Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to za choroba? Przy czytaniu brak zrozumienia, czyli czytanie bez zrozumienia oraz niezapamiętywanie treści, brak logicznego myślenia, przypominania rzeczy i ciągłe zmęczenie. Depresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam następujący problem:
 

- np. czytając książkę lub jakiś poradnik, nie jestem w stanie zapamiętać, jak podjąć poszczególne kroki, żeby zastosować to w praktyce.

Mam problemy z pamięcią. Czytając nie zapamiętuję treści, słowa i wyjaśnione tam pojęcia nie utrwalają się.
Czyli było coś wyjaśniane, a ja nie pamiętam właściwości danego zagadnienia, np. do czego służy i co robi, po co była wzmianka o działaniu itp.
Brak mi logicznego myślenia, żeby powiązać poszczególne elementy układanki w całość.

Miał ktoś tak, że nie zapamiętywał pojęć? Nie rozumiał o czym piszą w danym zagadnieniu, mimo że było naprawdę proste i łatwiej nie dało się tego przedstawić?

Bardzo szybko się męczę. Jeżeli chcę np. włożyć jakiś wysiłek w zapamiętanie niewielkiej porcji informacji jest bardzo ciężko. Siły intelektualne i umysłowe bardzo...

prędko się zużywają. Zapamiętam parę wyrazów, jakichś słówek po angielsku, opisu jakiejś instrukcji i finał. Regeneracja trwa bardzo długo, żeby powtórzyć.

Uczę się 10-30 minut, a odpoczynku po tym potrzebuję 5h, albo nawet do końca dnia. I wieczorem siły minimalnie wracają.

 

Jaka to może być choroba? Jedyna z bardziej znanych to depresja. Czy to mogło mnie spotkać? Zażywałem 2 tygodnie ponad antydepresyjne, bo też dużo śpię.

Ponad 12h. Ale to jest wywołane, że niesłusznie zażywałem leki przeciwpsychotyczne w wysokich dawkach, mimo braku objawów psychotycznych i samej schizofrenii,

którą niefortunnie błędnie mi zdiagnozowali. Jak się leczyłem to strasznie źle się czułem i nic nie byłem w stanie zapamiętywać, oglądać filmów. Masakryczne to było.

 

Są jakieś inne choroby oprócz depresji w których traci się pamięć, zdolność uczenia się? Schizofrenii nie mam. To był poważny błąd ze strony lekarzy i zaniedbanie sytuacji.

To w końcu nerwica, alzheimer? Może dawać takie objawy przed 30 rokiem życia?


I ciągłe zmęczenie mam. Nie mam siły nic robić. Brak mi logicznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, operowania pamięcią.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Jakie mogą być przyczyny. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę albo w jakim kierunku przejść diagnostykę, żeby wykluczyć lub potwierdzić przyczyny?


Pomoże ktoś? Jeśli macie własne historie lub część objawów występuję także u was, albo znacie jakieś metody poradzenia sobie z tym, podzielcie się.
Wielkie pozdrowienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nerwicy lękowej miałem duży problem z nauczeniem się czegokolwiek a nawet z czytaniem. Czytałem po kilka razy jedno zdanie bo miałem wrażenie że go nie zrozumiałem lub nie zapamiętałem. 

 

Jeżeli chodzi o to jak sobie z tym poradziłem to samo przeszło gdy nerwica odpuściła 🙂

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja może powodować problemy z koncentracją i trudności w przyswajaniu informacji. Ale wydaje mi się, że może to być równie dobrze spowodowane czymś innym. Zależy czy poza tym masz jakieś symptomy, jak się czujesz. Jak długo trwa ten stan, który opisujesz. 

Jeśli coś u siebie podejrzewasz, albo się martwisz to najlepiej będzie pogadać z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris0x0000 brałeś przy nerwicy lękowej jakieś SSRI? Lekarz coś przepisał na to? Nie koniecznie te co wymieniłem, ale jak twierdzisz że powróciłeś do zdrowia i choroba ustąpiła to stało się to samo z siebie to się stało czy np. jakieś zjawiska zostały ograniczone (jak np. silny stres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poszkodowany Na początku leczenia przez około rok brałem escitalopram, który pozwolił mi wstać z łóżka, wyjść z domu a następnie pójść na psychoterapię. Na sprawność intelektualną lek oczywiście nie pomógł ale to nie był dla mnie wtedy problem ponieważ na nerwicę chorowałem prawdopodobnie od dziecka i po prostu nie znałem innego życia...

 

Z choroby pomogła mi wyjść psychoterapia a następnie praca własna nad sobą no i w pewnym stopniu to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu masz ciezki okres w zyciu i musisz troche rozruszac mozg. nie zawsze trzeba od razu zakladac najgorsze. mozesz sprobowac sobie zapamietywac jakies proste rzeczy. a proste i pocieszajace moga byc np modlitwy. mi bardzo pomaga modlitwa w sprawach trudnych i beznadziejnych do sw Rity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×