Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, dzis 3 razy leciała mi krew z nosa, raz dość obficie, myślicie ze to po paro?

Prosze o odpowiedz :)

 

oczywiście ,że to po paro . paro rozżedza krew jak aspiryna , albo i lepiej jeszcze .

Jak masz słabą krzepliwośc krwi , a dodatkowo pojedziesz dłużej z Paro moga zdarzyc sie krwotoki .

jednak krwotoki z nosa to mały pikuś z ewentualnymi krwortokami wewnętrznymi przed którymi ostrzegał mnie lekarz .

Już dawki leku rzedu 40mg to duże ryzyko u niektórych . Musisz brać dodatkowo Cyclonamine + witaminę K Vitacon )

 

Generalnie nigdy nie miałem zadnego problemu z krwią i jej krzepliwoscia oczywiscie od czasu do czasu raz na pol roku , rok zdarzyl saie krwotok , ale glownie kiedy bylem chory i za mocno dmuchałem i byłem po prostu osłabiony, zreszta teraz tez jestem chory i moze za mocno dmuchłem? Ześ mnie przestraszył troche tym krwotokiem wewnetrznym chłopie :D moja doktor nic mi na ten temat nie wspominała :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że to po paro . paro rozżedza krew jak aspiryna , albo i lepiej jeszcze .

Jak masz słabą krzepliwośc krwi , a dodatkowo pojedziesz dłużej z Paro moga zdarzyc sie krwotoki .

jednak krwotoki z nosa to mały pikuś z ewentualnymi krwortokami wewnętrznymi przed którymi ostrzegał mnie lekarz .

Już dawki leku rzedu 40mg to duże ryzyko u niektórych . Musisz brać dodatkowo Cyclonamine + witaminę K Vitacon )

:silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od miesiąca biorę ParoGen 20 mg ale mimo tam 2-3 dni z dobrym samopoczuciem znów dzieje sie źle...

To znaczy znowu śpię cały czas rano nie ma mowy aby mnie dobudzić , czuje jakies dziwne uczucie zawrotów głowy, bolą mnie oczy i czuje sie jakby znowu zaczeły wracać jakies puste lęki i bóle głowy w roznych miejscach + uczucie takie drętwienia głowy, bez powodu sie denerwuje i wali mi serce

moze miesiac to troche za krótko , ale nadal doskwierały by mi te skutki uboczne? Zaczynam juz sie okropnie denerwowac ze to cos innego a nie nerwica i nie umiem sie na niczym innym skupic

Podzielcie sie ze mna swoimi doświadczeniami bo zaczynam wychodzic z siebie ;/

 

To dopiero początek. Uboki cię męczą. Cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

oczywiście ,że to po paro . par

o rozżedza krew jak aspiryna , albo i lepiej jeszcze .

Jak masz słabą krzepliwośc krwi , a dodatkowo pojedziesz dłużej z Paro moga zdarzyc sie krwotoki .

jednak krwotoki z nosa to mały pikuś z ewentualnymi krwortokami wewnętrznymi przed którymi ostrzegał mnie lekarz .

Już dawki leku rzedu 40mg to duże ryzyko u niektórych . Musisz brać dodatkowo Cyclonamine + witaminę K Vitacon )

 

 

 

 

Grabarz666, proszę .

http://www.psychiatria.pl/artykul/leki-przeciwdepresyjne-moga-zwiekszac-ryzyko-nieprawidlowych-krwawien/3349.html

 

- jak mogłeś to przeoczyć ? :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam AGA12345

To z pewnoscia taka reakcja organizmu na paroksetyne,ja biore tabl.na nadcisnienie i mam dobre,ale jak zaczynalem brac paro to mialem nawet 170 na 110 mimo brania lekow na nadcisnienie,wtedy nawet myslalem ze tabl.na nadcisnienie przestaly dzialac,wtedy lekarz mnie pocieszyl ze to minie,i mial racje bo po miesiacu moje cisnienie sie unormowalo,teraz biore juz paroksetyne 4 miesiac,i nie mam problemu z cisnieniem,takze moim zdaniem poczekaj te 2 tyg jeszcze :great:

 

Dzięki slawas za pocieszenie, chyba rzeczywiście jeszcze poczekam trochę, szkoda mi tych 2 tygodni, które już się przemęczyłam. Martwi mnie tylko to, że nie można tego ciśnienia zbić betablokerami, które mam - tak jak piszesz nawet tabletki na nadciśnienie Ci nie regulowały wtedy tego ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale teraz napisz na jakiej podstawie przez kabel telefoniczny (czyli internet) stwierdziłeś, że te krwawienia spowodowane są właśnie przez paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam własnie ulotkę, i nie widzę nic na temat wypadania włosów, a mój grzebień nie kłamie. Mam fajne włosy po ojcu, nie chciałbym ich stracić jeszcze. Czy są prócz odstawienia/zmiany leku na to jakieś sposoby? Bo na lęki to to działa w moim przypadku świetnie.

 

EDIT: Co do krwawienia, mnie też po paro cieknie farba zewsząd, lekarz potwierdził że to po tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Grabarz666, proszę .

http://www.psychiatria.pl/artykul/leki- ... /3349.html

 

- jak mogłeś to przeoczyć ?

 

Wszystko fajnie, ale teraz napisz na jakiej podstawie przez kabel telefoniczny (czyli internet) stwierdziłeś, że te krwawienia spowodowane są właśnie przez paroksetynę.

 

 

-rachunek prawdopodobieństwa .

Tak to się przekomarzać możemy w nieskończoność .

Przecież to są dowody naukowe , które często sam przytaczasz , więc nie wiem czego Ci jeszcze trzeba . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rachunek prawdopodobieństwa, brzytwa Ockhama itede są spoko, ale... Czasami można się naciąć. Przykładowo ktoś zaczyna brać lek X przy którym w skutkach ubocznych wymienia się często zaburzenia gastryczne(biegunka), a jednocześnie niczego nie świadom w tym samym czasie zaraża się wirusem grypy żołądkowej/jelitowej albo cierpi na niezdiagnozowane IBS albo zjadł nieświeżego kebaba u chytrego turka, no ale wiadomo- sraczka w pierwszej kolejności przypisywana jest lekowi X. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, w życiu prawie nic nie wiadomo na 100%... wiadomo na 100% że się umrze :smile::bezradny:

 

Ja bym jeszcze dodała, że jedynie ona jest na tym świecie sprawiedliwa, bo dotyka każdego, niezależnie od bogactwa, zdrowia itp ;)

Sprawiedliwa!? - kiepski dobór słów. :D

 

 

Chodziło mi w tym sensie, że my cieżko chorujemy, a dużo cwaniaków, bez empatii wykorzystujących drugiego człowieka pnie się do góry, nierzadko opływa w luksusach, ich rodziny i ciotki pociotki, a i tak im dupę oklepią jak każdemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , słuchajcie mam dziś coś co zdarzyło mi sie po raz pierwszy podczas mojego romansu z paro - mam cisnienie 104/60 a tętno 132, i ból w klatce odczuwalny bardzo przy glebszym oddechu !! :o Czuję się PRZEOKROPNIE!! nie wiem czy nie umowic sie na wizyte i nie pierdolnąć tego paro w cholere...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , słuchajcie mam dziś coś co zdarzyło mi sie po raz pierwszy podczas mojego romansu z paro - mam cisnienie 104/60 a tętno 132, i ból w klatce odczuwalny bardzo przy glebszym oddechu !! :o Czuję się PRZEOKROPNIE!! nie wiem czy nie umowic sie na wizyte i nie pierdolnąć tego paro w cholere...

 

To ja odwrotnie .... tętno niskie a ciśnienie 160/110, na zbicie tętna polecam propranolol albo concor cor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym tylko znalazł sposób na wypadające włosy

 

po paro Ci włosy lecą ? dziwne troche , ale oczywiście Ci wierzę.

Powinieneś w biotynę zainwestować ,ale taką z allegro w mega dawkach .

Kolagen też by się przydał , wiesz chodzi mi duże dawki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kalebx3, wieczorkiem zagłębię się w lekturę, jeżeli bym to ogarnął to już pal licho te skoki ciśnienia, farbę z nochala przy byle kichnięciu, po 2 miesiącach człowiek jest jak nowo narodzony, na lęki działa to swietnie. Aaaa a jakieś sposoby na spadek libido? Należę do tych nieszczęśników których paro delikatnie mówiąc kastruje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja mam największe uboki w trzecim tygodniu na paro? pierwszy tydzień to był lajcik w porównaniu do tego co się teraz dzieje... głowa pęka, ciśnienie jakby uszami chciało się wydostać, mega lęki w nocy. Myślałam, że najgorsze mam już za sobą i to ciśnienie ciągle 150-160/110...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×