracuje intelektualnie umysłowej w trybie siedzącym co było dla mnie denerwujące.

Biore chlorek przez tydzień w minimalnych dawkach potem odstawiam na tydzien lub dwa, przy czym biorę niewielką dawke diazepamu by uspokoić motoryke około 1 mg diazepamu raz na dwa tygodnie. Co sprawia że się nie uzależniam .

Latanie po psychiatrach i zmienianie leków bo te przestały już działać mija się z celem moim zdaniem, przede wszystkim trzeba wyrobić w sobie wytrwałość zmienić podejście do życia i tryb życia, odkąd zacząłem ćwiczyć, biegać , jezdzić na rowerze żadne leki nie są mi potrzebne nawet rzuciłem palenie choć było ciężko, zrobiłem sobie domowy detox, ale teraz jestem wolny :)

Zacząłem lepiej się odżywiać również, nie czuje zmęczenia a kiedyś tak jak wielu z was miałem zamułe problemy ze snem co niekiedy również wzmagało stany lękowe, teraz to wszystko znikło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani dostałam ten lek na zaburzenia błędnika mam brac go w dawce 3x 5 mg. Ale jest pewien problem biore seroxat a przy nim nie można brac chloro:/ i co zrobić? Zrezygnowac z paro?? Mam dosc ciaglych zawrotow glowy a ten lek ma niby pomoc. Dziekuje za wszystkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten lek będąc w Ośrodku Terapii Uzależnień w Szklarskiej Porębie w dawce 0-0-2 50mg czyli 100mg przed snem .

Wylądowałem tam bo przez 5 lat systematycznie wkręcałem się w leki nootropowe( Piracetam , Phenylpiracetam , Sunifiram itd.) i leki na ADHD ( Modafinil , Metylofenidat , Adderall) mieszałem je z antydepami ( Escitalopram , Mirtazapina , Xanax , Zopiklon , Zolpidem itd) i z dragami (Marichuana , Mefedron , Amfetamina) :( . Świetnie się po tym leku śpi podczas dnia , jestem spokojniejszy , tylko jako stary lekoman :? wyczytałem w necie na pubmed.com ,że jest dosyć toksyczny i martwie się ,że moja wątroba już tego leku na dłuższą metę nie udźwignie . Macie jakieś podobne informacje ? Oczywiście biorę osłonowo Ostropest i NOW Liver & Detoxification ale wciąż się boję.

Tu badania na temat Chlorprotiksenu i jego toksyczności w stosunku do innych neuroleptyków :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20521034

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23821789

Moje leki po wyjściu z ośrodka:

Wenlafaksyna 75mg 1-0-0

Trazodon 150mg 0-0-1

Chlorprotiksen 100mg 0-0-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten lek będąc w Ośrodku Terapii Uzależnień w Szklarskiej Porębie w dawce 0-0-2 50mg czyli 100mg przed snem .

Wylądowałem tam bo przez 5 lat systematycznie wkręcałem się w leki nootropowe( Piracetam , Phenylpiracetam , Sunifiram itd.) i leki na ADHD ( Modafinil , Metylofenidat , Adderall) mieszałem je z antydepami ( Escitalopram , Mirtazapina , Xanax , Zopiklon , Zolpidem itd) i z dragami (Marichuana , Mefedron , Amfetamina) :( . Świetnie się po tym leku śpi podczas dnia , jestem spokojniejszy , tylko jako stary lekoman :? wyczytałem w necie na pubmed.com ,że jest dosyć toksyczny i martwie się ,że moja wątroba już tego leku na dłuższą metę nie udźwignie . Macie jakieś podobne informacje ? Oczywiście biorę osłonowo Ostropest i NOW Liver & Detoxification ale wciąż się boję.

Tu badania na temat Chlorprotiksenu i jego toksyczności w stosunku do innych neuroleptyków :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20521034

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23821789

Moje leki po wyjściu z ośrodka:

Wenlafaksyna 75mg 1-0-0

Trazodon 150mg 0-0-1

Chlorprotiksen 100mg 0-0-2

 

A nie wystarczyłby Ci sam trazodon na sen? Byłoby prościej, i zdrowiej dla watroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem chlora 25mg oraz 75mg i w ogóle nie zamulał, nie ścinał z nóg, nie powodował porannej sedacji ani nie powodował suchości w mordzie w przeciwieństwie do Tisercinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 3 dni na dawce 15 mg sachara w buzi i zamulenie lekkie, ale z dnia na dzień u mnie to przeszło, teraz jestem na 45 mg, sachary w buzi już nie mam i co najlepsze w końcu śpię i budzę się wypoczęty. Dajcie sobie kilka dni na ten lek jeśli macie go przepisanego. U jednych jest kilka dni zamulenia u innych z tydzień , może z 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem Chloroproteksyne przeciwlękowo (niepokój, zdenerwowanie, myśli s) - mam brać doraźnie, jak trzeba to w dawce 1-1-1 po 15mg; mam na tym wytrwać jakiś miesiąc, do wizyty w szpitalu. Oprócz tego biorę wenle 37,5mg 1-0-1, więc zobaczę co z tego będzie.

 

A czy ktoś wgl brał takie połączenie wenla + chloro i mógłby podzielić się doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem Chloroproteksyne przeciwlękowo (niepokój, zdenerwowanie, myśli s) - mam brać doraźnie, jak trzeba to w dawce 1-1-1 po 15mg; mam na tym wytrwać jakiś miesiąc, do wizyty w szpitalu. Oprócz tego biorę wenle 37,5mg 1-0-1, więc zobaczę co z tego będzie.

 

A czy ktoś wgl brał takie połączenie wenla + chloro i mógłby podzielić się doświadczeniami?

 

Tak. Osobiście jest mi dane mieć romans<3 z tymi dwoma substancjami w dawce Wenla 75 mg dzień, chlor 100mg noc , i jest nazwijmy to O.K.

Na sen jest to najlepszy środek jaki zażywałem tzn. strasznie uwala.. coś jak Mirtazapina/Mianseryna ale nie buduje tak szybko tolerancji jak wspomniana Mirta (u mnie już po 2 tyg działanie nasenne wyraźnie spadło o 50%) tylko Chlorprothixen po 3 miesiącach efekt ma taki sam..

Podczas dnia jestem spokojny i muszę pić dużo Yerba Mate z rana żeby się obudzić .

Chciałem zwiększyć dawkę Wenli na 150mg ale narazie nie pozwala mi na to monsieur doctor :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem Chloroproteksyne przeciwlękowo (niepokój, zdenerwowanie, myśli s) - mam brać doraźnie, jak trzeba to w dawce 1-1-1 po 15mg; mam na tym wytrwać jakiś miesiąc, do wizyty w szpitalu. Oprócz tego biorę wenle 37,5mg 1-0-1, więc zobaczę co z tego będzie.

 

A czy ktoś wgl brał takie połączenie wenla + chloro i mógłby podzielić się doświadczeniami?

 

Tak. Osobiście jest mi dane mieć romans<3 z tymi dwoma substancjami w dawce Wenla 75 mg dzień, chlor 100mg noc , i jest nazwijmy to O.K.

Na sen jest to najlepszy środek jaki zażywałem tzn. strasznie uwala.. coś jak Mirtazapina/Mianseryna ale nie buduje tak szybko tolerancji jak wspomniana Mirta (u mnie już po 2 tyg działanie nasenne wyraźnie spadło o 50%) tylko Chlorprothixen po 3 miesiącach efekt ma taki sam..

Podczas dnia jestem spokojny i muszę pić dużo Yerba Mate z rana żeby się obudzić .

Chciałem zwiększyć dawkę Wenli na 150mg ale narazie nie pozwala mi na to monsieur doctor :).

 

Mi szamanka zwiększy wenle do 112,5mg w najbliższy czwartek, to napisze jak będzie.

 

I potwierdzam: już po 3 dniach brania chloro efekt zamulenia w dzień mija, a pojawia się uspokojenie i efekt antydepresyjny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×