Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze to brzmi niepoważnie, ale dlaczego niektórzy mają te przykre skutki uboczne po paxtinie? To niesprawiedliwe!!!!!!!!!!!

 

[*EDIT*]

 

PS. ale w sumie czytałam że jeśli lek jest skuteczny na nerwicę, to niestety z reguły spieprza inne sfery życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie chodzę na terapię. Raz byłam u psychoterapeuty, który stwierdził, że mam zaburzenie obsesyjno kompulsyjne. Potem raz byłam u psychiatry, który stwierdził to samo i przepisał mi leki (paroksetynę). Teraz chcę odstawić leki i iść na terapię tylko się trochę boję, ale to chyba normalne. Moje problemy to głównie natręctwa myślowe o bardzo trudnych i ciężkich tematach dla mnie. Nie będę się rozpisywać w szczegółach bo i nie ma czym się tu chwalić :(

Generalnie psychiatra u którego byłam był ok ani rewelacja ani tragedia, jednak moja opinia w tej kwestii nie jest zbyt mairodajna gdyż nigdy wcześniej nie korzystałam z tego rodzaju pomocy. Jedyne co mnie niepokoi to to, że ten lekarz jakoś wcale nie sugeruje żebym pojawiała się na wizytach w celu chociażby kontroli czy wszystko ok - w końcu przyjmuję leki o nieco większym oddziaływaniu na organizm niż witamina C ??????? A może to tak działa, nie wiem. Dlatego będę wdzięczna jak napiszecie o swoich doświadczeniach w tym temacie. Z drugiej strony lekarz zrobił na mnie ogromne wrażenie, że nie przyjął odemnie całości pieniędzy, a tylko 50 % kosztu "normalnej" wizyty, gdyż moja wizyta trwała któcej niż 1 h. Dodatkowo nie muszę się zakażdą nową receptą umawiać na wizytę i płacić tylko dzwonię do recepcji i proszę o wipisanie recepty na leki. Wtedy lekarz pewnie sprawdza w karcie co i jak i zostawia receptę (póki co:) w recepcji.

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Lekarz powiedzial mi o psychoterapii w ten sposób, że można z niej skorzystać tylko trzeba uważać bo niektórzy psychoterapeuci moga bardziej "skrzywdzić" niż pomóc i według niej czasem objawy moga same ustąpić po lekach. Powiedział też, że odradza wszelkie terapie typu psychoanaliza.

 

Co do osoby pytającej się kiedy brać paromerck - to rano podczas lub bezpośrednio po śniadaniu. Nie mam pojęcia (całe szczęście:)) jakie sa objawy po amfetaminie, ale jeżeli masz jakieś poważne problemy po lekach to lepiej z lekarzem porozmawiać - to najprostsa i najpewniejsza droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "Opty".

 

Czy warto iść do psychoterapeuty?????? Iść warto ale czy iść na terapie (a to zupełnie różne sprawy) to chyba zależy od przypadku. Na takiej wizycie jesli nie chcesz o czymś mówić to zwyczajnie nie mówisz i nikt "za język" cie ciągnąć nie będzie. Wiele zależy też od stanu psychicznego w jakim się teraz znajdujesz, tzn czy jesteś dopiero na początku drogi i potrzebujesz trochę czasu żeby się z sytuacją oswoić. Duże znaczenie ma też fakt czy rzeczywiście chcesz szukać pomocy u psychoterapeuty może wolisz pogadać (na początek) z kimś kto cie zna i komu możesz zaufać. To bardzo indywidualna sprawa.

Ja np. zaczęłam od wizyty u psychoterapeuty. Tam ogólnie powiedziałam co się ze mną dzieje (a byłam w okropnym już stanie), pobeczałam, wysmarkałam większość chusteczek, trochę pogadałam i tyle. Mnie akurat zrobiło się lepiej. Psychoterapeuta powiedział co według niego się dzieje, doradził aby iść do psychiatry i powiedził jak może wyglądać psychoterapia. Zasugerowała wizytę u psychiarty i branie leków żeby złagodzić stres i strach który mnie wtetdy obezwładniał niemal. Powiedział też żeby dać sobie kilka tygodni i przemyśleć czy chę chodzić na terapię itd. U psychiatry dowiedziałam się, że efekty brania leków (ParoMercu) będą juz widoczne po około miesiącu. Wydaje mi się że jest prawda w tym że czasami aby zacząć terapię trzeba się pierw podleczyć lekami. Jeżeli ktoś morduje się przez lata ze swoimi kłopotami bez efektów to nie dziwne że nie łatwo mu o sobie mówić.

Uff, podsumowująć - zdaję sobie sprawe że wiele osób chciało by uzyskać jednoznaczną odpowiedź (włącznie ze mna:)) co robić, ale tak się nie da niestety. Każdy przypadek jest indywidualny. Jeżeli komuś coś "radzę" lub raczej dzielę sie swoimi luźnymi myślami to ZAWSZE trzeba pamiętać że każdy jest inny i nie traktować jak gotową receptę.

 

Życzę wszystkim powodzenia i dużo zdrowia!!!!

Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiet obejrzyjcie sobie filmik na YouTube SEROXAT TAKEN ON TRUST miałem zamiar zacząć brać seroxat ale zastanawiam się po tym poważnie. Oczywiście jest to naciągane i dotyczy małego procenta użytkowników ale mimo wszystko nie wesoło to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was,

lekarz zapisal mi ten lek ze wzgledu na stany lekowe duszenie w klatce etc...w kazdym razie bylo to juz nie do zniesienia...no i zaczelam,dzis wzielam 4 tabletke...mam chyba wiekszosc mozliwych skutkow ubocznych i jestem zalamana troche...dzis np spalam 4h...czuje sie slaba i mam zawroty glowy no i brak apetytu...

czy mam poczekac...bo to np normalne czy poprosic o rade lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo po 2 tygodniach. malo spie, malo jem, hustawka nastrojow, czasem nieprzytomny, czasem w euforii, czasem totalna deprecha. schudlem 5 kilo - taka dieta cud :). ale wszystko zgodnie z 'efektami ubocznymi' wiec chyba tak ma byc. ja postanowilem przeczekac mimo ze poczatek byl masakryczny. taki moj 'wrodzony optymizm' ;). moze tez poczekaj.

dzieki :) troche mnie podniosles na duchu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy w trakcie brania seroxatu wystepowala u Was ogromna sennosc? Ja podczas podejscia do tego leku kilka miesiecy temu przez pierwsze trzy tygodnie praktycznie ciagle spalem i nie mialem kompletnie na nic sily wiec odstawilem. Myslicie ze to moze minac? Ktos mial podobny problem ktory przeszedl z czasem? Oprocz ogromnej sennosci lek ten dzialal naprawde rewelacyjnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo po 2 tygodniach. malo spie, malo jem, hustawka nastrojow, czasem nieprzytomny, czasem w euforii, czasem totalna deprecha. schudlem 5 kilo - taka dieta cud :). ale wszystko zgodnie z 'efektami ubocznymi' wiec chyba tak ma byc. ja postanowilem przeczekac mimo ze poczatek byl masakryczny. taki moj 'wrodzony optymizm' ;). moze tez poczekaj.

dzieki :) troche mnie podniosles na duchu. :)

witam ja biorę9m-cy lek trzeba brać dopiero jego działanie widać po 2-4 tygodni ja też tak miałam schudłam ale nadrobiłam jak się unormowało im dłużej tym lepszy efekt ,a jeżeli nie pomaga po czasie może być nie dopasowana dawka tak jak było w moim przypadku ja biorę 10mg paromercku rano i 20 mg wieczorem ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc mi również lekarz pozwolił tylko lampkę wina bo więcej to powiedział że na własneani łyczka ostatnio wypiłam jedno piwo ryzyko,po roku nie picia ani łyczka ostatnio wypiłam wieczorem jedno piwo,myślałam że mi serce wyskoczy gdy połóżyłam się spać waliło jak oszalałe i zasnąć nie mogłam męczyłam się z pół nocy,a na drugi dzień czułam się jak bym wypiła niewiadomo ile kac niesamowity...ale każdy organizm jest inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wdrażania mam Afobam. Dzisiaj rano tak jak i wczoraj obudziłem się bardzo wcześnie bo przed 6 (sen miałem spokojny) w takim stanie, że mógłbym bez problemu wyskoczyć z łóżka. Normalnie to czuję się nieprzytomny przynajmniej pół godziny "drzemkuję" telefonem zanim się pozbieram. Z tym, że od razu jak wstałem dosłownie 1-2 min po pobudce coś zaczęło się dziać trząsłem się jak galareta głównie ręce i nogi w panice zjadłem 2 Afobamy w sumie niepotrzebnie bo minęło po paru minutach a nie było to aż takie straszne, od razu zasiadłem na kompa i wyczytałem że niektórzy tego doświadczali na początku, aha ze skutków ubocznych doszła biegunka :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...

Mam pytanko ponieważ wczoraj wzielam pierwszy raz polowke sroxatu 20 wieczorem i nie przespalam nocy..teraz chodze struta na maxa...czy wy tez tak mielicie na poczatku??bierzecie go rano czy wieczorem..kiedys juz mia;am przygode z tym lekiem ale bylo to tak dawno ze juz poczatkow nie pamietam:(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej jak Was denerwują te rozszerzone źrenice to jest na to sposób. Lek-alfa 1 bloker, stosowany przy lekkim nadciśnieniu. Powoduje zwężenie źrenic. Ma też dobry wpływ na prostatę ( to dla facetów ) i cholesterol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×