Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Grabarz a co byś polecał na sen trittico nie usypia, mitrazapina tycie .

Skoro trazodon nie pomaga, to istnieją przesłanki, że inne "zamulacze" mogą również nie pomóc.

Z antydepresantów opipramol, doksepina, amitryptylina, ewentualnie agomelatyna.

Z neurolepów jedynie kwetiapina.

 

Można zapytać jakie leki bierzesz?

California Rocket Fuel (wenlafaksyna 37.5 mg + mirtazapina 22.5 mg) + 35 mg witanolidów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz a co byś polecał na sen trittico nie usypia, mitrazapina tycie .

Skoro trazodon nie pomaga, to istnieją przesłanki, że inne "zamulacze" mogą również nie pomóc.

Z antydepresantów opipramol, doksepina, amitryptylina, ewentualnie agomelatyna.

Z neurolepów jedynie kwetiapina.

 

Można zapytać jakie leki bierzesz?

California Rocket Fuel (wenlafaksyna 37.5 mg + mirtazapina 22.5 mg) + 35 mg witanolidów.

 

 

Grabarz dziękuje Ci za odpowiedz.

 

Mam pytanie jak chlorprotriksen działa na receptor 5HT2a? Cos podobne jak ssri ? Tylko o wielie słabiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi sulpiryd 2x50mg i pytał się czy coś na noc chce,zaproponował mi chlorprotiksen ale mówi,że może być też coś dorażnego a ja na to jakies łagodne benzo ;) i dostałem cloranxen 5mg 30 tabletek 23 zł troche drogo ale wiadomo jakie są ceny leków.Moje pytanie czy takie połączenie Sulpirydu 2x50mg z Chlorprotiksenem pewnie w najmniejszej dawce na noc mogło by być dobre?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogłoby być dobre. Najmniejsza dawka to 15mg. Osobiście uważam że za mało. Od 30mg w górę jeśli chodzi o uspokojenie, spanie. Ja często brałem 60mg. Myślę że chlor lepiej by tu podziałał niż ten Cloranxen. To nie jest łagodne benzo. To jest najłagodniejsze benzo :) Do tego najmniejsza dawka. Ja tego na uspokojenie brałem 15-20mg. Ale lekarz stwierdził że to nie ma sensu i dał lepsze leki.

W Twoim przypadku próbowałbym od najmniejszych dawek. Ewentualnie w miarę potrzeby zwiększał do przynajmniej dwukrotnych. Czyli 10mg klorazepanu i 30mg chlora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, prześledziłem uważnie cały wątek i jego wszystkie strony, mam jednak dwa pytania.

 

1) lekarz przepisał mi nasennie 100mg chlorprothixenu (2x50mg) - byłem w aptece niestety nie mają 50mg (mała miejscowość - będzie pod koniec tygodnia ściągnięty) a od znajomego dostałem opakowanie 15mg. Czy można przez tych kilka dni brać 6x15mg, czy dawka rozbita na słabsze tabletki może działać inaczej i mi zaszkodzić?

 

2) o której najlepiej przyjąć lek, jeżeli chciałbym wstać ok. godz. 8:00 ? Czytam Wasze wpisy na forum i widzę różne opinie. Mam nadzieję, że budzik usłyszę :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, prześledziłem uważnie cały wątek i jego wszystkie strony, mam jednak dwa pytania.

 

1) lekarz przepisał mi nasennie 100mg chlorprothixenu (2x50mg) - byłem w aptece niestety nie mają 50mg (mała miejscowość - będzie pod koniec tygodnia ściągnięty) a od znajomego dostałem opakowanie 15mg. Czy można przez tych kilka dni brać 6x15mg, czy dawka rozbita na słabsze tabletki może działać inaczej i mi zaszkodzić?

 

2) o której najlepiej przyjąć lek, jeżeli chciałbym wstać ok. godz. 8:00 ? Czytam Wasze wpisy na forum i widzę różne opinie. Mam nadzieję, że budzik usłyszę :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

Mozesz jak najbardziej wziac 6 ,nawet 7 tabl po 15 mg wyjdzie na to samo.

Na drugie pytanie Ci nie odpowiem,bo bralam go krotko i na mnie nie dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam przepisane 15 mg i nie wiem czy brać czy nie.Jestem osłabiony przez to,że spie od długiego czasu po pare godzin snem przerywanym dodatkowo stres, wkur...nie,zaburzenia emocjonalne lęki jakieś i praktycznie nie mam siły chodzić,potykam sie nawet o listwy progowe które mają 3 cm a spać i tak nie mogę,w dzień nie spałem chyba z ponad 15 lat a z 10 brałem różne leki z rocznymi , dwurocznymi przerwami pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat brałeś różne leki a teraz chcesz się wspomóc 15mg chlora? Może i pomoże Ci spać ale to niska dawka jak na Twoje doświadczenie. Ja tej dawki nie czuje, a leki biorę tez z przerwami może 5 lat.

Podobne problemy z bezsennością zaleczył mi valdoxan i cbd. Jak miałem ogromne problemy ze spaniem i stresem panaceum był zolpidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem najlepszy z uspokajaczy wśród neuroleptyków.

Niestety mi nie pomaga na tyle bym mógł zrezygnować z benzo.

Owszem uspokaja, ale tylko ciało, a psychika nadal odczuwa lęk pomimo zamulenia.

 

Wkur*ia mnie pieprzenie niektórych psychiatrów, że neuroleptyk wystarczy, na szczęście mój mi przypisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odstawić z dnia na dzień nie ma skutków odstawiennych, tylko wtedy po prostu jak masz problemy ze snem to możesz nie zasnąć ;)

 

tak, dodam jeszcze, że warto robić na tym leku przerwy co max. 2 tygodnie, w sensie nie brać go 2-3 dni a potem wrócić, ponieważ jak go się przewlekle bierze to traci on swoją moc, niestety,

dlatego często trzeba zwiększać dawki, a to nie jest dobrą opcją bo w dużych dawkach skutki uboczne zrobią z Was warzywo, u mnie max. 100mg dziennie, więcej powoduje już katalkizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę go jakieś 7 lat i zawsze działa tak samo ,tzn: nie ma już takiego działania nasennego jak na początku bo kiedy w szpitalu go dostałem pierwszy raz w życiu to po dawce 15 mg spałem jak zabity pół dnia :lol: ,a teraz taka dawka to dla mnie placebo , biorę 100 mg ułatwia mi zasypianie z którym i tak mam problem i wybudzam się w nocy co 2-3h i wtedy podjadam co odbija się na mojej wadze,a po zwiększeniu dawki do 150 mg co zrobiłem dzisiaj i było błędem jest to samo tylko o wiele trudniej się wybudzać , wstawać z rana przez resztę dnia jestem jakiś zmęczony,senny i otępiały , pomyśleć ,że kiedyś brałem go w dawce + 200 mg w następnym pobycie w szpitalu bo lekarze uznawali za problem moje wybudzanie w nocy i ciągle zwiększali dawkę , na końcu kazali mi brać 300 mg czyli dawkę maksymalną ale się wypisałem po miesiącu , ten lek to syf zwarzywia ale biorę go bo nic innego nie ma lepszego dla mnie działania,a przetestowałem większość neuroleptyków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek to syf zwarzywia ale biorę go bo nic innego nie ma lepszego dla mnie działania,a przetestowałem większość neuroleptyków .

 

Są leki o wiele lepszym działaniu, naprzykład zolpidem.

A jeśli chodzi o duże problemy ze spaniem to uważam, że najlepiej działa midazolam. Sen może skracać się z czasem brania ale jest mocny i twardy, dobudzenie trwa około 30min. Przy zolpidemie pobudka jest natychmiastowa i nie ma większych problemów ze wstaniem. Opisuje na swoim przypadku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek to syf zwarzywia ale biorę go bo nic innego nie ma lepszego dla mnie działania,a przetestowałem większość neuroleptyków .

 

Są leki o wiele lepszym działaniu, naprzykład zolpidem.

A jeśli chodzi o duże problemy ze spaniem to uważam, że najlepiej działa midazolam. Sen może skracać się z czasem brania ale jest mocny i twardy, dobudzenie trwa około 30min. Przy zolpidemie pobudka jest natychmiastowa i nie ma większych problemów ze wstaniem. Opisuje na swoim przypadku. Pozdrawiam

 

uwierz, nie każdy po tym zasypia.

jak 1 lek nie daje rady to szuka się mixu np. zolpi + doxepin. - każdego powali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no geniusze z was sam bym tego nie wiedział :x szkoda,że nic nie wspomnieliście o uzależnieniu od tych substancji , apropo doksepiny też tycia w moim przypadku 10-25 kg na miesiąc

 

zolpidem mniej uzależnia niż benzo, wielu odstawia ten lek bo przestaje działać.

a doksepina jest ok, nie tyje sie jak sie bierze tylko na sen, czyli 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×