Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym jest życie?


whisper

Rekomendowane odpowiedzi

Holik, tego demota zapewne zrobił ktoś, kto żył w PRL-u i wyznaje wyższość dzieciństwa lat 1980 nad dzieciństwem w obecnych czasach.

Sporo obecnych dzieciaków ma nieciekawe to dzieciństwo, zwykłe smartfonowe zombie uzależnione od ekranów dotykowych.

Jeśli idzie o dzieciństwo w paleolicie, to zapewne było tam brutalnie, niebezpiecznie i szybko umierało się na choroby.

Jestem na 100% pewny, że w paleolicie ludzie bardziej się o siebie troszczyli, nie mieli telefonów ale mieli siebie nawzajem i to było jedyne co mieli. Dużo przebywali ze sobą i to było największym plusem.

Koleżkę poniosła fantazja i przesadził z niektórymi tezami na democie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8,

 

Holik, tego demota zapewne zrobił ktoś, kto żył w PRL-u .

 

Ja myślę, że tego demota zrobił ktoś kto nie żył w prlu i to ten demot to taka satyra na tych co ciągle opowiadają, jak to za ich czasów dzieciństwa w latach 80/90 był zayebiście bez tych zbędnych wynalazków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holik, Kurcze, faktycznie, za szybko to przeanalizowałem, twoja hipoteza wydaje się być dużo bardziej prawdopodobna, jakieś 99%.

1% zostawiłem na szaleńca, który tworzy demoty dzieciństwa paleolitu, prlu i współczesnego, sfiksował na punkcie dzieciństwa i robi to bez sensu, też jest to możliwe, ale prawdopodobieństwo niewielkie. Także w tym wypadku masz całkowita racje.

 

Dobra zostawiamy w tyle dziecinstwo paleolitu i bierzemy pod lupę te 80/90 i współczesne, ktoś określi pokrótce (Holik?), które było lepsze i dlaczego? Każde ma swoje plusu i minusy, ale chciałbym usłyszeć Wasze zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaleńcy w paleolicie jako dziwnie zachowujący się z reguły byli mordowani przez zdrowych kiedy jeszcze nie wynaleziono zakładów psychiatrycznych,kaftanów bezpieczenstwa,łóżek siatkowych,haloperodolu,sulfazynu,elektrowstrząsów,ubezwłasnowolnienia.ciekawe nie?przestępcy?(złodzieje mięsa) byli tylko wyganiani z plemienia gdzie bez trudu znajdowali sobie inne plemię.kutrenogi?byli zostawiani na odludzi na pastwe losu i gineli z głodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 Kazde pokolenie ma swoje plusy i minusy. Swiat sie zmienia i nie zatrzymamy tego. Wszystko jest dla ludzi tylko wazne aby z wszystkiego rozsadnie korzystac. Kazde pokolenie ma cos co nie mialo poprzednie i kazde jest jedyne i unikalne dla kazdego z osobna. Dzisiejsze dzieci za 20 lat beda mowic jak to oni mieli o wiele lepsze dziecinstwo niz owczesne dzieci. Tak mowili moi rodzice i tak ja powiem swoim...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było boisko takie wypasione, były tam rozgrywki w latach 90tych osiedla na osiedla tam grały w piłkę, w kosza, chłopaki grali a dziewczyny patrzyły i plotkowały choć niektóre też grały... To było młodzieżowe centrum kulturalne osiedla. Później na początku 2000nych lat trochę jeszcze się tam działo ale już tak w 2005 roku pustki ;)

 

No ale co? Źle nie jest, gdyby ludziom było źle to by z powrotem wrócili na podwórka i grali w "krowe" mają alternatywę, wybierają kompy, więc mój werdykt jest taki, że teraz jest widocznie lepiej niż było :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest kuwa życie, czy może mi to ktoś wytłumaczyć. Wszystko, dosłownie wszystko ( o ile obejmę to swoim umysłem). Żyję z taką myslą, że ciężko mi umrzeć nie znając całej prawdy czym to wszystko jest. Strasznie chujovo tak umrzeć nie wiedząc tego co pragnie się wiedzieć i nigdy się tego nie dowiedzieć. Jak już bym wszystko wiedział to łatwiej byłoby mi umrzeć, a tak to chu.jnia. Umrzeć z tą świadomością, że nic nie wiem, benadzieja. Ciekawe czy istnieją w tej chwili istoty, które wiedzą wszystko? jest to możliwe (chyba), zważywszy na czas wszechświata w czasie jakim istnieje, chociaż może to iluzja, te kilka miliardów lat to może to ściema w jakimś systemie stworzonym dla nas, może jesteśmy zabawkami dla innych istot, a może sami jesteśmy tymi istotami boskimi, które celowo wymazały swoją pamięć i wrzuciły się w ten świat, znudzone wcześniej wywalczonym wiecznym szczęściem, tak dla odmiany. Najśmieszniejsze jest to, że rzeczywistość może być tak niesamowita i nie wyobrażalna, że nasze najśmielsze przypuszczenia nigdy nie odzwierciedlą tej prawdziwej rzeczywistości, która jest po za naszą wyobraźnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem czym jest życie na piątej stronie, dodam, że nie można życia oddzielić od aspektu subiektywnego.

 

Zwróciłem się z pytaniem do Wyroczni, co się dzieje z jaźnią wraz ze śmiercią ciała i nie z absolutnego punktu widzenia - zewsząd i znikąd (to już wiem), tylko z punktu widzenia pierwszoosobowego strumienia doznań. Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi, ale mam już swoje zdanie, odpowiedź Wyroczni jest mi potrzebna, bo chce swoje zdanie z jej odpowiedzią porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zombienation,

 

Pytanie o życie to nie jest słabe pytanie, poza swoją uniwersalną definicją stricte naukową, że jest to zbiór takich i takich procesów fizjologicznych blablabla, homeostaza blablabla, to chodzi tutaj o to czym one jest w perspektywie tutejszych użytkowników i dopiero tutaj zaczyna się robić ciekawie :]

 

Co do Twojego pytania - czym jest TO WSZYSTKO???

 

To sory, ale nie da się rozpatrywać wszystkiego, nie popadając przy tym w paradoks kłamcy https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_k%C5%82amcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×