Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam pytanko zauwazyłam ze leżac mam nizsze cisnienie niz siedziac mankiet jest dobrze zalozony a wiec ktore teraz jest prawdziwe (lezaco dzisiaj mialam 113/79 najwyzsze a siedziac 128/90

 

Leżąc jesteś bardziej zrelaksowana. Wówczas ciśnienie jest nieco niższe. Prawidłowo ciśnienie POWINNO się mierzyć na leżąco. Ale dla wygody pacjenta przyjęło się, że mierzy się je na siedząco.

 

Przy okazji mam do Was kochani pytanie. Jaki macie puls spoczynkowy ? Tzn. w czasie oglądania TV lub gdy siedzicie przy kompie oraz podczas się poruszania po domu ?

 

U mnie podczas oglądania TV jest ok 75-85

A podczas chodzenia po domu od 95-105

Rano natychmiast po przebudzeniu mam ok 60-65

 

Ciekaw jestem czy jest OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam do Was kochani pytanie. Jaki macie puls spoczynkowy ? Tzn. w czasie oglądania TV lub gdy siedzicie przy kompie oraz podczas się poruszania po domu ?

 

Bezpośrednio po przebudzeniu, podczas chodzenia po domu, podczas oglądania TV itd. itp. - zawsze mam puls 120-130. M.in. dlatego brałem propranolol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Behemoth, Nie jestem ekspertem, ale według mnie WZOROWO.

U mnie spoczynkowe po przebudzeniu około 80

Siedząc przed TV 95-100

Tyle, że podczas wzmożonego wysiłku utrzymuje się na prawidłowym poziomie bardzo długi czas, pomiędzy 125 a 150. Wręcz mam problem by przekroczyć 160 uderzeń na minutę.

Odkąd przestałem pić tętno powoli spada, jeszcze muszę przestać palić i myślę , że będzie ok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój puls spoczynkowy zazwyczaj oscyluje w granicach 90, ale jakoś specjalnie mnie to nie martwiło, bo słyszałam, że tak do 100 jest ok, tym bardziej, że u mnie papierosy też robię pewnie swoje. Coraz częściej jednak pojawiają się u mnie dziwne kołatania serca, zazwyczaj przy nagłym pochyleniu, serce nagle wrzuca inny bieg i wali jak oszalałe, trwa to kilka sekund i znowu wraca na właściwy tor. Ktoś tak ma? Czy to napadowa arytmia czy coś innego?

Poza tym dziwiłam się bardzo ostatnio, posiadałam ciśnieniomierz nadgarstkowy i prawie zawsze przy pomiarze pokazywał nadciśnienie. Kilka dni temu dostałam ciśnieniomierz naramienny i w pomiarach jest różnica około 30 jednostek. Wiedziałam, że te nadgarstkowe są często niedokładne, ale żeby aż tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ją też mam problem z ciśnieniem biorę betaloc 50 i mam ciśnienie średnio 150/95 z plusem jest röżnie jak leże to puls wynosi od 64 do 8o ale jak mam wyjść z domu lub iść się umyć zaczyna się jazda 120-130 ale jest to związane z moją nerwicą zaczęło się od tego że podczas oglądania tv dostałem puls 170 i wezwałem pogotowie zrobili ekg wszystko ok stwierdzili nerwice lękową jak idę do przychodni na pomiar od razu mi skacze ciśnienie i puls ostatnio miałem 200/105 i puls 120 a biorę betaloc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje sobie zmierzyć ciśnienie bo nienawidze uczucia wyczuwalnego pulsu pod rekawem cisnieniomierza no i mam jakas fobie ze wyczuje ze jest nieregularny, za wysoki, ze cisnienie nie takie :shock: a wtedy znając siebie tak sie zaczne nakrecac ze tylko sobie zdrowie zepsuje :/

ogólnie to jestem z tych przewrazliwionych na punkcie swojego zdrowia od paru lat, wczesniej tak nie bylo - okaz zdrowia i tak sie tez czulam i nie myslalam nad tym duzo a teraz ... :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama myślała ze ma nerwice serca, co prawda miała bardzo wysokie ciśnienie. Mówiłam jej ze nie ma to słuchać nie chciała. Więc kupiłam jej testy sercowe Caretest Heart i mama zrobiła wszystkie 3 i okazało się ze miała zawał. Czasem objawy niektórych chorób są podobne. Moim zdaniem każdy takie testy sercowe powinien miec na wszelki wypadek w apteczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja :D norma u mnie to 100/60 i tetno 50 :D i też ciągle chodzę śpiaca..nawet jak spie 11 godzin to w dzie i tak chętnie sobie dośpię :D nie działają na mnie żadne kawy i energetyki..a jak jestem zdenerwowana to moje wysokie cisnienie wynosi uwaga 120/80 :D:D ale wtedy już się źle czuję..ale ostatnio mi moj psychiatra powiedzial że w moim wypadku 120/80 może być już za wysokim cisnieniem i wtedy może wystepować ból glowy i inne dolegliwosci skoro normalnie mam niskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od miesiąca biorę fluoxetyne, i było by OK gdyby nie ciśnienie które utrzymuję się na poziomie 150/80 ( przy stresie pewnie więcej) więc miewam bóle głowy i źle się czuje. Zacząłem brać lek na nadciśnienie w dawce 1/2 tabletki, ale nie pomaga on nic. Nie wiem co robić, nie chcę przestać brać fluo bo wtedy to nie ruszę się z domu. Czy powinienem zwiększyć dawkę leku na nadciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze wszyscy znerwicowani tutaj maja niskie cisnienie. Ja za to, mam stwierdzone nadcisnienie dziedziczne. Nawet z derealka i nerwica mam 155/90, czasem 150/70, pulsik roznie. Od 60 do 80. Musze isc do rodzinnego po tabletki bo sie skonczyly. Aczkolwiek nie wiem jak to sie ma do ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam nie pochlebiaj sobie że tylko Ty jesteś nadciśnieniowcem :D u mnie dziadek, babcia, mama i jej 2 braci ma nadciśnienie mnie też to złapało rok temu wylądowałem w szpitalu i ciśnienie 180/120 :D dostałem początkowo prestarium ale gówno pomogło porobiłem badania wszelakie zapisałem sie prywatnie do kardiologa, dał mi betabloker :) i pulsik sie wyrównał, ciśnienie też i po 9 miesiącach stosowania leków odstawiłem to gunwo :) od maja nie biorę i mam się dobrze ciśnienie zazwyczaj 120/80 puls 60-65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×