Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
pacjent13

Powstrzymywanie się od natręctw.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie radzę sobię z powstrzymywaniem się od czynności natrętnych. Mija długi czas i podczas kiedy czuję to napięcie to

- nie mogę się w tym czasie zająć innymi normalnymi czynnościami

- nie mogę spać

- często pojawia się ból brzucha, ciąglę chodzenie do wc i sikanie, pocenie się.

Po wielu godzinach i tak muszę wykonać te czynności.

Ze snem jest tak, że jak jestem skrajnie wymęczony to zasnę jak normalny człowiek około północy, ale budzę się o 2 czy 3 w nocy i napięcie jest tak duże że czasem mam myśli samobójcze, dochodzę do wniosku że długo tego nie wytrzymam.

Biorę leki na natręctwa, przeciwlękowe ale niewiele pomagają. Bardzo się boję efektów ubocznych, które dodatkowo nakręcają poczucie lęku.

Kiedyś napiłem się alkoholu to przez kilka godzin byłem przerażony że będę miał upośledzoną koncentrację, równowagę i nie będę sprawny. 

Edytowane przez pacjent13
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszedłem do wniosku, że moje życie jest bezwartościowe. Oprócz tej codziennej udręki nie mam już nic. Tylko walka o sen i odpoczynek. Nawet muzyki sobie nie posłucham, ostatnio coś słuchałem w połowie wakacji. Filmy może ze trzy w tym roku obejrzałem i była to męczarnia przez problemy z koncentracją. Funkcjonuje na tragicznie niskim poziomie.

Edytowane przez pacjent13
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Nie trac nadziei, umiera ostatnia. Skoro jest tak zle ze nie mozesz funkcjonowac dlaczego nie zglosiles sie do szpitala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za słowo wsparcia.

W szpitalu byłem trzy lata temu, ale wyszedłem w gorszym stanie. Ciężko mi tam było, stres zrobił swoje. Musiałem się powstrzymywać od wielu natręctw i tam najbardziej nasiliły się te somatyczne objawy. Od lekarzy tylko ciągle słyszałem, że trzeba poczekać aż leki będą działać. Potem przepisywali inne leki i znowu czekanie aż leki będą działać. Po prawie 3 miesiącach miałem już dosyć i sam się wypisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi