Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Kraków]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

"ŻYŁEM W POGONI ZA WIZJĄ, CHCAC W WYOBRAZNI UJRZEC SPOŁECZENSTWO WKTÓRYM JEDNOSTKI BĘDĄ ROSŁY WOLNE , ANIENAWISC I CHĘC ZYSKU I ZAZDROSCI ZNIKNĄ PONIEWAZ NIE BĘDZIE NIC Z CZEGO MOGŁYBY WYRASTAC.TO SĄ RZECZY W KTÓRE WIERZĘ

I ŚWIAT ZE SWOIMI OKROPNOSCIAMI NIE POZBAWIŁ MNIE TEJ WIARY" .....JESZCZE

BERTRAND RUSSEL

 

[Dodane po edycji:]

 

"ŻYŁEM W POGONI ZA WIZJĄ, CHCAC W WYOBRAZNI UJRZEC SPOŁECZENSTWO W KTÓRYM JEDNOSTKI BĘDĄ ROSŁY WOLNE , A NIENAWISC I CHĘC ZYSKU I ZAZDROSCI ZNIKNĄ PONIEWAZ NIE BĘDZIE NIC Z CZEGO MOGŁYBY WYRASTAC.TO SĄ RZECZY W KTÓRE WIERZĘ

I ŚWIAT ZE SWOIMI OKROPNOSCIAMI NIE POZBAWIŁ MNIE TEJ WIARY" .....JESZCZE

BERTRAND RUSSEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Szukam osób z Krakowa w celu spotkania w realu i wymiany doświadczeń związanych z leczeniem zabyrzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Sam jestem po 2 psychoterapiach (zarówno indywidualna jak i grupowa) i kilkuletnim przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych co nie przyniosło do końca oczekiwanych efektów. Chciałbym poznać osobę/osoby, które pomimo tych dwóch mało skutecznych w ich przypadkach form leczenia same sobie zaczęły radzić w codziennym życiu z tymi zaburzeniami.

Chętnych na spotkanie i szczerą, otwartą rozmowę proszę o kontakt na priv - wierzę, że wzajemnie będziemy w stanie sobie pomóc i przez swoje doświadczenia wnieść coś nowego w nasze życie.

 

Czekając na kontakt - pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętna na spotkanie.Jestem przed psychoterapią indywidualną w maszachabie i pierwszym spotkaniem w ośrodku na Lenartowicza.Do tej pory depresja lękowa teraz nowy psychiatra (wspaniały dr Pytko z pl.Serkowskiego) przywrócił mnie do życia po pół roku mega dołka.No i ten psychiatra stwierdził że to nerwica i zaburzenia osobowości.Chętnie się spotkam,mam bardzo pozytywne wrażenia z innego forum dla "czubków" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz z certyfikatem psychoterapeuty,znalazłam go na chybił-trafił w necie. Przyjmuje na pl Serkowskiego w Medinormie,wizyta kosztuje 50zł i zawsze jest wolny termin jak się poprosi. Przyjmuje chyba nawet codziennie. Jest dobry bo:

-traktuje jak normalnego człowieka,wypytuje o moją opinię,o to czy chcę leki w ogóle czy będę je brała,jeśli nie to jakie mam obawy

-wszystkie leki konsultuje tzn najpierw omawia skład,skutki uboczne dokładnie wymienia,dobiera pod względem ceny też,ja np mówiłam że u mnie ciężko z kasą i przepisuje mi takie do 10zł.

-robi dokładne notatki,pamięta co do niego mówię,sprawia wrażenie jakby mnie pamiętał tzn mam odczucie że interesuje się mną jak człowiekiem a nie pacjentem

-nie przepisuje leków uzależniających, jest raczej przeciwnikiem nadmiernej ilości chemii

-stawia na zrozumienie problemu,ja pierwszy epizod depresji miałam w 2000roku wtedy zraziłam się do psychiatrów bo trafiłam na okropne babsko które przy mnie paliła,potem gość chcący mnie wsadzić w kaftan (!) od tej pory próbowałam sama sobie radzić,kiedy trafiłam do niego byłam w zasadzie zdecydowana na samobójstwo,w bardzo bardzo złym stanie. Przywrócił mi nadzieję stwierdzeniem że skoro 10lat sobie radziłam to muszę mu dać miesiąc szansy na jego leki. Nie wiem czemu mu zaufałam,może to była ostatnia deska ratunku.

Ogólnie nie boję się do niego iść,w zeszłym tygodniu miałam straszne lęki i nie bałam się do niego zadzwonić,kazał przyjechać i zapisał mi nowe leki. Co prawda lęki są dalej ale sam fakt że jestem "zaopiekowana" przez kogoś kompetentnego mnie uspokaja.

A no i zapomniałabym,zdiagnozował mi nerwicę i zaburzenia osobowości a ja do tej pory byłam przekonana że mam depresję a te lęki i panika to tylko moja wina.

Myślę że jeśli ktoś nie jest zadowolony ze swojego lekarza to warto spróbować,koszt wizyty jak na warunki w Krakowie nie jest duży a i leki dobiera ostrożnie i po konsultacji z pacjentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Krk od dwóch lat i też chętnie się spotkam :) A co do terminu - dostosuję się, mam dużo wolnego czasu.

 

Btw - Mam jedno pytanie do Was. Bardzo chciałabym być hospitalizowana w klinice psychiatrycznej na Kopernika dla dzieci i młodzieży w celu dokładnej diagnozy moich zaburzeń etc, bo mam dość latania po lekarzach, ale niestety lekarka, która mnie tam przyjmuje twierdzi, że nie mam wystarczającego powodu, bym mogła zostać w szpitalu :? ... Rozmawiam z nią już któryś raz i próbuję się tam dostać, ale ona zauważa tylko moje tiki nerwowe i neguje wszystko o czym opowiadam (przykład:

Ja: Mam myśli samobójcze.

Lekarka: Nie wyglądasz na osobę, która ma myśli samobójcze). I rozmowa kończy się moim trzaśnięciem drzwiami.

Moje pytanie brzmi: Czy inny psychiatra może wypisać mi skierowanie do tego szpitala i czy wtedy przyjmą mnie bez problemu?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liz_Vicious, każdy psychiatra może Ci wypisać skierowanie, jeśli uzna, że to jest konieczne. najpierw może powinnaś stosować jakieś leki i chodzić na psychoterapię... nie wiem, co Ci konkretnie dolega, niestety to nie działa tak, że idziesz do psychiatry i mówisz: ja chcę iść do szpitala, a on wypisuje skierowanie...

 

pierwszy raz spotykam się z przypadkiem, gdy ktoś sam chce iść do szpitala. w razie czego ja skierowanie dostanę, to mogę odstąpić :mrgreen:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liz_Vicious, Tak jak napisał Stary Góral, idź na oddział, powiedz,że masz takie myśli, że tak się czujesz. Powiedz,że się boisz o siebie, swój stan zdrowia,że chodzisz do psychiary, opowiadasz o myslach s., jednak czujesz się potraktowana tak, jakbyś nie wymagała leczenia. Spróbować możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×