Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siedzenie w domu


fresh escape

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1,5 roku siedze w domu. Nie pracuje, nie mam żadnych zajęć. Już mi powoli odbija z tego powodu nie mam co ze sobą zrobić. 8 lat pracowałem codzienie 5,6 dni w tygodniu. Boje się teraz pracować, jeżdzić samochodem do pracy. I już mi odbija. Cały dzień siedze przed komputerem ale to mi nie daje żadnej rozrywki, tak jak praca. Co mam począć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku miesięcy często siedzę w domu. Nie mam pracy, od czasu do czasu jeździłem do stowarzyszenia pomagającego niepełnosprawnym, ale nie zostałem zatrudniony. Mam małe doświadczenie zawodowe, osiem dni bez umowy po godzinie i kilka miesięcy na umowę o pracę dzięki orzeczeniu. Nie lubiłem swojej byłej pracy, wolałbym chyba sprzątać toalety. Dla mnie zdobycie pracy polegającej na czyszczeniu ubikacji dzięki II grupie 02-P za najniższą krajową byłoby dużym sukcesem. Mimo tego, że skończyłem studia magisterskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aurora88 napisał:

A co lubisz robić?

Aktualnie nic. Kiedyś grałem w gry. Teraz nawet to mnie nie kreci. Chciałbym pracować. Zarabiać pieniądze. Mieć stałe zajęcie. Mam nerwice na tym punkcie.

 

15 godzin temu, take napisał:

Ja od kilku miesięcy często siedzę w domu. Nie mam pracy, od czasu do czasu jeździłem do stowarzyszenia pomagającego niepełnosprawnym, ale nie zostałem zatrudniony. Mam małe doświadczenie zawodowe, osiem dni bez umowy po godzinie i kilka miesięcy na umowę o pracę dzięki orzeczeniu. Nie lubiłem swojej byłej pracy, wolałbym chyba sprzątać toalety. Dla mnie zdobycie pracy polegającej na czyszczeniu ubikacji dzięki II grupie 02-P za najniższą krajową byłoby dużym sukcesem. Mimo tego, że skończyłem studia magisterskie.

Ja byłem za granicą kilka lat. Cokolwiek sie robiło. Ale aktualnie też uważam że nadaje się do czyszczenia kibli. Nawet poszedł bym do takiej pracy. Ale mam problem z dojazdami. Musiał bym sie chyba przeprowadzić do miasta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 20:13, fresh escape napisał:

Od 1,5 roku siedze w domu. Nie pracuje, nie mam żadnych zajęć. 

Od około 4 lub 5 lat siedzę w domu. Staram się uczyć się języka hiszpańskiego oraz programować gry. Ostatnio odkryłem plarformę ROBLOX. Przygotowuję się do napisania pierwszej gry 🙂

W dniu 10.08.2019 o 20:13, fresh escape napisał:

Boje się teraz pracować, jeżdzić samochodem do pracy. I już mi odbija. Cały dzień siedze przed komputerem ale to mi nie daje żadnej rozrywki, tak jak praca. 

Chciałbym podjąć pracę ale jako przeszkodę wskazuję brak pewności siebie, niską samoocenę oraz trudności w odnalezieniu się w grupie. Nie znajduje dostatecznego oparcia w specjalistach :(

W dniu 10.08.2019 o 20:13, fresh escape napisał:

 Co mam począć ?

Spróbuj znaleźć zajęcie bez wychodzenia z domu:)

 

Życzę powodzenia i miłego dnia:)

johnn

Edytowane przez johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, johnn napisał:

Spróbuj znaleźć zajęcie bez wychodzenia z domu:)

haha łatwo powiedzieć, rzecz w tym ze ja nie chce siedzieć w domu. Chce pracować poza domem. wychodzić gdzieś. Robić coś. Nie mam renty jak większość z was i z czegoś muszę żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fresh escape napisał:

haha łatwo powiedzieć, rzecz w tym ze ja nie chce siedzieć w domu.

Spróbuj zacząć od biegania codziennie:) Później może warto znaleźć pracę tymczasową, która pozwoli pokonać lub zmniejszyć twoje lęki:)

Czy rozmawiałeś z psychologiem/terapeutą/psychiatrą o swoich problemach?

4 godziny temu, fresh escape napisał:

Nie mam renty jak większość z was i z czegoś muszę żyć.

Nie mam renty. Żyję z pomocy z MOPR. Razem z bratem, który również ma zaburzenia otrzymujemy średnio ok. 600 zł na miesiąc. Pomaga nam mama, która ma ok. 1050 zł emerytury.  

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, johnn napisał:

Spróbuj zacząć od biegania codziennie:) Później może warto znaleźć pracę tymczasową, która pozwoli pokonać lub zmniejszyć twoje lęki:)

Czy rozmawiałeś z psychologiem/terapeutą/psychiatrą o swoich problemach?

Od dziecka nienawidzę biegać, bieganie jest upokarzające. Za to lubię piesze wędrówki. Ale boje się iść do lasu :P . Rozmawiałem z lekarzem on chce mnie kierować na rętę. Ale mi sie nienależy. Nie mam lat pracy :(.
 

 

17 godzin temu, johnn napisał:

Nie mam renty. Żyję z pomocy z MOPR. Razem z bratem, który również ma zaburzenia otrzymujemy średnio ok. 600 zł na miesiąc. Pomaga nam mama, która ma ok. 1050 zł emerytury. 

Mnie chyba czeka ten sam los. Choć pewnie taki zasiłek nie tak łatwo dostać. A co z 500 plus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kim jesteś z zawodu/ jakie masz wykształcenie?

 

2. W jakiej pracy wyobrażasz siebie najlepiej i dlaczego?

 

3. Co spowodowało że od 1,5 roku bezczynnie siedzisz? Kto Cię utrzymuje?

 

4.W jaki sposób próbowałeś zmienić aktualny stan rzeczy?

 

5. Wyżej w odpowiedzi na pytanie "co lubisz robić" napisałeś - aktualnie nic. Czyli wcześniej, X miesięcy/lat wstecz miałeś jakieś zainteresowania/pasje? - nie pytam o ciupanie w gry

 

Odnośnie lęku przed światem - to normalne, Twoja głowa zaadaptowala się do życia w 4 ścianach i wszystko co poza nie wykracza zabiera jej poczucie bezpieczeństwa.

Kiedy ja poleze w łóżku chory na angine 2 tygodnie, odczuwam po wyjściu z domu stres stojąc w kolejce sklepowej, dźwięki są takie głośne a światła i kolory takie rażące i jaskrawe, wzdrygam się jak ktoś z sąsiadów mówi mi Dzień dobry, czuję się wtedy tak nieswojo. Kwestia ponownej adaptacji która po takim czasie średnio trwa u mnie 3-4 dni już funkcjonuje normalnie. Nie potrzebujesz żadnych leków ani psychiatrów, tylko bodźców i regularnej ekspozycji na nie. Kilkanaście dni, kilka tygodni lub może dłużej, i wszystkie lęki odejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 14:45, fresh escape napisał:

Mnie chyba czeka ten sam los. Choć pewnie taki zasiłek nie tak łatwo dostać. A co z 500 plus ?

Prawo do zasiłku i jego wysokość zależy od dochodu rodziny. Możesz się starać o dodatek mieszkaniowy. Ja z niego nie korzystam bo niewiele płacę za mieszkanie. Ale żyję poniżej minimum przyzwoitości.

Nie należy się nam 500+. Już dawno przekroczyliśmy 18 lat.

 

Pozwolę sobie opisać moje trudności w kilki słowach. Nie podejmuje pracy zarobkowej z powodu moich trudności w kontaktach z ludźmi. Jestem zachęcany przez większość specjalistów do podjęcia pracy ale odmawiam z powodu braku pewności siebie oraz niskiej samooceny. Niestety nikt nie podjął się pracy nad tymi deficytami.

Dziś zbierałem maliny z mamą.Robiłem to pierwszy raz w życiu. Po zakończeniu prac został upomniany przez właścicielkę  że zebrał za dużo niedojrzałych malin. Nie otrzymałem jasnych instrukcji jaki kolor powinny mieć maliny. W tym miejscu muszę przyznać że jestem przywiązany do zasad a gdy ich brakuje często nie wiem jak się zachować. Nie wiedziałem co odpowiedzieć i jak zwykle nic nie powiedziałem. Poruszyło mnie to tak bardzo że zastanawiam się nie zrezygnować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 21:58, BELFEGOR napisał:

Nie potrzebujesz żadnych leków ani psychiatrów, tylko bodźców i regularnej ekspozycji na nie. Kilkanaście dni, kilka tygodni lub może dłużej, i wszystkie lęki odejdą.

Widać nie masz pojęcia o tej chorobie żadnego. Jak masz pisać takie głupoty to w ogóle nie pisz, bo możesz tylko komuś zaszkodzić.

 

W dniu 14.08.2019 o 22:52, johnn napisał:

Nie należy się nam 500+. Już dawno przekroczyliśmy 18 lat.

Ale teraz jest 500+ dla niepełnoprawnnych. Ja na komisji MOPR mogłem dostać znaczny stopień. Czy należały by mi się jakieś pieniądze z tego tytułu ?

 

W dniu 14.08.2019 o 22:52, johnn napisał:

Poruszyło mnie to tak bardzo że zastanawiam się nie zrezygnować.  

Nie łam się. Poprostu następnym razem postaraj się lepiej. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fresh escape napisał:

Widać nie masz pojęcia o tej chorobie żadnego. Jak masz pisać takie głupoty to w ogóle nie pisz, bo możesz zaszkodzić 

 

Jakiej chorobie? Jeżeli przeoczyłem posta w którym napisałeś że na coś chorujesz to bardzo przepraszam. Możesz mi go wskazać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BELFEGOR napisał:

Jakiej chorobie? Jeżeli przeoczyłem posta w którym napisałeś że na coś chorujesz to bardzo przepraszam. Możesz mi go wskazać? 

Patrz jak wyżej - forum/nerwica/schizofrenia. Bo to jest forum dla ludzi chorych na schizofrenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fresh escape napisał:

Patrz jak wyżej - forum/nerwica/schizofrenia. Bo to jest forum dla ludzi chorych na schizofrenie ?

Za wszelką cenę chcesz podpiąć się pod jakąś chorobę żeby odpowiedzialność za swój stan zrzucić na nią a nie na siebie.

Objawy które wypisales nie wskazują ani na schizofrenie, ani na nerwice, być może łagodny epizod depresyjny, ale żeby to stwierdzić przydał by się szczegółowy wywiad przeprowadZony przez specjalistę, byłeś u takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 13:35, fresh escape napisał:

Ale teraz jest 500+ dla niepełnoprawnnych. Ja na komisji MOPR mogłem dostać znaczny stopień. Czy należały by mi się jakieś pieniądze z tego tytułu ?

Nie wiem. Nie mam orzeczonej niepełnosprawności. Zapytaj pracownika socjalnego lub sprawdź w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×