Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje to mnie zaskoczyliscie,moze cos znajde.Mieszkam w Poznaniu,wydaje mi sie,ze tutaj

wszedzie tak jest,ze wizyta nfz trwa kilka minut,ale poszukam, dobrze wiedziec.

przepraszam za to narzekanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz mi powiedział,że seroxat czyli paroksetyna,w żaden sposób nie uszkadza mózgu!!a różne rzeczy mozna w necie wyczytać! i nie wpływa zupełnie na jego pracę!tylko wychwytuje serotoninę którą każdy w mózgu ma!!i kieruje ją w odpowiednie miejsce i tyle...nie ingeruje nam pracy mózgu seroxat...troche mi ulżyło bo naprawde mozna sie nakrecić czytając neta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie -ponudzę was troche;-))

 

czy seroxat odstawia sie tak samo trudno jak BENZO??

CZY MOZNA TO PORóWNYWAć WOGóLE?

 

Boże jak pomysle o objawach odstawiennych to mam doła MEGA! :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat nie uzaleznia, a benzo tak

benzo odstawia sie o wiele gorzej.

Wszystkie antydepr.seroxat,efectin itp.jesli bierze sie dlugo.nalezy odstawiac powoli i nic nie powinno sie dziac ja odstawialam efectin duzo sawke po ponad roku brania,pomalu,pomalu i nie mialam zadnych ubocznych skutkow odstawienia.

a podobno efe tez sie trudno odstawia.Takze glowa do gory Kasiu,nie boj sie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja historia z tym lekiem zaczela sie na poczatku br.roku bralem go az do wrzesnia myslac ze juz ze objawy ustapily odstawilem go a tu jednak NIE...pierwsze dni po odstawieniu byly takie jak uprzedzano na ulotce zamula,nieraz kolatanie serca,zawroty ale trwalo tylko to jakies 4-5 dni pozniej elegancko nic mi juz nie dolegalo az to 10 listopada kiedy poczulem znowu ze cos jest nie tak :/ jechalem wieczorem na dyskoteke i po paru godz.zaczelo mnie cos dusic w gardle i mlynek w glowie wiry itp..wiec dotrwalem do 1 i wrocilem do domu.W piatek postanowilem odwiedzic lekarza i mowie mu w czym rzecz no i przypisal mi z powrotem xetanor i klapsik od nowa trzeba sie truć.Powiedzial ze nowe badania tego leku w przepadku depresji i lęków nie powinny trwac krócej niz 2 lata wtedy objawy moga calkowicie ustapic wiec zaczolem plykac

go znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cassis-mam pytanie!

tzn.że jedziesz już na takiej dawce 5 mg dłuższy czas i jest wszystko ok?

 

nie cierpisz na bezsenność??

to w sumie pocieszające i mam nadzieję ,że i mnie się uda zejść do takiej dawki!!

 

a jak myślisz jak bezpiecznie zejść z tej 20-stki??tzn.w jakim okresie czasu ,żeby nie czuć objawów odstawiennych!?

 

też chciałabym sie ustawic na tekiej dawce jak TY! :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tej presji na odstawienie leku, chociaż po części ją rozumiem. Sam też strasznie parłem do odstawienie tylko po to, żeby po 3 miesiącach jak najprędzej zacząć brać, co dało mi wielką ulgę. 20 mg Seroxatu to przeciętna zalecana dawka, dość daleka od maksymalnej [50 mg]. Oczywiście warto spróbować odstawić, ale lepiej mieć w zapasie coś, co pozwoli doczekać na wizytę do psychiatry, bo objawy lubią powracać. Wiele naszych schorzeń jest chronicznych i w pewnym momencie trzeba się z tym pogodzić.

 

A co do schodzenia z dawek, to chyba nic lepszego nie wymyślono niż stopniowe, co tydzień-dwa obniżanie o 1/4 albo 1/2 dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisal mi

i nie wiem czy oplaca sie brac

chodzi o wystapienie przed klasa

ktorego nie powinnam uniknac

nie wiem czy oplaca sie truc? przez te 2 miechy czekajac na ten dzien to cos zlego hustawka nerwoow i humorow obsesyjne wyobrazenia tego dnia

brac czynie:(

 

---- EDIT ----

 

przepisal mi

i nie wiem czy oplaca sie brac

chodzi o wystapienie przed klasa

ktorego nie powinnam uniknac

nie wiem czy oplaca sie truc? przez te 2 miechy czekajac na ten dzien to cos zlego hustawka nerwoow i humorow obsesyjne wyobrazenia tego dnia

brac czynie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za opakowanie płaciłem koło 50zł. Dawać w palnik się nie powinno bo "rozwala wątrobę i mózg" (słowa psychiatry) ale ja dawałem ostro i żyję - tylko czasem miałem wrażenie że picie osłabia działanie sero (a sero wzmaga działanie alko). Na początku brania raz miałem jakiś kompletny odlot po 2 piwach, straciłem w ogóle pamięć i kontrolę nad sobą, a tak to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam po jakim czasie bo to było parę lat temu, ale chyba po tygodniu, jakoś tak. Na początku były efekty uboczne typu suchość w ustach i kompletna niechęć żeby nawet wstać z łóżka, ale przeszły, zostało "tylko" to, że praktycznie wyłączyło mi się życie seksualne. I przytyłem ostro, nie wiem czy to nie od niego (ale pewnie styl życia miał większy wpływ). Teraz biorę Efectin i przynajmniej seksualnie jest normalnie.

 

Na każdego te leki działają inaczej (w połączeniu z alkoholem też) więc najlepiej będzie jak sam sprawdzisz jak to jest u ciebie. Może być tak że upijesz się jednym piwem i będziesz miał kaca giganta przez dwa dni, a może nie być żadnego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię jeść, nie lubię ruchu (leniwy jestem), był okres że jadłem głównie na mieście, no i tyle litrów browara ile w siebie wlałem to masakra :) Poza tym zawsze miałem tendencje do tycia.

 

No i mówię, na każdego te leki działają inaczej, niektórzy po nich nie mają apetytu i chudną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×