Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

Jako stary zjadacz tabletek powiem co wiem o tym leku. Efekty uboczne w postaci suchości w ustach, niewyraźnego widzenia, czy zaparć to efekty antycholinergiczne i one nie miną. Za to senność to już co innego. Związana jest z blokadą rec h1 i alfa 1. Co ciekawe niskie czy wyższe dawki nie grają roli. Wyższe dawki mają działanie antydepresyjne i (poprzez wpływ na noradrenaline a także przez to że metabolitem ami jest nortryptylina która poważnie podnosi noradrenaline) znosi senność powodowaną przez blok h1 i alfa 1. Są podobnie działające mixy bez kardiotoksycznosci 😉 Co więcej bez senności i objawów ubocznych. 

Edytowane przez Piotrek87
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotrek87 napisał:

Jako stary zjadacz tabletek powiem co wiem o tym leku. Efekty uboczne w postaci suchości w ustach, niewyraźnego widzenia, czy zaparć to efekty antycholinergiczne i one nie miną. Za to senność to już co innego. Związana jest z blokadą rec h1 i alfa 1. Co ciekawe niskie czy wyższe dawki nie grają roli. Wyższe dawki mają działanie antydepresyjne i (poprzez wpływ na noradrenaline a także przez to że metabolitem ami jest nortryptylina która poważnie podnosi noradrenaline) znosi senność powodowaną przez blok h1 i alfa 1. Są podobnie działające mixy bez kardiotoksycznosci 😉 Co więcej bez senności i objawów ubocznych. 

 

Jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinzen napisał:

wychodzi mi bokiem ami , po 75 mg na noc, prawie cały dzień spałem. czy jest opcja, że nie będzie zmuły przy dalszej kontynuacji. 
dziś wezmę 25 mg.

 

To ile juz bierzesz Ami ? Poki co widze tylko efekt nasenny. Widocznie jeszcze wczesnie na pozytywy. Ciekaw jestem czy zaskoczy fajnie energetycznie itd. Taka zamulka dla mnie nie wchodzi w gre , musze byc czujny w robocie 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deppresivwci napisał:

Miesiąc temu nie mogłam wstać z łóżka, po miesiącu zazywania jest naprawdę lepiej. Zaczęłam szukać pracy, wychodzić na spacery z entuzjazmem. Ale bez euforii, po prostu czuje, że wraca normalność. 

 

po jakim czasie i w jakiej dawce zwiększył się napęd?

 

ja po m-cu przeważnie na średniej dawce 25 mg obecnie nie mogę się dobudzić rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mitow

Sennosc mija z czasem az ystaniesz na danej dawce i h1downreguluje

Ortostatyczne spadki cisnienia krwi mijaja

Podwoj widzenie u mnie takze minelo 

Suchosc w ustach takze .

Zaparcia takze minely

Jestem na 150 mg .w pazdzierniku bedzie rok przygody z tym lekiem

marzinzen 25 mg to nie dawka antydepr .nie spodziewaj sie cudow 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike34 napisał:

Co do mitow

Sennosc mija z czasem az ystaniesz na danej dawce i h1downreguluje

Ortostatyczne spadki cisnienia krwi mijaja

Podwoj widzenie u mnie takze minelo 

Suchosc w ustach takze .

Zaparcia takze minely

Jestem na 150 mg .w pazdzierniku bedzie rok przygody z tym lekiem

marzinzen 25 mg to nie dawka antydepr .nie spodziewaj sie cudow 

 

 

 

zgodze się z tym, ale mi trudno się przebić ponad dawkę 25 mg z powodu właśnie ospałości. po 75 mg w czwartek na noc , spałem prawie cały piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, deppresivwci napisał:

No niestety też mam problemy ze strupami w nosie, szczypie strasznie. Nawet nie pomyślałam, że to może być od tego. Biorę 300 mg. Mam tylko dwa skutki uboczne: suchość błon śluzowych i problemy, seksem 3. 


Na nos to jakiś spray do nawilżania nosa pogadaj z lekarzem może spamilan by ci pomógł w tej sferze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 mg ludzie miencie lekarzy.najnowsze badania mowily o maxie 200 .mi juz np przy 175 mg nie pracuja jelita ..

Po prostu korzysc nad ryzykiem jest mala.wg mnie max 150 sam teraz biore.btalem 225 to bylo mase skutkow ubocznych. Teraz biore 150 mg jest mozliwosc na zwiekszenie do 175 mg.

Ludzie 300 mg nigdy nie byla dawka lecznicza mnie przy 225 rozwalalo po prostu nie bylo lepiej ale uboki coraz wiecej.

Zmniejsz ami dodaj inny lek.lekarza co daje 300 mg ami bezcspecj badan ekg eccho itp pozbawialbym zawodu.To jest przepotezny lek wg mnie najlepszy na leki jaki wymyslono.biore go z innymi lekami i zaden w ryvh krytycznych syt tzn sjlep tlum ludzi lek nie dawal mi tak stoickiego spokoju

Pamietajcie max 200 pozniej uboki tylko podbijesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ssri czy snri i kilka innych leków to faktycznie do                     znoszenia objawów a i tak słabo to idzie. Tlpd to leki wynalezione przypadkiem i dlatego są skuteczne. Zauważcie ze np fluoksetyna w zasadzie nie pomaga nikomu a nie wycofują jej. Imipramina za to petarda na depresję a wycofano. I tak w końcu wszystko wycofają co leczy a wprowadzą tabletki które będą działać jak ibuprom na ból. Do kiedy bierzesz nie boli. Imipramine wycofali dając miejsce na strattere i już nie za 3.20 a za setki zł. Patent wygasł i cena spadła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam takie pytanko. Czy amitryptylina w tych małych dawkach 10mg albo 25mg działa nasennie, w sensie że chce się po niej spać? Czy można jej używać tak wspomagająco tylko na sen jak np. Lerivon 10mg albo hydroksyzyny? Tak pytam, bo to mocny lek ponoć i czy w małych dawkach nie działa tak mocno na serce jak inne TLPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×