Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta


maciejb

Rekomendowane odpowiedzi

zażywam leki już 1.5 roku i ciągle mam obawy,że wysiadzie mi po nich serce dlatego,że nie śpię normalnie tylko na lekach albo wcale nie śpię. czy Wy też tak macie? byłam już 2 razy u kardiologa powiedzieli ze serce jest w porzadku a ja mam ciagle wrażenie,że mnie boli itp.:( czasem myślę,że wolałabym się nie obudzic.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez obaw masa ludzi całe życie musi brać leki i zbytnio sie nie przejmują ..skoro jesteś przebadany to spokojnie niepotrzebnie sie tylko zadręczasz.Mnie często boli serce i to objawy nerwicowe,wcale nie zwracam na nie uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedyś w młodości miałem nerwice serca, przekichane uczucie, serce na chwilę przestaje bić a potem wali jak oszalałe ;)

 

a co do tego jeszcze czy Ci serce wysiądzie, to raczej wysiądzie wątroba od długiego zażywania leków niż serce, powtarzam, od długiego zażywania leków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygladaja te skurcze? bo ja tego odroznic nie potrafi emnie jedynie szybciej biło teraz moze po blokerze si e uspokoilo ale dalej sie boje :( miałam ekg i echo nic specjalnego nie wyszło moze holtera warto robic?nie raz jak leze serce spokojnie bije ale jak poloze np komroke albo jakas rzecz to widac takie drgania przedmiotu normalnie boje sie co robic dalej :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygladaja te skurcze? bo ja tego odroznic nie potrafi emnie jedynie szybciej biło teraz moze po blokerze si e uspokoilo ale dalej sie boje :( miałam ekg i echo nic specjalnego nie wyszło moze holtera warto robic?nie raz jak leze serce spokojnie bije ale jak poloze np komroke albo jakas rzecz to widac takie drgania przedmiotu normalnie boje sie co robic dalej :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86

Ja też tak mam dzisiaj chodze z holterem ale mój kardiolog kazał jeść magnez. Bóle serca mam co jakiś czas okazało się że to nie serce tylko mięśnie międzyżebrowe. Dzisiaj też pobolewa ale już jestem bardziej spokojna bo wiem że to nie serce.

Normalnie gdybyśmy nie byli nerwicowcami nie przejmowalibyśmy się. A tak to się nakręcamy sami. Ja nawet na siłownie nie pójde bo tętno mi wali jak szalone.Raz poszłam i tetno mi tak szalało że zrezygnowałam. Przy nerwicy mam zero ruchu i serce wariuje jak ma lekki wysiłek. Dlatego robie holter,echo,i wysiłkowe a potem zaczne ćwiczyć pomału przy wskazówkach kardiologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86

Ja też tak mam dzisiaj chodze z holterem ale mój kardiolog kazał jeść magnez. Bóle serca mam co jakiś czas okazało się że to nie serce tylko mięśnie międzyżebrowe. Dzisiaj też pobolewa ale już jestem bardziej spokojna bo wiem że to nie serce.

Normalnie gdybyśmy nie byli nerwicowcami nie przejmowalibyśmy się. A tak to się nakręcamy sami. Ja nawet na siłownie nie pójde bo tętno mi wali jak szalone.Raz poszłam i tetno mi tak szalało że zrezygnowałam. Przy nerwicy mam zero ruchu i serce wariuje jak ma lekki wysiłek. Dlatego robie holter,echo,i wysiłkowe a potem zaczne ćwiczyć pomału przy wskazówkach kardiologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majcyk30 ja miałam echo i ekg teraz tam wyszła mi tylko puls wyzszy ale w domu mam normalny i tachyarytmia ale to tez chyba tło nerwowe tego sie boje ze to co wiecej :( tez nie mam wogole wysilku i po głupim sprzataniu wali mi szybko i mecze sie szybko i nie raz dysze to jest normalne?i co to te drgania jak sie przedmiot polozy to normalne?

 

Cocoseque mgnez biore juz dłuzszy czas( nie działa tak) ale kardiolog kazala pobrac do konca i przerwac bo dluzszy czas tez nie da skutku i potas mi dopisała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majcyk30 ja miałam echo i ekg teraz tam wyszła mi tylko puls wyzszy ale w domu mam normalny i tachyarytmia ale to tez chyba tło nerwowe tego sie boje ze to co wiecej :( tez nie mam wogole wysilku i po głupim sprzataniu wali mi szybko i mecze sie szybko i nie raz dysze to jest normalne?i co to te drgania jak sie przedmiot polozy to normalne?

 

Cocoseque mgnez biore juz dłuzszy czas( nie działa tak) ale kardiolog kazala pobrac do konca i przerwac bo dluzszy czas tez nie da skutku i potas mi dopisała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majcyk30 a ty robisz holter z cisnieniem czy ten co skurze wykrywa?podobno serce nie boli

 

-- 20 lut 2013, 22:08 --

 

Tylko dodatkowo to ja mam ciezki oddech nieraz i na klatce to jest najgorsze :(

Tez miewacie nierownomierne bicie serca jak to wyczuwacie?

 

-- 20 lut 2013, 22:09 --

 

Co do leczenia nerwicy czekam na terapie niestety sa duz ekolejki prywatnie obecnie mnie nie stac ale chyba farmakologie bede musiala znow wziasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majcyk30 a ty robisz holter z cisnieniem czy ten co skurze wykrywa?podobno serce nie boli

 

-- 20 lut 2013, 22:08 --

 

Tylko dodatkowo to ja mam ciezki oddech nieraz i na klatce to jest najgorsze :(

Tez miewacie nierownomierne bicie serca jak to wyczuwacie?

 

-- 20 lut 2013, 22:09 --

 

Co do leczenia nerwicy czekam na terapie niestety sa duz ekolejki prywatnie obecnie mnie nie stac ale chyba farmakologie bede musiala znow wziasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się Was poradzić odnośnie moich problemów z sercem (tak mi się przynajmniej wydaje, że to serce). Mam nerwicę lękową od gdzieś już 2 lat, ale generalnie daję radę w życiu codziennym, pracuję (nawet z sukcesami), uczę się, mam kochającego męża. Jest jedna, jedyna rzecz, która sprawia, że nie mogę się pozbyć tego cholerstwa, uwierzyć, że nic mi nie jest, mianowicie:

Od pewnego czasu (może też jakoś od dwoch lat) miewam szarpania w klatce piersiowej - zwykle czuję je na środku za mostkiem. Są mocne, troche mnie przytykają. Nie zdarzają się codziennie, czasem nie mam ich przez parę dni.. czasem jednak potrafią zdarzyć się kilka razy dziennie. Każdy taki atak trwa tylko kilka sekund, odczuwam skurcze, szarpnięcia - czasem jedno czasem kilka pod rząd (zwykle max 3). Uczuciu temu towarzyszy przerażenie, lęk o życie, panika (zaraz potem mi serce wali - ale to chyba z lęku) i jestem trochę oszołomiona.

 

Jako , że mimo całej tej "afery" z nerwicą staram się być osobą rozsądną - poszłam do kardiologa (ok miesiac temu). Usłyszałam, że nie raczej to nie serce, ale ok zrobimy badania. Dostalam skierowanie na echo (wszystko wyszlo super) i na holter (jeszcze nie zrobilam - termin za miesiąc).

Nawet się ucieszyłam, że to nie serce, aż do poniedzialku kiedy naprawdę męczyło mnie to cały dzień w pracy, wydawało mi się że umrę etc. Umówiłam się do innego kardiologa i usłyszałam: arytmia, skurcze dodatkowe, mam zrobić badania elektrolitów, magnezu, potasu etc. Badania wkrótce zrobię.

 

Co o tym myślicie? Czy ktoś z Was ma taki skurcze, szarpnięcia? Albo czy ktoś ma zdiagnozowane skurcze dodatkowe - jak to odczuwacie? Komu wierzyć? Mam koszmarny naprawdę tydzień przez to wszystko, a już naprawdę wydawało mi się, że wychodzę na prostą... W okół tych szarpań cały czas kręcą się moje myśli, boję się ich, nakręcają moją nerwicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×