Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie radzę sobie z lękami po próbie samobójczej


mercymona

Rekomendowane odpowiedzi

Półtora miesiąca temu próbowałam popełnić samobójstwo przez wyskoczenie z okna. W szpitalu skłamałam, że była to tylko próba zwrócenia na siebie uwagi, diagnoza zaburzenia osobowości i brak jakiegokolwiek leku antydepresyjnego. Nie czuję się dobrze, nie mam planów na przyszłość, uważam że do niczego się nie nadaje. Ale i tak bardziej martwi mnie coś innego. Codzienne paniczne napady lęku przy wybudzaniu się. Towarzyszą mi może od dwóch- trzech tygodni. Eskalacja wszystkich możliwych obaw już w trakcie wybudzania się, zlana potem, czuję jak wali mi serce. Ten stan jest tak nieprzyjemny, że boję się czy wytrzymam do wizyty u lekarza. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie (w nocy dokucza mi oczywiście bezsenność, w dodatku sen jest bardzo płytki- co nie zdarzało się nigdy wcześniej). Czy ktoś z Was ma/miał podobne objawy i udało mu się z nimi poradzić? Polecacie jakiś konkretny lek? Kolejna moja obawa, to żeby nie zostać po nim zombie, bo we wrześniu czeka mnie sesja poprawkowa... Biorę benzodiazepiny póki co, bo nie wiedzę innego wyjścia i o dziwo nie działają. Będę ogromnie wdzięczna za każdą wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny leczą tylko doraźnie, więc nie spodziewaj się że coś Ci po nich 'przejdzie'. Ale jak najbardziej kontynuuj, tylko uważaj też żeby nie brać za często. Są silnie uzależniające. 

Gdy budzisz się rano bierz benzodiazepiny, dobrze jest też przed snem, z własnego doświadczenia. 

Kiedy masz wizytę u lekarza?

Polecam z czystym sumieniem Citalopram. Kiedyś brałam go na depresję, odstawiłam bo czułam się dobrze i nawet po odstawieniu było cudownie, ale po kilku latach, w związku z innymi czynnikami, przyszły zaburzenia lękowe z napadami paniki (to jest mniejwięcej to co Ci się zdarza przy wybudzaniu). Do tej pory, czyli przez ostatnie 4lata Citalopram sprawuje się na medal. Dawka 25mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×