Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie pomóc w poprawie nastroju


katrin123

Rekomendowane odpowiedzi

Medytuj,śpiewaj ,tańcz,czytaj ,słuchaj muzyki,gotuj,sprzątaj,czasem się dobrze wyśpij ale nie za długo,ćwicz,,biegaj spaceruj itp.

Ja ostatnio dużo sprzątam i gotuje ,muzyka cały dzień na słuchawkach.

Sprzątanie jest bardzo terapeutyczne ,zdrowe dla ciała i psychiki.

Więc największych brudów pozbywam się w moim otoczeniu.

Wcześnie rano wstaję, choćby nie wiem co ,bo wiem że jak zbyt długo zalegałabym w łóżku to źle bym się czuła. 

Co robicie żeby się lepiej czuć,poprawić samopoczucie ,nastrój,okiełznać mózg ,byleby nie myśleć? 

Kiedyś dużo sportów uprawiałam różnorakich.Teraz domowe zajęcia sprawdzają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odstawiłem TV, serwisy informacyjne (jazgot), muzyka Hans Zimmer (ale jak czuję, że za mocno rozbudza emocje to zmieniam). Szukam ciekawych tematów i zaczynam zgłębiać poprzez słuchanie wykładów, książki. Mam swoją samotnie w domu gdzie mogę zniknąć i się wyciszyć. Fajnie na mnie wpływa praca w ogrodzie, teraz planuję co zmienię, zbuduję w tym roku. Zwierzęta (mam dwa koty i dwa psy) i obserwacja zwierząt, przyrody w ogrodzie (jak się zatrzymasz i będziesz cicho to świat wokół ciebie ożywa:-). Ale najbardziej pomaga mi modlitwa przez medytację, sam na sam z Nim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @miL;)medytacja jest czymś ponad tym wszystkim ,to najważniejszy punkt .Mam też swoją jaskinie ,gdzie zaszywam się z dala od zgiełku świata.

I muzyka przez całą dobę prawie ,nawet w nocy bardzo cicho .Ostatnio to  classic rmf,świetne jest.Wygrzebalam teatr polskiego radia na yt ,jakież to świetne .a się ubawiłam. Słuchowiska ,oderwać się nie można było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w poprawie nastroju może pomóc spotkanie ze znajomym, spędzenie z kimś czasu, obecność drugiej osoby. Zrobienie czegoś dla drugiej osoby, postaranie się o coś. Poprawić mogą nastrój zwykłe proste rzeczy, zwykła codzienność. Od uzależnienie się od pogody, czyiś nastrojów, zaakceptowanie siebie, swojego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest ukojeniem dla duszy, tylko ta z lat mojej młodości przywołuje traumę i chorobę (wspomnienia jak pękło mi serce dla serca które siedzi w salonie...) więc też udeżam w classic bo zazwyczaj jest bez skojażeń. Katrin, chyba nadajemy na tych samych falach;) Robię gruntowne pożądki w piątki aby sprawić miłą niespodziankę. Lubię ugotować coś pysznego. No i ciągle szukam, obecnie słucham fantastycznych wykładów na temat wszechświata ale takich gdzie jednocześnie wypowiada się kilku wybitnych profesorów: Heller z Zanussim; Heller + Majsner+ filozof+biolog. To otwiera przed nami nowy Świat i daje niesamowity spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masaż, sauna, jacuzzi- całe ciało się rozluźnia, znikają wszystkie napięcia. 

Mam kilka seriali, które zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój (np Przystanek Alaska albo Gilmore Girls). Rysowanie, rozwiązywanie krzyżówek. Uwielbiam kłaść się do łóżka pachnącego wiatrem i płynem do płukania, dlatego zmieniam pościel raz na tydzień. Staram się spędzać dużo czasu ze zwierzętami, mam swojego kota i jestem domem tymczasowym dla bezdomniaków. Jeśli jest sprzyjająca pogoda to wyjście na spacer też bardzo pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spacerować i sobie dumać 🙂 Nie mylić z rozmyślaniem! Uwielbiam w kłopotach i rozterkach po prostu wyjść z domu i iść, iść, iść. Aż znajdę coś konstruktywnego, uporządkuję sobie w głowie i wracam inna niż wyszłam. Po pierwsze, nie czuję się wtedy wyobcowana. Obserwuję ludzi, co robią, co ich zajmuje. Zawsze ciekawe scenki się nadarzą i widzę, że w życiu każdy ma swoje balasty, które musi nieść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 06:51, katrin123 napisał(a):

Co robicie żeby się lepiej czuć,poprawić samopoczucie ,nastrój,okiełznać mózg ,byleby nie myśleć? 

„Byleby nie myśleć” to tak jakby uciekać przed samym sobą , w końcu te myśli cię dopadną w najmniej sprzyjających okolicznościach , robisz , biegniesz , bierzesz leki żeby nie myśleć a myśli i tak wrócą , mi wracały i powodowały smutek . Teraz dużo  bardziej mi pomaga zmiana trudnych i szkodliwych myśli na wspierające , zamiast „nie dam rady” to dam radę , zamiast „ nie potrafisz” to co zrobić żeby się nauczyć , „jesteś jakiś” jestem taki jaki mam być . Z takim podejściem mogę się z myślami skonfrontować i skutecznie uwalniać się od tych niszczących . Widzę jak moja matka ucieka i nie radzi sobie z myślami to za każdym razem kiedy sytuacja je wywoła zaczyna płakać i mieć do siebie pretensje . Moim zdaniem ogromne znaczenie ma bycie dla siebie dobrym i wyrozumiałym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×