Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

BELFEGOR

Użytkownik
 • Zawartość

  128
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

552 wyświetleń profilu
 1. Bardzo mądry wpis. Podpisuje się pod każdym powyższym zdaniem. Dodam z autopsji że żadne ekstremum, tj. miły i bezpłciowy miś czy oschły, chamski dupek nie jest korzystne na dłuższĄ metę bo zarówno jedna postawa jak i druga są w pewien sposób nie kompletne. Najbardziej korzystnym modelem, który warto w sobie wykreować (tak, wykreować, bo BYĆ sobą, to znaczy TWORZYĆ siebie) to hybryda jednego i drugiego, czyli miły, sympatyczny, kulturalny dupek, albo chociaż półdupek. W każdym razie zawierający w sobie dupkowaty pierwiastek. Przedstawiając to na język cech: *czujący sie komfortowo we własnej skórze, z samym sobą. *przekonany o własnej wartości, oraz wartości tego co mówi i robi. *potrafiący żartować z siebie, z dziewczyny, z otoczenia i sytuacji. *nie czujacy potrzeby rywalizacji i udowadniania, będący ponad tym. *świadomy swojej seksualności, emanujący nią, poprzez mowe niewerbalną i werbalną, sposób komunikacji. *nie reaktywny na fochy dziewczyny, nie biorący śmiertelnie poważnie jej słów i czynów, potrafiący zachować spokój spokój w obliczu jej histerii i wzburzenia. *nie wznoszący jej na piedestał, potrafiący w razie potrzeby dać pstryczka w nosek, lub "skarcić" ją bardziej dosadnie (bez rękoczynów) *nie przejmujący się jej oceną i opinią, będący od tychże odcięty i niezależny. *potrafiący w otwarty sposób mówić o swoich odczuciach i emocjach w nieskrępowany sposób nie szukając przy tym wyrozumiałości, litosci, współczucia czy poklepania po ramieniu. Takim najbardziej reprezentatywnym przykładem takiego modelu był John "Sawyer" z LOSTów.
 2. Najlepsze jest to że ona tego świadomie nie wie, ona jedynie czuje że "coś jest nie tak" ale nawet nie jest w stanie powiedzieć co.
 3. Ja nie chce znać zdania Twoich znajomych czy kogokolwiek innego, tylko Twoje. Akurat zdrada, czy przemoc to właśnie sytuacje gdzie "wina" jest przede wszystkim obustronna. Natomiast w sytuacji gdy dziewczyna odrzuca Twoją wyznaną miłość, trudno m tu dostrzec jej wine. Dobrze, więc już bez ironii. Prawdopodobnie popełniłeś kilka błędów ale nie jesteś tego świadomy bo nie wiesz że to błędy/zachowania niekorzystne. Dla tego w swoim postrzeganiu oceniasz całość relacji jako nienaganną z Twojej strony. Poza tym to co piszesz wskazuje na to, że emocje w dużej mierze kontrolują Ciebie a nie odwrotnie. Brakuje Ci umiejętności dysocjacji/odcięcia sie od sytuacji/stanu emocjonalnego. Tutaj przedewszystkim medytacja. Jesteś zbyt reaktywny, Brakuje Ci uziemienia, zobacz ile rzeczy jestem w stanie napisać o Tobie na podstawie kilku linijek tekstu który napisałeś. Wyobraź sobie jak dogłębnie potrafi przeskanować Cię dziewczyna która z Tobą przebywa, ile niekorzystnych informacji może wyczytać z Twojej komunikacji, lingwistyki, ciała, zachowania.
 4. Co to znaczy niby? Kto powiedział że zawsze? Po za tym w tym przypadku nie było niczyjej winy bo jak sam przyznajesz, wszystko zrobiłeś bezbłędnie
 5. Gdzieś kilka postów wyżej użyłeś sformułowania "druga połówka". Nie potrzebujesz żadnej połówki. Jesteś kompletną, autonomiczną, zdolną do samodzielnego życia jednostką.
 6. Kolejna relacja się rozpadła, i następna też się rozpadnie jeżeli dalej będziesz robić to samo, myśleć, tak samo, zachowywać się tak samo. Dopóki nie nauczysz się najpierw szczęśliwie żyć sam ze sobą, dopóty kolejne relacje będą się rozpadać. Ponieważ wchodząc w relację z poziomu niedostatku, braku, krótko mówiąc z poziomu potrzebujacego faceta, będziesz mieć skłonność do przeinwestowywania relacji, to jest nie zdrowe i zabija chęć angażu dziewczyny. Po tych kilku postach można wyczuć Twoje pretensjonalne podejście do świata, pełne żądań i oczekiwań, i flustracji. Z zadnym postem się tutaj nie zgadzasz, do każdego odnosisz się opozycyjnie, nie przyjmujesz do wiadomości ze to w Tobie jest coś do zmiany. Kobieta odbiera o wiele wyższe częstotliwości od mężczyzny, wyczuwa to, co nawet głęboko ukryte. Prawdopodobnie Twoja energetyka ofiary przebija się mocno do zewnątrz i kobieta to czuje - ale Ty nie. (Stary palacz nie ma pojęcia o tym że smierdzi) Od stricte technicznej strony: jakie kolwiek romantyczne formy wyznawania miłości w stylu: Muszę Ci coś powiedzieć - Kocham Cię. - nie działają. - chyba że mieliście już seks, wtedy w jej głowie masz status faceta z którym coś już ją łączy i możesz się porwać na takie wyznanie. W przypadku kiedy Ty jesteś nią seksualnie zainteresowany (nie jako przyjaciółką czy koleżanką, tylko partnerką), a ona Tobą nie, Twoim nadrzędnym celem jest sprawienie żeby ona też stała się Tobą zainteresowana, i nikt nikomu nie będzie musiał niczego wyznawać, bo to naturalnie wyjdzie samo przez siebie. Napewno płakanie w poduszkę i obwinianie wszystkich do okola niczego nie zmieni. Twoje niepowodzenia nie dzieją się bez powodu, one dzieją się dlatego żebyś się czegoś nauczył i wyciągnął właściwe wnioski, póki ich nie wyciagniesz one nie przestaną się dziać.
 7. To w jakim celu zalozyles temat skoro i tak nie ma dla Ciebie żadnego ratunku? Narcyzm jest to samouwielbienie. - niekorzystny i destruktywny schemat Natomiast samoakceptacja jest zdrowym i korzystnym postrzeganiem siebie.
 8. Masz rację, dlatego wybrałem bardzo reprezentatywne przykłady żeby jasno pokazać co mam na myśli. Nie mam żadnej tezy, - zachęcam jedynie do zmodernizowania swojego postrzegania procesu starzenia, jako tego, który niczego nam nie odbiera jak to wielu uważa. Oglądając zdjęcia mojego ojca sprzed 40 lat potrafię na nich dostrzec ten sam szelmowski uśmieszek który ma do dziś, rozpoznaje te same, gęsto obrośnięte, zaostrzone łuki brwiowe, wysokość czoła i szerokość szczęki również się nie zmienila, przybyło mu za to kilka zmarszczek, i siwych włosów, trochę się zakola pogłębiły, ale dzięki temu jego wygląd nabrał charyzmy i powagi. Naprawdę próbuje odszukać coś, co mógłbym określić jako "utracone", niestety nie potrafie tego odszukać.
 9. W każdym z tych przypadków "uroda" miała możliwość dojrzeć, wydostojnieć, nabrać wyrazu, jakości i głębi, - tak samo podziało się z ich zachowaniem, postawą, myśleniem i podejściem. Zjawisko "przemijania" według mnie (bo każdy filtruje rzeczywistość przez własne filtry) tutaj nie zaszło i nie zajdzie w żadnym aspekcie. Conajwyżej ewoluowania.
 10. Dalej nie do końca rozumiesz o czym mówię, więc wyżej zamieściłem przykłady. Przyjrzyj się tym zdjęciom, i powiedz mi czy zaszło tu zjawisko "przeminięcia urody" ? Czy z "dobrze zaprojektowanych" , wyjściowych, kolokwialnie mowiąc "ładnych" twarzy zrobiły się nie wyjściowe i odstraszające? Czy powyzszym ludziom czas coś odebrał, czy może nawet o coś wzbogacił? Mówimy o sferze wizualnej.
 11. Wiadomo że jak oblejesz sobie twarz kwasem/przytyjesz 40 kg/ zachorujesz na białaczkę/ stracisz wszystkie zęby i włosy od leków to nie będziesz urodziwy jak wcześniej. Generalnie ładny człowiek pozostaje ładny. Jego urodziwe rysy twarzy, spojrzenie, uśmiech są niezmienne.
 12. Jeżeli od początku na relacje nakladasz ramę kolezenską/przyjacielską, a do tego zachowujesz się jak kolega/przyjaciel to nie masz prawa się dziwić że jesteś tak traktowany i nim pozostajesz. Jeżeli od początku nie komunikujesz właściwej intencji, nie wysyłasz seksualnych sygnałów to nie ma zadnych powodów do tego byś był odebrany i zakwalifikowany jako ktoś inny niż przyjaciel
 13. Uroda nie przemija, ona ewoluuje, dojrzewa. Jeżeli jesteś atrakcyjną seksowną 20latką, to prawdopodobnie będziesz atrakcyjną i ładną 60 latką (dla innych 60latków) Ważniejsza jest dla Ciebie inteligencja, - to iluzja z poziomu umysłu. Z poziomu serca o wiele ważniejsze dla Ciebie będzie połączenie emocjonalne, jakość wspólnej komunikacji, porozumienie i zgodność przekonań, odczuć, myśli i emocji.
 14. Kocham zimę za to, że mogę morsować i cieszyć się kompielami w jeziorze w środku grudnia czy stycznia. Dzięki temu w ogóle nie choruje. Kocham jesień za wyjątkową aurę której mi dostarcza, za ten wielokolorowy dywan z liści pokrywający każdy skwer. I za góry, które jesienią wyglądają jak żywy obraz namalowany boską ręką. Lato, czas turboładowania witaminą D, tak jak uwielbiam kąpiele zimą, tak latem jeszcze bardziej. To czas aktywności, nowych relacji, spania bez kołdry i na golasa, oraz hodowania pomidorów na parepcie. Fantastyczny okres Wiosna, czas przebudzenia, świeżej energii, nowych pomysłów i inspiracji, uwielbiam.
×