Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi sie zdaje że dyskusja o Bogu tutaj zawsze będzie naznaczona tym że mamy jakieś zaburzenia i złe życiowe doświadczenia.

Z mojej perspektywy w życiu przydaje się taka letnia,delikatna wiara.Taka która pozwala nie mysleć o tym co bedzie po śmierci i nie zaprzątac sobie głowy egzystencjalnymi pytaniami bo one męczą i psują psychike.Bóg być może jest iluzją ale stanowi wsparcie psychiczne więc polecam słabą wiare,tak robi wiekszość zdrowych ludzi.Coś tam wierza ale nie za bardzo i to jest zdrowe.

Nie opłaca się być bardzo więrzącym ani ateistą.Bardzo głeboka wiara odbiera racjonalizm,ateizm odbiera nadzieje i zajmuje głowę głupotami.

Natomiast nie ma co liczyć że Bóg się wami zaopiekuje albo was wyleczy w znaczny sposób,przynajmniej ja mam takie doświadczenie.Nie czuje żadnej opieki ze strony boga,żadnego wsparcia ani nic takiego.Wiara to co najwyżej mały plasterek opatrunkowy może pomóc ale na poważne rany nie wystarczy.

I tak w ogóle polecam nie zajmowac sie takimi tematami,nie myśleć dużo o bogu i rzeczach statecznych nie filozofować bo to zawsze psuje humor i w sumie do nieczego nie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie to wygląda. Na papierze w porządku. Dwóm użytkownikom jawnie głoszącym swój gorliwy katolicyzm wytknięto zdradę i udowodniono kłamstwo (do czego nawet jeden się nie ustosunkował). Ale od czego ma się bozię, bozia wybaczy, to traktowanie bozi jak szmaty, którą można wytrzeć brudną twarz.

 

To tragikomiczne, że taki kłamca hasa sobie po forum i pisze, że przyszedł pomóc innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede się zniżał do poziomu niektórych. Mam ważniejsze sprawy niż wkurzanie się na wszystkowiedzących typów.Niech pisze co chce mi to tito;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciacho7891, no własnie sedno w tym że Ci nie tito tylko tak piszesz. Piszesz również że sam się uleczyłeś ale dałeś kolejny dowód na to że nie panujesz nad emocjami nawet pisząc w internecie. To że skasowałeś ten post nie znaczy że sprawy nie było bo rzucasz się jak ryba bez wody jak ktoś ma inne zdanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, dlatego wierzacy z niewierzacymi sie nie dogadaja..chyba ze o czyms innym niz o swoich przekonanaiach na temat wiary beda mowic. Szanuje ludzi ktorzy wierza a jezeli jeszcze wiara pomaga im w zyciu to juz w ogole super. Nie znosze natomiast kiedy w druga strone slysze jakie moje zycie jest puste bez Boga.. bo jakos tego nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×