Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem tutaj nowa i chciałabym prosić o poradę. Od ok. 2 tygodni mam dziwne objawy. Z dnia na dzień pojawiły się zawroty głowy, mrowienie skóry na głowie, drętwienie twarzy, uczucie gorąca, nudności, biegunki. Na dodatek od kilku miesięcy jestem non stop zmęczona i chce mi się spać. Mieszkam w Irlandii, lekarz nie wie co może mi być. Wykluczył problemy z układem moczowym, pasożyty itp. Nigdy raczej nie miałam problemów emocjonalnych niemniej od dłuższego czasu odczuwam ciągły lęk, że coś mi się stanie i pozostawię małe dziecko. Jestem też DDA, więc myślę, że to może mieć na mnie duży wpływ. Jak myślicie czy to może być nerwica? Lekarz przepisał mi Citalopram Teva, ale dzisiaj wzięłam dopiero pierwszą dawkę. Proszę, poradźcie tak z własnego doświadczenia, po ludzku :)

A może to problemy z tarczycą?

W przypadku ewentualnej nerwicy, oprócz brania leków, warto się też udać na terapię. Leki zajmują się objawami, ale nie zajmują się źródłem problemu.

Dziękuję za odpowiedź :) mam niedoczynność tarczycy ale bardzo małą i leczoną, ciągle jestem pod opieką lekarza. Chodzi mi o to czy takie objawy to w ogóle może być nerwica. Nigdy nie byłam na żadnej terapii ale oczywiście jeśli byłaby taka potrzeba to bym poszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogą to być objawy nerwicy, nawet bardzo typowe. jednocześnie mogą to być objawy wielu innych chorób. Zanim rozpoczniesz leczenie w kierunku nerwicy, trzeba wykluczyć inne dolegliwości i przejść rozszerzone badania. Przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja też miałam podobnie. Kilka razy juz opisywałam...

Obudziłam się pewnego pieknego dnia w marcu z potwornym bólem głowy- lewa skron i lewe oko, szumem w głowie, takim chaosem w głowie i specyficznymi dźwiękami w uchu, zwlasczza kiedy ruszałam szyja w górę i dół miałam takie pulsowania oraz ucisk w głowie... chodziłam niestabilnie, ale myślałam, że zawroty sa spowodowane bólem glowy... przez pierwsze dni myślałam, ze to migrena, po 4 dniach zaczęłąm szukac pomocy...chodziłam od dr do dr, zrobiłam mnóstwo badań z rezonansem platnym włacznie... w sumie głowa- lewa skroń i lewe oko - bolała mnie non stop przez miesiąc... lekarze po dobrych wynikach stwierdzili, że pozostaje tylko tło nerwicowe (cześniej już miałam, ale inne objawy- glównie napadowanie kołatania serca), ja im nie wierzyłam i szukałam dalej pomocy.... balam się, że to jakies jakieś piekielne zapalenie błędnika, stwardnienie rozsiane, wylewe, guz, borelioza itp...

PO miesiącu głowa przestała boleć... ale na pierwszy plan wysunęły się wówczas zawroty... i tak przez kolejne ponad trzy miesiące... niestabilny chód, uczucie slabych nóg, ziemia usuwała mi się spod nóg, głowa ciężka a szyja za slaba....zachwiania równowagi, uczucie kołysania, wirowania w głowie, miałam wrażenie, że oczy mi skaczą..., ze nie mogę patrzeć w jedno miejsce, bo mi drgają, bola, i jakby ktos mi jes od tyłu ciagnął - takie napięte były... napiety tez był kark, skóra twarzy normalnie ściągała jak po liftingu, drętwiała mi głowa, w niej pusowalo, uciskało, myśli chaotycznie biegały... potem było jeszcze gorzej, bo juz się bałam wychodzić z domu.... w końcu po raz pierwszy udałam się do psychiatry, zapisał efectin, juz po 1 tabletce było zupełnie inaczej - lepiej, a po 5 dniach zawroty minęły, po kolejnym tygodniu pozostałe objawy....

NIgdy nie sądziłam, że nerwica może dawac tak dziwne objawy...

trzymajcie się!!!!!!!!!!!!!!

 

Hej Katarzynka mam bardzo podobne objawy ale SSRI i Efectin nie pomagją..napisałem do Ciecbie prywatną wiadomość, fajnie jakbys odpisała. pozdrawiam

 

Mam tak samo,kto pomoże? Męczę się już tak ponad rok,plus dd i depresja,jestem na dnie bo nie widzę wyjścia z tego piekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od ponad 2 tygodni borykam sie z bólami głowy. W sumie to nie sa bóle to bardziej jest jak ucisk. Najpierw czułam po lewej stronie twarzy. Przy nasadzie nosa, nad łukiem brwiowym i skroń. Do tego dochodziło uczucie gorąca i tak jakby mialabym sie zaraz przewrocic. Od wczoraj doszedl ucisk na srodku glowy i tak jakby jakis impuls przechodzil od srodka na zewnatrz. Bylam dwa razy u lekarza. Mieszkam w Anglii i tu zeby o głupie badanie krwi poprosic to trzeba sie nie lada wysilic. Powiedzialam o swoich objawach. Powiedzial ze nie widzi nic zlego a na rezonans mnie nie wysle bo nie ma podstawy medycznej. A ja od zmyslow odchodze. Mysli takie straszne mi do glowy przychodza. Ze to tętniak i ze pęknie za nie długo, ze jakis guz i ze ogolnie nie ma dla mnie ratunku. Mam meza, i prawie 4letnia corke. Juz sie zastanawiam jak ja sie z nimi pozegnam. Pomozcie mi prosze bo na lekarzy nie mam co liczyc a prywatnie sie leczyc i zbadac mnie nie stac. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od ponad dwóch tygodni męczę się z okropnym uciskiem w głowie. Ucisk pojawia się wszędzie - oczy, skroń, tył głowy, okolice nosa. Czasem do tego dochodzi ból. Ostatnio miałam trochę stresujący czas - egzamin na prawko i nowa szkoła, dwa dni przed egzaminem dostałam ciśnienia 150/90. Pojechałam na pogotowie, dostałam relanium i ciśnienie ładnie wróciło do normy, natomiast ścisk w głowie pozostał. Męczyłam się z nim tak do wczoraj, jako iż jakieś 4 miesiące temu odstawiłam leki i niestety nerwica wróciła, zaczęłam wspomagać się ziołowymi tabletkami. Wczoraj jednak ścisk był coraz gorszy, więc sięgnęłam po hydroksyzyne. I tutaj jestem zaskoczona, jakoś godzinę po zażyciu ucisk ustąpił. Teraz siedzę, piszę to i nie czuję żadnego ucisku.

Może potrafi mi ktoś chociaż doradzić, czy zacząć biegać po lekarzach prywatnie, czy ze spokojem zapisać się do neurologa na nfz i poczekać ten miesiąc, biorąc doraźnie hydroksyzynę w razie ucisku w głowie. Nie ukrywam, że wydawanie kasy na chwile obecną wcale nie jest mi potrzebne, ciężki czas ostatnio :) bieganie prywatnie po lekarzach i rzucanie stówkami, by dowiedzieć się, że żyje i nie umieram już przerobiłam :)

Wśród bliskich raczej nie mam wsparcia i pomocy, więc znalazłam to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałaby was prosić o radę. Od dwóch tygodni męczy mnie ucisk zwlaszcza z tylu glowy, pulsowanie (nie boli, chociaż zdarza się). Wczoraj w nocy poczułam przeszywające zimno w głowie a potem w całym ciele, do tego doszla derealizacja, myślałam ze umieram 😟 Ciągle kręci mi się w głowie, co wieczór mam dziwne kolatanie serca. wczoraj również miałam te same objawy. Zasnęłam prawie bez problemu i ani razu nie obudziłam się w nocy, spało mi się bardzo dobrze (chociaż mam problemy ze snem i to czasem ogromne), rano wstałam no i się zaczęło, kolatanie serca, zawroty głowy, scisk w glowie jakby zaraz mialo mi ja rozsadzic. Przy tym taki chwilowy bol glowy raz na czubku, raz tu, raz tam i przestaje. Codziennie zaczynam dzień tak samo. Mam niedoczynność tarczycy ale wyniki są idealne, nie wiem czy rośnie mi coś w głowie czy to jakiś wylew czy o co chodzi??? Dzisiaj to masakra, boje się wstać z łóżka i cokolwiek zrobić, boję się być sama w domu, a mam dopiero 15 lat 😟 moja mama wie o tym i mówi, że to migreny i od pogody, wie jak strasznie się boję i przebłagalam ją na lekarza w ferie, błagam powiedzcie mi czy takie objawy daje nerwica czy co bo od miesięcy wertuję naście stron z różnymi chorobami trzęsąc się ze strachu i płacząc po nocach. Oczywiście bóle głowy to nie jedyne objawy, ale martwią mnie one najbardziej. Chyba zwariuję, codziennie zegnam się z zyciem dziesiątki razy 😪

Edytowane przez rikq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×