Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię koty, ale akurat pisałem o miejscu pracy tymczasowej gdzie są tylko 3 kury i kogut który mi w dodatku przeszkadza w pracy przy ogrodzie. Może się po prostu rozleniwilem , widzę że kilka osób z forum ćwiczy przy ssri, mi też pasuje kondycji nabrać, rok temu się odchudzałem , dieta ćwiczenia i olalem to potem bo przyszły inne problemy , s człowiek jak wstanie o 6 i pobiega, albo rowerem zrobi z 20 km po terenie to inaczej nastawiony do życia . Trzeba się zawziąć i rzucić pety bo to też energię odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, jezeli chcesz miec pewnosc, ze BCAA nie bedzie zaklocac Twojej kuracji paroksetyna, to tak. Nie powiem Ci jednak w jakich proporcjach, bo w badaniach nie widzialem takich przeliczen, jedynie gdzies bylo wspomnienie o 10ml BCAA/kg (w sensie, tyle podawano chyba zwierzetom lub ludziom, nie pamietam juz dokladnie), ale nie znam/nie byla podana gestosc tej cieczy, takze tez nie przelicze tego na mg/g. Sam trening rowniez podwyzsza poziom serotoniny (i innych neuromodulatorow). Jak wspominalem, warto tez dolozyc tyrozyne, bo BCAA blokuje rowniez jej transport.

 

Vengence, u mnie fluoksetyna byla pierwszym lekiem, pogorszyla wszystkie moje objawy, bylem tez bardziej senny, wiec tak, mulila. Brzmi ciekawie ten afobazol, masz duze problemy z lękami? No i zycze by bupro jak najpredzej wystrzelilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, jezeli chcesz miec pewnosc, ze BCAA nie bedzie zaklocac Twojej kuracji paroksetyna, to tak. Nie powiem Ci jednak w jakich proporcjach, bo w badaniach nie widzialem takich przeliczen, jedynie gdzies bylo wspomnienie o 10ml BCAA/kg (w sensie, tyle podawano chyba zwierzetom lub ludziom, nie pamietam juz dokladnie), ale nie znam/nie byla podana gestosc tej cieczy, takze tez nie przelicze tego na mg/g. Sam trening rowniez podwyzsza poziom serotoniny (i innych neuromodulatorow). Jak wspominalem, warto tez dolozyc tyrozyne, bo BCAA blokuje rowniez jej transport.

 

Vengence, u mnie fluoksetyna byla pierwszym lekiem, pogorszyla wszystkie moje objawy, bylem tez bardziej senny, wiec tak, mulila. Brzmi ciekawie ten afobazol, masz duze problemy z lękami? No i zycze by bupro jak najpredzej wystrzelilo :)

Dzięki za dobre słowo i wzajemnie.

 

-- 14 kwi 2016, 18:31 --

 

Ricah, A ile czasu brałeś tą fluoksetyne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo 6 miesiecy, tak naprawde 'wypalila' dopiero po 3ch miesiacach. Wtedy kompletnie sie na tym nie znalem i zaufalem psychiatrze.

 

 

#feniksx

Jezeli chce Ci sie doglebniej poszukac, to tutaj jest dosc obszerny artykul z wykresami, tabelkami, moze doszukasz sie konkretniejszych wartosci.

http://epublications.marquette.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1020&context=biomedsci_fac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo 6 miesiecy, tak naprawde 'wypalila' dopiero po 3ch miesiacach. Wtedy kompletnie sie na tym nie znalem i zaufalem psychiatrze.

 

 

#feniksx

Jezeli chce Ci sie doglebniej poszukac, to tutaj jest dosc obszerny artykul z wykresami, tabelkami, moze doszukasz sie konkretniejszych wartosci.

http://epublications.marquette.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1020&context=biomedsci_fac

Ale ogólnie było jakieś działanie przeciwdepresyjne po tych 3 miechach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac, jezeli zaczynasz odczuwac apatie i anhedonie, to czym predzej bym odstawil ten lek.

 

cranberrries, na pewno te dwie rzeczy moga sie przyczyniac. Ciezko stwierdzic jednoznacznie czy tauryna jest pobudzajaca (jest rowniez agonista GABA-A), w energy drinkach najwieksze dzialanie pobudzajace ma wciaz kofeina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac, jest wiele innych lekow, ktore nie powoduja obojetnosci, a dzialaja anksjolitycznie. Najprotszym przykladem jest tianeptyna, mirtazapina czy moklobemid. Mozesz ewentualnie dolozyc do paro bupropion lub metylofenidat (ale pewnie nie masz kasy/nie wydebisz od psychiatry), ale to i tak nie jest najlepszy pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 4 tygodnie na paro i nie odczuwam zadnej poprawy w depresji i lękach:/

Z normalnego snu też nici.....

 

-- 14 kwi 2016, 20:26 --

 

Kot to dobry pomysl sam mam w domu,i zastanawiam sie nad drugim

 

dobre rady .

mam w domu trzy darmoizjady > Kiedy je karmię mam poczucie bycia bogiem . ;)

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melatonine próbowałas ? Ja też mam z tym problemy u mnie działa jedynie benzo ale nie chce chodzić jak zombie i muszę jeździć autem.

Ricah, dzięki za propozycje jeśli ten stan anhedoni i obojętności będzie się pogłębiał to pomyśle nad zmianą leku na razie mam tak mało skutków ubocznych w porównaniu z poczatkiem przygody z paro że jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 4 tygodnie na paro i nie odczuwam zadnej poprawy w depresji i lękach:/

Z normalnego snu też nici.....

 

-- 14 kwi 2016, 20:26 --

 

Kalebx3 napisał(a):

Cytuj:

Kot to dobry pomysl sam mam w domu,i zastanawiam sie nad drugim

 

 

dobre rady .

mam w domu trzy darmoizjady > Kiedy je karmię mam poczucie bycia bogiem .

 

 

 

 

 

Cześć Kasia . ;)

podobnież hodowla jeży działa antydepresyjnie .

Pozdrawiam , a zarazem witam w klubie zboczonych paroksetyniarzy . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cranberries,

Masz zbyt szybką pracę serca ? A może coś innego podnosi Ci tętno? U mnie akurat paroksetyna ładnie wyciszyła serce jak i ciśnienie, mam o wiele mniej epizodów palpitacji serca , jakiś skoków silnego bicia itp. Nawet w sklepie się już tym nie przejmuję. Czy palisz , pijesz alko , kawę, jak z twoją kondycją fizyczną ? Jakie masz tętno spoczynkowe i ciśnienie ?

 

Raczej to czy pijesz alkohol to pytać nie powinienem bo raczej przy paro i nerwicy nie pijesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tictac - dzięki za odpowiedź.

 

Na początku przyjmowania paro - cisnienie skoczyło mi do 170/110, puls 105,

teraz się unormowało i jest ok. 140/80, puls 80. Chodzi mi o takie uderzenia wyraźne serducha (nasilone w trakcie leżenia).

Moim pierwszym objawem nerwicy bylo właśnie walące serducho i ono cały czas trzyma. Nie palę, nie piję kawy ani alko. Kiedyś biegałem, ale teraz już coraz rzadziej. To bardziej takie uderzenia na tle nerwowym właśnie.

 

tictac - dasz mi swoje gg na PRIV?

porozmawiamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że nerwica lękowa i wegetatywna może wynikać z nadużywania kofeiny (kawa) i tauryny (energy driniki)?

i czy po paro przejdzie walenie serducha i lekki ból głowy?

 

Jak najbardziej. Ja mam zabronione od terapeutki picie napojów z kofeiną, kofeina pompuje nas za bardzo do góry i robi niespokojnym.

Zatem odradzam a jeżeli już to leciutką latte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×