Skocz do zawartości
Nerwica.com

refundacja atypowych neuroleptyków


mefiboszet

Rekomendowane odpowiedzi

sam się zastanawiam nad tym

 

ostatnio dostałem na P lek sulpiryd, czyli lek typowo na schizofrenie a przecież leczę się na depresję więc czemu nie miałbym dostać innego droższego leku abilify na p skoro to też, tak jak sulpiryd jest lekiem na schizofrenie?

Jak mi lekarz przepisał sulpiryd to mu w prost powiedziałem że może niech pani doktor przepisze mi ten nowoczesny neuroleptyk abilify i zobaczymy czy mi będzie pomagał, a lekarz mi odpowiedział ze nie może mi wypisać abilify bo jest to lek tylko dla schizofreników. Tylko dlaczego ludziom chorym na depresje można wypisywać sulpiryt czy chlorprothixen? chyba mój lekarz coś mi ściemniał, cholerny konował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mefiboszet

ty też będziesz chciał brać jakiś nowoczesny neuroleptyk jak abilify, solian, ketrel? Ja od miesiąca łykam ten cholerny efectin który nic nie pomaga, dziś dałem rade wstać po 15h snu :/ jak tak dalej pójdzie to prześpię swoje całe życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę brać coś na wyciszenie i lepszy sen, ale nie dostać późnej dyskinezy polekowej. Dużo czytałem i wiem że kwetiapina (Ketrel) ma bardzo małe szanse na wywołanie późnych dyskinez. Ewentualnie olanzapina. Oczywiście obie w małych dawkach. W Twoim przypadku potrzebny byłby chyba amisulpryd (Solian) w małych dawkach - on tak nie usypia i może działać antydepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też niedługo wybieram się do psychiatry i już na pewno nie będę brał żadnych ssri snri czy trójpierścieniowych. Albo dostane ten abilify czy solian, a jak nie to lachę wykładam na te leki i nie będę już brał żadnych.

Już pól roku truje się fluoksetyną sertraliną wenlafeksyna beż żadnych efektów i mam już dość

 

---- EDIT ----

 

dziś podjąłem decyzje ze odstawiam efectin. mam dość trucia się tym gówienkiem który w ogóle nie pomaga. Teraz będę starał się zdobyć abilify i to będzie ostatni lek jaki spróbuje. jeśli abilify też okaże się klapą to kończę swoją przygodę z lekami całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×