Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natretne mysli o oddechu


pawlopawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem już podobny post ale teraz postaram się go bardziej wyjasnic

Otoz problem polega na tym ze caly czas kontroluje oddech mysle o nim nazywam to fazami poniewaz jestem swiadomy ze oddech jest bezwarunkowy ale ja mam tak ze nie czuje oddechu a chialbym go czuc . nie moge wziac takiego glebokiego oddechu . a caly czas probuje jest to feustrujace bo jal patrzac z boku to dziwnie wygladam caly czas lapie oddech mysle nawet noe potrafie sis zrelaksowac juz od dawna jest to strasznie meczace . moze jakies rady jakas psychoterapia . leki biore ale mialem przerwe bo przez to samopoczucie wpadlem w cug alkoholowy efektem jest nasilony stan mysli i braku czucia oddechu wiem ze to dziwne bo kto normalny mysli o oddechu ale dla mnie jest to strasznie problematyczne . pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. to nie jest Twój osobny problem, wiele ludzi spotkało się z tą upierdliwą przypadłością.

Po angielsku nazwane jest to Sensorimotor OCD i leczy się to psychoterapią poznawczo-behawioralną takimi samymi technikami jak inne OCD. Czyli przede wszystkim ekspozycją na to co powoduje OCD czyli na myślenie o oddechu.

 

2 ważne kwestie. 1) nie można się udusić samemu 2) można sobie pozwolić na nie równy dowolny oddech i nie jest to coś strasznego.

 

Ja dodając od siebie ćwiczyłem to tak, że wychodząc np. na spacer sam przywoływałem myślenie o oddechu. Albo oglądając serial robiłem to samo. Po takich ćwiczeniach lęk o fakcie oddychania się zmniejsza. A z czasem myślenie o tym pojawia się rzadziej.

 

Polecam też mindfulness - przydatne narzędzie w tym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×