Skocz do zawartości
Nerwica.com

ANKIETY, BADANIA, MAGISTERKA - WĄTEK ZBIORCZY


anovi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam ogromną prośbę: jestem psychoterapeutą, założyłam Internetową Poradnię Psychologiczną, www.e-psychologowie.pl. Mam Do wszystkich prośbę. Chciałabym,żeby ta Poradnia była odpowiednikiem świetnej,profesjonalnie prowadzonej poradni w realu. Kiedy ktoś przychodzi do mnie na konsultację, mogę dokładnie dowiedzieć się czego potrzebuje, oczekuje. Napiszcie czego oczekujecie od psychologa, co byście chcieli dostać? czytam wiele opinii, że psycholodzy tylko wyciągają kasę, a problem mało ich interesuje. chciałabym dopasować ofertę do prawdziwych ludzi. Czy potrzebujecie rady, wskazówek, czy po prostu powiedzenia co macie robić, czy może dialogu, samodzielnego wypracowania rozwiązania i pójścia dalej. Pozdrawiam Tamara Miś-Szczechura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po prostu powiedzenia co macie robić

To by było najlepsze rozwiązanie dla mnie,ale chyba zbyt proste.Ja oczekiwałabym dialogu i pomocy,nakierowania mnie na właściwą drogę myślenia o sobie,o innych ludziach i o świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zdajecie sobie sprawe, że to, że ktoś wam powie zrób tak i tak niewiele zmienia. Bo to tylko słowa i to w dodatku nie wasze a "obce"

 

a tak do tematu:

nie do końca przekonuje mnie forma wirtualna, myśle że dobra jest na początek. Kiedy ktoś pomocy potrzebuje "na wczoraj" a boi się iść do poradni. Czyli coś na zasadzie uspokoić i namówić na wizyte w realu w jaimś gabinecie. Komputer czlowieka niestety nie zastąpi, a to co początkowo było atutem (czyt. anonimowośc0 zaczyna być niewygodne.

Tak więc myśle, że mogło by to działąć na zasadzie pomocy doraźnej ewentualnie czegoś pzrejściowego przed zdecydowaniem się na więcej ;)

 

a w takim raxie dobrze by było gdyby delikwent mógł się wygadać; uspokoić; może tylko zobaczyć z bezpiecznej odległości czym się taką rozmowe je

 

ble ble ble i tak dalej :mrgreen:

 

W każdym razie powidzenia życze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za wszystkie wypowiedzi.postaram się ustosunkować:

 

Mariusz - bardzo dziękuję. Skorzystam z Twojej wypowiedzi - żeby dawać krótkie wskazowki praktyczne, co robić jak lek się pojawi. Rzeczywiście są takie sposoby. Ja pracuję z osobami, które zmagają się ze swoim lękiem (bo rozumiem, ze mowiąc o nerwicy mówisz o leku?)

Jest to proces - najpierw wrażenie, ze nie masz na to żadnego wplywu, a może nawet wcześniejszy etap - nie nazywasz tego lękiem, czy nerwicą, tylko nagle dopada cię bicie serca, wrażenie ze zaraz zemdlejesz, tracisz oddech itd. Może myslisz, ze zaraz dostaniesz zawalu, zastanawiasz się, czy to jakaś choroba... Potem już wiesz, że to jest lęk, ale nadal nie wiesz jak to opanować, kontrolować, walczyć z tym. A ostatni etap - kiedy powoli zyskujesz kontrolę, wiesz co się dzieje i teraz musisz walczyc, walczyć, konfrontować się i jeszcze raz walczyć. i myślę, ze na tym etapie potrzebne sa wskazowki. Postaram się mieć to w pamięci.

 

Nierzeczywista - masz rację, może za bardzo chcialabym ustalić metodę. Ale wydaje mi się, że chyba najbardziej uczące jest takie prowadzenie, żeby osoba sama doszla do rozwiązania. pozdrawiam

 

Zagubiona - zgadzam się, ze dialog jest niezbedny. Staram się tak prowadzić moje spotkania, żeby to pacjent sam znajdowal rozwiązania, bo to ma wtedy większą wartość. teraz tylko muszę to osiągnąć w internecie, a tu są jak wiekszość z Was pisze, pewne ograniczenia jeśli chodzi o kontakt. ale w sumie, jak czytam ilu z Was pisze i co piszecie, to nie wydaje mi się, że jest tu mniejsza wymiana emocjonalna. Pozdrawiam

 

MaŁa Defetystka/Bigda - zgadzam się z Tobą. Rzeczywiście podstawowy zarzut to to, że kontakt jest niepełny, czasem zbyt anonimowy (to co napisalaś, ze anonimowość może być i atutem i minusem). Widzę, że większość ludzi traktuje to jak interwencję kryzysową i raczej jednorazowo. Myśle że to się będzie zmienialo, wraz z coraz większym rozwojem internetu (w USA można leczyć przez internet nawet schizofrenię!!!). Ale teraz to jesczze nie - nastawiamy się na (jak to ja brzydko mówię) uruchomienie danej osoby - jeśli chodzi o myslenie o tym co się dzieje, o emocjach, o zmianie....Tak jak Wy to robicie, moim zdaniem na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Tamaro :)

Wiesz jeśli idzie o tę interwencje kryzysową, to faktycznie o niej myslałam pisząc to co pisałam (to po pierwsze)

Co do kontaktu,, mysle, że każdemu trzeba co innego i pewnie znajdą się "wielbiciele" wirtualnej psychoterapii. Już teraz przecież można podpiąć kamerke, mikrofon pod kompa.

Tylko czy to aby na pewno to samo?

Ciężko przez kabelki poczuć czyjeś emocje. I tak się zastanawiam jeszcze czy w calej szopce z terapią nie chiodz o bycie blisko z drugą osobą(przynajmniej między innymi)?

Bo wiesz jeśli ktoś deklaruje, że jest specjalistą to rodzi to pewne oczekiwania, niekonieczne dające sie zaspiokoic via internet. na forum jest inaczej, bo myśle, że oczekiwania sa mniejsze. Chyba działa to na zasadzie autorytetu.

 

 

ale własnie jednen być może najwiekszy plus Twojego pomyslu przylazł do głowy: może będzie to bardziej dostępne niż normalna terapia

no ale ale jak sie płac to pewni porsić nie trzeba^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie e-terapie powinny byc o wiele tansze wlasnie po to aby zachecic ludzi ze to nie boli a pomaga :D:D

Proponuje wymyslic jakis system pakietow miesiecznych za dobra cene...juz sie pisze...np.jakas 30minutowa rozmowa na GG lub na Skype 2 razy w tygodniu w ciagu miesiaca, taki pakiecik i tyle :lol::lol:

Ja za kazda e-rozmowe nie zaplace 40zl...nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego ze nie wierze ze mi to pomoze...trzeba zachecic takich jak ja a mysle ze jest ich wielu.

Generalnie taki e-psycholog z takim e-neurotykiem ma troche mniej pracy, bo nie musi mu parzyc kawy, patrzec w oczy :mrgreen::mrgreen:

Pomyslcie!! :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od psychologa oczekuję przede wszystkim skuteczności, tylko tyle i aż tyle. a tak na marginesie, czy ma pani jakieś doświadczenie w leczeniu bardzo nasilonej agorafobi?

Chciałam napisać jeszcze, że taka e-pomoc dla niektórych to ostatnia deska ratunku, bo jeśli ktoś jest na tyle chory, że ma kłopoty z wychodzeniem z domu, albo mieszka na wsi, to co ma robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zaproponowany wyżej pomysł z pakietem do wykupienia jest bardzo trafny. Ceny są wg mnie raczej wysokie... Taki pakiet byłby fajnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych systematycznym korzystaniem z serwisu... Mam pytanie do pani Tamary - dużo osób korzysta z tego serwisu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to kosztuje, bo nie doczytałam? Pomysł dobry, szczególnie że nie każdy ma czas jeździć gdzieś tam po gabinetach, a jeśli ktoś ma problemy z kontaktami z ludźmi to dla niego będzie to niezłe rozwiązanie. Sama bym spróbowała ale kasy brak więc od przyszłego tygodnia zasilę szeregi ludności przesiadującej godzinami w poczekalniach psychologów na NFZ - znów zapisałam się na terapię :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Tamaro :)

Wiesz jeśli idzie o tę interwencje kryzysową, to faktycznie o niej myslałam pisząc to co pisałam (to po pierwsze)

Co do kontaktu,, mysle, że każdemu trzeba co innego i pewnie znajdą się "wielbiciele" wirtualnej psychoterapii. Już teraz przecież można podpiąć kamerke, mikrofon pod kompa.

Tylko czy to aby na pewno to samo?

Ciężko przez kabelki poczuć czyjeś emocje. I tak się zastanawiam jeszcze czy w calej szopce z terapią nie chiodz o bycie blisko z drugą osobą(przynajmniej między innymi)?

Bo wiesz jeśli ktoś deklaruje, że jest specjalistą to rodzi to pewne oczekiwania, niekonieczne dające sie zaspiokoic via internet. na forum jest inaczej, bo myśle, że oczekiwania sa mniejsze. Chyba działa to na zasadzie autorytetu.

 

 

ale własnie jednen być może najwiekszy plus Twojego pomyslu przylazł do głowy: może będzie to bardziej dostępne niż normalna terapia

 

 

Witaj,

 

na pewno chodzi o to, żeby być blisko, przynajmniej ja mam takie podejście. Wiadomo, że tutaj brak komunikacji niewerbalnej, chyba że masz kamerę - ale ja naprawdę czuje kontakt z osobami z którymi rozmawiam. A jako kontrargument - freud nie widział swoich pacjentów w trakcie sesji, a pacjent nie widział jego, po to, żeby łatwiej się było skoncentrować na swoich myślach i emocjach. Poza tym , ja prowadzę terapię poznawczo-behawioralną, ktora jest może trochę narzędziowa, ale bardzo pomaga w nerwicach, bezsenności. W tej terapii ta relacja klient-psycholog nie jest aż tak istotna jak np w gestalt czy psychodynamicznej, w których się na tym kontakcie bazuje.

I co do dostępności - rzeczywiście większość moich klientów to osoby z małych miejscowości, gdzie nie ma psychologa, albo tacy, którzy zarzekają się, że nie są gotowi na bezposredni kontakt. Czuję, że to ważne dla nich i cieszę się, że mogę do takich osób dotrzeć. Albo Pani z takim lękiem społecznym, że prawie nie wychodzi z domu....

pozdrawiam, Tamara

 

 

 

 

 

no ale ale jak sie płac to pewni porsić nie trzeba^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie e-terapie powinny byc o wiele tansze wlasnie po to aby zachecic ludzi ze to nie boli a pomaga :D:D

Proponuje wymyslic jakis system pakietow miesiecznych za dobra cene...juz sie pisze...np.jakas 30minutowa rozmowa na GG lub na Skype 2 razy w tygodniu w ciagu miesiaca, taki pakiecik i tyle :lol::lol:

Ja za kazda e-rozmowe nie zaplace 40zl...nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego ze nie wierze ze mi to pomoze...trzeba zachecic takich jak ja a mysle ze jest ich wielu.

Generalnie taki e-psycholog z takim e-neurotykiem ma troche mniej pracy, bo nie musi mu parzyc kawy, patrzec w oczy :mrgreen::mrgreen:

Pomyslcie!! :D:D

 

 

Witaj,

co do kawy, to jak przyjmuję w gabinecie w realu to też podaję:)

 

O pakietach myślimy, to kwestia przebudowy technicznej ale oczywiście to jest super opcja.

 

Czy to powinno być tańsze? te ceny są i tak mniejsze o cen w realu (przynajmniej w większych miastach), ale oczywiście nie jest to mało i nie jest to za darmo, co niektóre osoby nam zarzucają. ja rekrutowałam ludzi do pracy, dbając o to, żeby byli to psychologowie z doswiadczeniem, a nie studenci, którzy po zajęciach odpisują na maile. My naprawdę chcemy, żeby to były usługi na poziomie, ale to jest nasza praca i z tego musimy jakoś wyrzyć, więc niestety musimy brać pieniądze.

 

Czy taki wirtualny psycholog ma mniej pracy? oprócz tego, że nie parzy kawki, to z tego, co widzę po sobie, wysiłek jest nawet większy, bo nie mam informacji niewerbalnych, muszę się maksymalnie koncetrować na słowach, nie mogę siedzeić i milczeć, jak to czasem jest w realu.

 

Dzięki, naprawdę bardzo za wszystkie uwagi, t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zaproponowany wyżej pomysł z pakietem do wykupienia jest bardzo trafny. Ceny są wg mnie raczej wysokie... Taki pakiet byłby fajnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych systematycznym korzystaniem z serwisu... Mam pytanie do pani Tamary - dużo osób korzysta z tego serwisu...?

 

 

 

 

Witam,

 

co do ilośco osób - obecnie mamy około 900 zarejestrowanych kont

 

Co do cen - wiem, że dla niektórych osób są wysokie, jednak niższe niż w realu. mogę tylko opwiedzieć, że u nas pracują osoby które znają się na swojej pracy, a nie przypadkowi doradcy. Wszyscy są psychologami z dużym doświadczeniem. Pozdrawiam Tamara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to kosztuje, bo nie doczytałam? Pomysł dobry, szczególnie że nie każdy ma czas jeździć gdzieś tam po gabinetach, a jeśli ktoś ma problemy z kontaktami z ludźmi to dla niego będzie to niezłe rozwiązanie. Sama bym spróbowała ale kasy brak więc od przyszłego tygodnia zasilę szeregi ludności przesiadującej godzinami w poczekalniach psychologów na NFZ - znów zapisałam się na terapię :smile:

 

 

 

Witam,

przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam wszystkim, obiecuję poprawę, ale duzy ruch mamy na stronie stąd opóźnienia tutaj. Strasznie mi przykro, że są osoby, ktorych nie stać na masze usługi. Jest co prawda 1 bezpłatna konsutacja ale to jest tylko próbka, wiadomo.

Ja tu nikogo nie chce namawiać na korzystanie, bo jak się nie ma kasy, to jest to nie do przeskoczenia. Sama pracowałam w publicznych jednostkach i wiem ile tam się czeka na wizytę i jak rzadko sa te wizyty. Na razie musimy robić to za pieniądze, bo to jest dla mnie po prostu praca, źródło utrzymania. Ale może kiedyś, jak będą reklamodawcy....Pozdrawiam serdecznie i życzę postępów, Tamara Miś-Sczechura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że się wam interes kręci :)

wiesz ja do pana Freuda podchodzę dość sceptycznie

jak pada słowo psychoanaliza to zawsze w końcu (i to dość szybko) dochodzimy do nieuświadomionych pragnień seksualnych 8) tu zaczyna się zazwyczaj śmiech na sali i mamy niezły ubaw

no przynajmniej ja się dobrze wtedy bawie

 

w behawioralnej pewnie faktycnie ma kontakt mniejsze znaczenie

ale ja i tak myśle, że w realu klient dostaje zawsze informacje zwrtoną w postaci niewerbalnej, a jak wiadomo słowa z monitorma mogą być pisane tak o

trudniej się powstrzymać od jakiegoś gesty czy czegoś w tym guście

czasm trzeba ludziom namacalności

Ale dalej uważam, że take rozwiązanie ma i plusy i minusy.

POzdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy korzystałam z rozmowy z psychologiem poprzez ten serwis.

Mam pozytywne odczucia.

Chciałabym jeszcze skorzystać, jest koniec miesiąca, sprawdzam grafik na kolejny m-c a tam akurat u "mojego" psychologa puste pola :-(

I nie wiem, czy tzn że w czerwcu nie będę z nim mogła porozmawiać, czy tzn że jeszcze nie naniósł na kalendarz swoich dyżurów?

Mnie akurat bardzo zależy na jak najszybszej rozmowie :-(

 

A może dałoby radę umieszczać informacje dla osób zainteresowanych w profilu każdego z psychologów z wcześniejszym wyprzedzeniem że np w najbliższym czasie nie będą oni dostępni w formie płatnych rozmów?

 

Dla mnie taka forma pośredniego kontaktu jest dobra, ja mieszkam w małym mieście, gdzie tego typu oferta jest raczej uboga. Zdaje sobie sprawę z tego, że bezpośredni kontakt z psychologiem byłby lepszy, może owocniejszy, ale jak na razie chcę spróbować w taki sposób - mam za sobą kilka rozmów, dzięki którym pewne rzeczy są dla mnie bardziej klarowne, pewne swoje zachowania i reakcje potrafię zrozumieć bardziej niż dotychczas... bardzo chciałabym coś zmienić w swoim życiu a rozmowy z psychologiem poprzez ten serwis dają mi nadzieję, że może się uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Leenka,

 

chyba wiem o którego psychologa Ci chodzi. Jest niestety w szpitalu - a więc nagła sprawa. Zapraszam do innych, a ten psycholog odpisuje na razie na wiadomości, dyżurów przez najbliższy czas nie będzie miał, niedługo pojawi się na ten temat info.

 

Pozdrawiam, Tamara Miś-Szczechura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja do pana Freuda podchodzę dość sceptycznie

jak pada słowo psychoanaliza to zawsze w końcu (i to dość szybko) dochodzimy do nieuświadomionych pragnień seksualnych 8) tu zaczyna się zazwyczaj śmiech na sali i mamy niezły ubaw

no przynajmniej ja się dobrze wtedy bawie

 

wiesz... jak narazie to Pan Freud wymyslil najskuteczniejsza metode leczenia zaburzen osobowosci tak dla Twojej informacji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×