Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poczucie bezsensu zwiazku


Sarczin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pisze bo nie wiem xo robić. Jestem z chłopakiem od dwóch lat. Nasz związek zwykle byl dosc burzliwy, jednak lotem trochę dojrzelismy, naprawilismy wiele spraw. Bardzo kocham mkjeho chlopaka i jestem z nkm barfzo szczęśliwa. Problem w tym, że przy każdej klotni mam poczucie że ten zwiazek nie ma sensu, mam wrażenie ze nkn stop sis klocimy (choć chlopak mówi ze tak nie jest i zwrócił mi uwahd że często czepiam sje o pierdoly, które po prpstu zle odbieram). Prawie codziennie mówię mu "kochanie nie rob tak bo to mnie denrwuje" i chlopak mówi ze to normalnd bo sie różnimy i dobrze zs mówię takie rzrczy ale u mnie w glowie pojawia sie że coś jest nje tak, że w kolko mu mówię ze mi cos nie pasuje że może do siebie nke pasujemy. Dodam ze mam mysli ze go nie kocham... Bardzo sje boje. A mam jeszcze ogromne poczucie kontorli, że najchętniej sama bhm wsyztsko planowała bk boje sie komuś oddać stery. Skąd wiedzieć że zwiazsk ma sens? Czy w każdym związku czestk zwraca sie uwahe partnerowi na jego zachowanie? Czy to moje czepialstwo? Dodam zs moj chlopak jest cudownym człowiekiem który batfzi sis dla mnoe stara ale q mkjen głowie mam często zs mu nie zależy itd... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 00:24, Sarczin napisał:

A mam jeszcze ogromne poczucie kontorli, że najchętniej sama bhm wsyztsko planowała bk boje sie komuś oddać stery.

 

Może w tym problem i Twoja potrzeba kontroli rozciąga się na potrzebę kontrolowania zachowań drugiej osoby? Dlatego ciągle mówisz chłopakowi jak ma/nie ma się zachowywać?  

W dniu 20.01.2020 o 00:24, Sarczin napisał:

Czy w każdym związku czestk zwraca sie uwahe partnerowi na jego zachowanie? Czy to moje czepialstwo?

 

Moim zdaniem  nie w każdym związku często się komuś zwraca uwagę. Znam małżeństwa, które tak funkcjonują, ale nie polecam tego wzorca 🙂  Natomiast ciężko wywróżyć z czego to u Ciebie wynika. Może z Twojej osobowości/problemów,  problemów w dzieciństwie, może z różnicy osobowości (np. masz wyższy poziom perfekcjonizmu albo introwertyzmu), może ze zbyt małej fascynacji partnerem, może z jakiegoś stresu który przeżywasz, może powtarzasz styl któregoś z rodziców, a może chłopak ma po prostu denerwujące zachowania albo subiektywnie denerwujące Cię z jakiegoś powodu,  może masz nadczynność tarczycy i wkurza Cię wszystko w ogóle, a może wynika to z braku porozumienia w związku.

Powodów może być według mnie cała masa, pewnie można by znaleźć jeszcze inne.

Cytat

Dodam ze mam mysli ze go nie kocham... Bardzo sje boje.

 

Ten strach nie świadczy raczej o braku miłości ale o strachu przed nim. To dwie różne rzeczy. 

Edytowane przez refren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Gdy myślę na spokojnie o jego zachowaniach to mam wrażenie że po prostu ja denerwuje sie glupimi rzeczami, które są tylko zartami. Nie denerwują mnie one gdy mam mniejsze objawy OCD. Ake w trudniejszych okresach denerwuje mnie jak mnie choćby klepnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×