Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natretne mysli filozficzne


aneta1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak sobie radzic  z myślami filozoficznymi? Otoz zaczelam sobie ukladac jakies zycie, zmieniłam czesc przekonan, mimo ze do końca nie wyleczyłam się  z  nerwicy lękowej. Uslyszalam pewne zdanie' wszystko jest manipulacja,bo sami sobą albo inni nami manipuluja' i ciężko o obiektywna prawdę. I  teraz podwazaja mi się  myśli, ze milosc istnieje, ze Bog,ze nie mam dowodow na swoja wyjatkowosc,ze te poglądy sa takie i siakie.Tez nie wiem.Zaczela mi się natrętnie podwazac nauka. Na poziomie racjonalnym doskonale wiem w co wierze., kim jestem, wypracowałam sobie na podstawie doswiadczen zycia nauki, książek, obserwacji piękny swiat. I dowalają mi myśli...ze mogę się mylic, ze może to kłamstwo, manipulacja, moje bledne przekonanie. Ze wcalenie  musze być szczesliwa, ze każdy komu ufam, również psycholog chce mi zrobić wode  z mózgu.

Co robic??

Mam nadzieje ze to chwilowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spójrz na to z tej strony: skoro wszystkie wartości są względne, to te które są ważne dla Ciebie, są prawdziwe dla Ciebie. Możesz samodzielnie zbudować siebie, swój system wartości. Nie można się w tej kwestii "pomylić", więc nie musisz się tym przejmować. Grunt, aby być w miarę konsekwentnym, wtedy można utworzyć stabilny fundament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz.  Masz racje, ważne, żeby system był dla mnie prawdziwy i realny i mu slużyl. Dlugo szukałam wiedzy  z  zakresu wielu dziedzin, plus jakaś wiara , filozofia i pare doswiadczen życiowych. I od paru dni takie natrętne myśli zaczely mi splywać, żeby zaburzyć mi horyzonty,. Masz racje, nie można się  w tym pomylić. Wolalabym być pewna siebie, pelna nadziei, wiary w  to,ze będzie pięknie-a moj mozg generuje myśli, ze nie mam prawa wierzyc -bo to irracjonalne. Wiara jest nielogiczna. Nigdy nie byłam jakaś mocno racjonalna nie wiem skad te myśli . 

Przeciez człowiek rodzi się  z wiarą  w siebie , z pogoda ducha , z ufnością i naiwnoscia.

Chyba za bardzo wszystko komplikuje nieświadomie...takie to nerwicowe. Mam  nadzieje ze ta burza przejdzie bokiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×